Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1,9 AJM] Nagly spadek mocy, drgania silnika i kopcenie


asqur

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to wersja ono jest najblizsza temu co zaobserwowalem - czyli prace na 3 cylindrach. Dzieki za sugestie.

Szukam teraz mechanika i do dziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze , ze wszyscy na dlugim weekendzie Udanego wypoczynku.

Mechanik wlasnie zdiagnozowal , ze nie pracuje 4ty cylinder.

Czy naprawe typu wymiana uszkodzonego wtryskiwacza nalezy przeprowadzic w autoryzowanym serwisie? Nie wiem czy ryzyko naprawy w garazowym "serwisie" nie jest zbyt wielkie. Oczywiscie nie chce urazic specow , ktorzy domowym kunsztem potrafia zrobic wszystko (wiem , ze tacy istnieja) ale nie wiele wiem o tych mechanikach.

Jakie mniej wiecej moga byc koszty usowania takiej usterki?

Jak ktos zejdzie na chwile z lezaka to niech podzieli sie opinia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli diagnoza to wysrany POMPOwtryskiwacz :!: .....

ty juz masz pompowtryski .... koszt jednej sztuki to jakies 500 zł moze mniej ....

jezeli mechanik kiedys to juz robil to nie powienien miec problemow z wymiana ...

powodzenia

P.S pamietajcie zeby podpiac potem Vag'a i wszystko poustawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info.

Mam jeszcze pytanie odnosnie diagnozy z kompa.

Gosc powiedzial , ze komputer wskazuje tylko brak pracy cylindra i nie podaje konkretnej przyczyny. Czy wtryskiwacz jest posiada uklady elektroniczne ktore moga alarmowac? Czy sa programy do diagnostyki wtrysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś kupował wtryski za 300 zł. Noo moja diagnoza wygrała ,chyba wezme pół etatu na machanika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info.

Mam jeszcze pytanie odnosnie diagnozy z kompa.

Gosc powiedzial , ze komputer wskazuje tylko brak pracy cylindra i nie podaje konkretnej przyczyny. Czy wtryskiwacz jest posiada uklady elektroniczne ktore moga alarmowac? Czy sa programy do diagnostyki wtrysku?

oj to widze ze dokaldnie nie jest pewny czy to pompowtrysk .....

moze podmienicie pompowtryski i wtedy bedzie wiadomo

wysrany pompowtrysk bedzie widoczny na Vag'u :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze podmienicie pompowtryski

To jest dobry pomysl , tylko czym ten gosc diagnozuje ze mu komp pompowtrysku nie pokazal,

zaraz lece do niego i zobaczymy

nara

[ Dodano: 2006-06-16, 13:53 ]

moze podmienicie pompowtryski

Gosc nie kwapi sie do tego pomyslu bo twierdzi , ze to za duzo roboty.

Sprawdzil cewke od pompowtrysku - ok

teraz chce sprawdzic cisnienie przy swiecy - ale tez ma duzo do rozkrecenia

wysrany pompowtrysk bedzie widoczny na Vag'u

Korzysta z VAGa 404 cos tam i jeszcze jednego, diagnozowal silnik testami do 18, nie wiem dlaczego nie ma konkretnej informacji , ze to pompowtrysk.

Wiecie jak przetestowac auto zeby dostac potwierdzenie uszkodzenia pompowtrysku przy zalozeniu , ze to faktycznie pompowtrysk?

[ Dodano: 2006-06-16, 15:50 ]

Na dzis kolo zakonczyl stwierdzeniem , ze to pompowtrysk bo reszta jest ok.

Od strony elektrycznej wpozo , cisnienie 90%.

W poniedzialek da pompowtrysk do jakichs specow - mowil ze mozliwa jest naprawa w niektorych sytuacjach :?:

Wyjecie/wlozenie pompowtrysku 200 PLN

Sprawdzenie 70 PLN

Nie za duzo?

Wiecie jakie ceny w ASO?

[ Dodano: 2006-06-21, 09:53 ]

Ostatecznie facet stwierdzil , ze pompowtryskiwacz jest dobry ale wypalony jest zawor wydechowy. koszt roboty z wymiana zaworu 1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest najgorzej 1200 zl ,mnie tak w uja zrobili w VW ze zaplacilem 8 tyś za nową glowice :P

Kurde ja tu czekam na meila ze cos sie w temacie dzieje a ty dopisujesz tylko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja tu czekam na meila ze cos sie w temacie dzieje a ty dopisujesz tylko

No wlasnie :) nie wiem co zrobic , zeby pojawil sie osobny akapit. Bez wzgledu na to czy uzywalem "odpowiedz" czy okna "szybka odpowiedz" , tresc dopisywana byla do mojego ostatniego postu- wyglada na to, ze nowy akapit powstaje tylko gdy inny uzytkownik wzial udzial w dyskusji. Sprostujcie jesli sie myle. Obawialem sie , ze to dopisywanie nie skutkuje zadnym mailem w strone osob zainteresowanych tym tematem.

Rany a od czego coś takiego się robi, jakieś powody są czy o tak sobie?

... nie mam pojecia - myslalem , ze te silniki sa b. zywotne. byc moze jestem pechowym posiadaczem kiepskiego egzemplaza (mam nadzieje , ze posiadaczem kiepskiego egzemplaza jednego tylko zaworu wydechowego a nie wiekszej ilosci). Wg majstra pozostale zawory i elementy , ktore mogl zweryfikowac sa ok - oby bo chcialbym uniknac zdejmowania glowicy za kilka tygodni :).

Ale na powaznie to jedyne co zmienilo sie w tym aucie od grudnia to paliwo, drogi i dolalem litr oleju texaco (napewno dla pompowtryskiwaczy) no i wolniej jezdzi niz na niemieckich autostradach. Tuz przed importem przeszedl przeglad i nie bylo zadnych zastrzerzen. Mechanik twierdzi , ze olej nie mogl wplynac na taka usterke - Jesli myslicie , ze sie myli to dajcie znac bo zlecilem mu tez wymiane oleju i filtrow wiec wrazie czego powiem zeby lal castrol

Mialem mieszane uczucia co do uczciwosci tego majstra poniewaz nie moglem kontrolowac osobiscie przebiegu prac i balem sie , ze wciska mi kit. Przypadkiem udalo mi sie wrocic do 3city tuz po zdemontowaniu glowicy i na wlasne oczy widzialem ten zawor - faktycznie stopka ukruszona od krawedzi do trzpienia - jakby odprysl kawelek metalu. Pytam goscia gdzie sie podzial wcale niemaly kawalek metalu - a on na to , ze sie wypalil ???

Jesli chodzi o cene to nie najgorzej ale ostatecznie okaze sie jak przejade kilka tysiecy po remoncie i bede mogl ocenic stosunek ceny do jakosci naprawy. Nie mialem pojecia , ze to taka ro***erducha jest jak sie glowice zdejmuje - jak zobaczylem auto w trakcie to sie przerazilem , ze nie da sie go juz zlozyc do kupy - jesli zloza to dobrze i autko bedzie chodzilo na cacy to wystawie mu pozytywna opinie. Zostalo jeszcze planowanie glowicy i jakies tam inne rzeczy , o ktorych nie mam wiekszego pojecia - moze w srode odbiore fure.

Rozpisalem sie piekielnie ale tez emocje nie male jak sie widzi swje cacko w takim stanie :)

Dajcie znac co o tym oleju myslicie i co z tym dopisywaniem aha no i moze ktos ma jakis pomysl co do przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu twojego opowiadania ... ;-) mam tylko male pytanko ...

dlaczego lales olej Texaco , i chcesz zmienic na Castrola :shock: .....

ja bym zalal Mobila ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to zrobilem tylko 1 litr dolewki z texaco. Wczesniej lali mu w ASO w niemczech cos katalogowego - nie pamietam numeru.

O Mobilu slyszalem, ze jest slaby a koles, ktorego kiedys spotkalem - zajmujacy sie dystrybucja tego asortymentu mowil, ze texaco jest rozlewany w stanach (i niektore castrole tez) a pozostale to produkty naszych rafineri.

Sam nie wiem - jesli jakosc oleju moze miec wplyw na takie usterki to wolalbym zalac cos sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu twojego opowiadania ... mam tylko male pytanko ...

dlaczego lales olej Texaco , i chcesz zmienic na Castrola .....

ja bym zalal Mobila ...

Mobil to jeden z lepszych olei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolewek z innymi olejami to ja bym nie polecal...mobil castrol,motul...wszystko to dobre oleje

Nawet bardzo dobreoleje a to że jakiś olej jest w stanach rozlewany on tam to może być wyprodukowany a rozlewany i tak jest u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...