Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] drgająca soczewka


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

WItam , Jak w temacie..... prawa soczewka drga na delikatnych dziurach jeżdżąc wieczorem wygląda to tak jak bym jeździł z stroboskopem. Czy ktoś wie jaka moze być przyczyna? Silniczek jest OK , cała lampa dobrze przymocowana a i tak drga, wyciągałem juz chyba ją n-razy i sprawdzałem co i jak wszystko sie trzyma i nie ma drgań soczewka w srodku sie też trzyma ( jest nieruchoma )..... jak tylko wsadzę lampę na swoje miejsce i gdzies jadę to poprostu kosmos co sie dzieje...może wie ktoś co moze być przyczyną?? Jedna jest oki a druga tak jak pisze wyżej......wpada na nierównościach w dziwny rezonans...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz uszkodzone mocowanie zarowki ? To dosc czesta usterka w b6. Wystarczy nieostroznie wymieniac zarowke. Element wystepuje jako osobna czesc serwisowa. Znam to z autopsji. :wink::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales czy zarowka jest dobrze osadzona?? masz xenon?? mozesz miec cos ze starterem.
nie mam xenona a chce założyć zestawik HID wiec to juz bedzie kosmos xenon i drgania stroboskopowe,
Moze masz uszkodzone mocowanie zarowki

mocowanie sprawdzałe kilka krotnie i jest OK chociaz jutro znowu ją wyciągne i sprawdze po raz kolejny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz regulacje reczna swiatel :question: Jesli tak to wez kluczyk imbusowy i lekko podkrec srobe moze ona ma po prostu luz i sie przez to rusza mialem podobnie u siebie :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tukan ale jaką regulacje? O jakiej mówisz? góra - dół , lewo - prawo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuber, góra, dół,tukan2000, mówi o ręcznej, czyli ustawienie , bądź dokręcenie śrub w okolicach reflektora. Ale ty mówisz skolei, że reflektor jest nie ruchomy, dobrze zamocowany.

[ Dodano: 11-05-2007, 11:49 ]

Już nie wiem o co loto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem o co loto.
no ja tyz.....

w przyszły Czwartek jade do ASO.... zobaczymy co zrobią chłopaki heheh no chyba ze ktoś ma jakiś pomysł.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszły Czwartek jade do ASO.... zobaczymy co zrobią chłopaki

AAAAA bo ty masz plecy , to sobie pozwalasz na ASO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAA bo ty masz plecy , to sobie pozwalasz na ASO

:rotfl::rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie to samo, tyle że na bi-xenonach. Xenony mi też drżały, ale nie tak mocno.

Jak cos uda ci sie ustalić, to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o regulacji na lampie do podnoszenia badz opuszczania swiatla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak jak bym jeździł z stroboskopem
Czy mam rozumieć, że przygasa???
cała lampa dobrze przymocowana a i tak drga, wyciągałem juz chyba ją n-razy i sprawdzałem co i jak wszystko sie trzyma i nie ma drgań soczewka w srodku sie też trzyma
A może lampa nie ma oparcia o zderzak? Wiem, że przykręcana jest w trzech punktach, ale miałem tak u siebie przy wymianie rozrządu. Prosiłem, żeby ładnie dopasowali lampę do karoserii - tak ułożyli, że wisiała minimalnie nad zdrerzakiem i stojąc na skrzyżowaniu widziałem na czyimś samochodzie jak skacze ta sławna "niebieska linia" z moich świateł. Któregoś razu tak wytelepało, żę się rozłączyło - a już chciałem kupowć żarniki, bo migał jak stroboskop :rolleyes: .
jak tylko wsadzę lampę na swoje miejsce i gdzies jadę to poprostu kosmos co sie dzieje
Proponuję podłożyć coś między lampę a zderzak - tak dla próby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz. Sprawdzę ten patent z podkładką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć, że przygasa???

nie , świeci normalnie tylko ta niebieska linia skacze hihihi

Wiem, że przykręcana jest w trzech punktach

Lampa w B6 jest przymocowana na czterech torxach.....

dzis mam chwilke wiec przed wizytą w ASO wykręce lampe i popatrze po raz kolejny do srodka jak zamocowana jest soczewka moze faktycznie sie gdzies obluzowała .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepiej to widać jak jedziesz za kimś blisko, tak że linię odcięcia świateł widać na czyjejś rejestracji - wtedy łatwo zauważyć jak na nierównościcach linia "skacze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa w B6 jest przymocowana na czterech torxach...

A no to jeszcze lepiej :wink: . Tak czy owak, napewno jest tak jak pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec Panowie, wykręciłem lampe i wsadziłem do srodka lampy ( między obudowe a wewnętrzna czesc na której mocowana jest soczewka ) kawałek plastiku i musze powiedzieć ze już prawie wcale nie drga.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...