Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klimatyzacja raz działała w dni upalne a raz nie


Rosji55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam hmm dziwna sytuacja z klimą jak w temacie raz działała a raz nie .Wszystko było sprawdzone i mechanicy ręce rozkładali. Nie będę się rozpisywał co niby naprawiali i co było wymieniane bo szkoda czasu a chcę się od razu podzielić z wami moimi spostrzeżeniami. Otóż dzisiaj tj.18.10.2009 w niedzielny poranek kiedy żonka zaczęła gotować obiad ja postanowiłem spisać całe moje dane z klimatronika i porównać potem z wykazem tutaj zamieszczonych danych na temat kodów zmieszczonych w tutejszym dziale. Po 3 miesiącach działań klima ożyła !!!!!!!! lol :):):).A stało się to tak: Na dworze temperatura około 10 stopni , więc i klima powinna się załączyć nawet jak ma zabezpieczenie że działa od +5 stopni .No i tak bawiąc i spisując sobie dane z poszczególnych kodów oczywiście począwszy od 1c,2c,3c itd do 74c bo tyle mam ? działałem i pijąc se piwko heh:) żonka nie widzi >>lol:) natrafiłem na pewne kody które można zmieniać tzn,zmieniać wartości poprzez + lub - w ustawieniach siły nadmuchu i tak sobie spisując i zmieniając tam gdzie się da - zaraz te kody ujrzycie wszystko opisałem co gdzie i jak można zmieniać, nagle zauważyłem (po zmianie parametrów jednego z kodów) że moja śnieżynka doznała olśnienia i się pojawiła i załączyła się klimatyzacja czego objawem było spadek mocy w silniku >>to słychać ,no i po 30 sek. zaczęło napływać zimne powietrze a i tak przecież chłodno na polu już jest, ale mam pewność że działa ,temp. ustawiona na 20 st.Tylko kurde nie wiem na których kodach klimatronika co dało się zmieniać w parametrach to zadziałało, odwołuje się tu do znawców tego forum bo napewno bez nich tej sytuacji bym nie rozwiązał a nasze ASO z tego co wiem to dobrze o tym wiedzą tylko no przecież z czegoś trza zarobić , ale to mniejsza o to .Także jak ktoś myśli że ma już wszystko zrobione a klima mu nie chodzi ,warto posprawdzać w ustawieniach panelu czy wszystko gra i w razie czego porównać tam gdzie się da to zmienić parametry swoje ja podałem w swoich poszczególnych kodach na końcu tej wiadomości.Pozdrawiami życzę powodzonka z walką z klimą bo po to ona jest żeby nam służyć a nie my jej.

Moje dane odczyty z Climatronika ( silnik włączony na biegu jałowym):

1c – 15,7

2c – 0

3c – 0

4c – 111 ( oscyluje potem było 95 )

5c – 161

6c – 60 (oscyluje potem było 57 )

7c – 0

8c – 59 ( oscyluje do 60 )

9c – 40

10c –było 60 ( mogę zmieniać parametry –ustawiłem na 50 )

11c – 14

12c – 10 ( mogę zmieniać parametry – ustawiłem na 50 )

13c – 11

14c – 9

15c – 231

16c – 232 ( mogę zmieniać parametry – ustawiłem na 50 )

17c – 1

18c – 3,6 ( zmienia się w zależności od siły nadmuchu od 3,6 do 12,4)

19c – 3.7 ( zmienia się w zależności od siły nadmuchu od 3,7 do 12,5)

20c – 135

21c – 0

22c – 0

23c – 0

24c – 0

25c – ( oscyluje od 198 – 205 )

26c – 255

27c – 40

28c - ( oscyluje od 78 – 84 )

29c – 0

30c – 65

31c – włącza się całe podświetlenie jakie możliwe na wyświetlaczu)

32c – 0

33c – 0

34c – 0

35c – 0

36c – 231

37c – 11

38c – 243

39c – 14

40c – 233

41c – 13

42c – 227

43c – 10

44c – 3

45c – 294

46c – 13

47c – 13

48c – 118

49c – 0

50c – 13

51c – 96

52c – 13

53c – 010

54c – ( mogę zmieniać od 35 – 240 )

55c - -2

56c – 0

57c – 0

58c – 20

59c – 12

60c – 0

61c – 2

62c – 146 ( oscyluje 147 – 148}

63c – 147

64c – 17

65c – 0

66c – 0

67c – 145

68c – 19

69c – 0

70c – 0

71c – 0 ( mogę zmieniać parametry od 0 – 251 )

72c – 142

73c – 148

74c – 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej było by podłączyć vaga :good: i tymi parametrami co da sie je zmienic to moze się lepiej nie baw,bo jak ja kiedys rowniez sobie tak pozmieniałem to nie miałem wówczas ciepłego powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jedno pytanko i proszę o szczerość bo w tych kodach klimatronika jest za dużo napisane o czujnikach temperatur. Chodzi mi o czujnik temperatury zewnętrznej.Mam go między zderzakiem a chłodnicą.I teraz nie wiem na którym kanale w klimie jest jego odczyt.Na zegarach nie mam odczytu z zewnętrznej temperatury-nie wiem czy powinienem mieć,proszę o zdiagnozowanie .Mam autko jak w opisie i czy ten czujnik jest po to aby służyć tylko klimie czy też powinienem mieć odczyt na zegarach? Bo klima chodzi jak chce(chodzi mi o jej załączanie się).Błąd na 1c -mam 15,7 ale wydmuchy chodzą mi ładnie.I grzeje ok a jak załączy mi się klima to i chłodzi także jest ok.Ale z tym jej załączaniem się to różnie bywa. I dlatego chciałbym się dowiedzieć u bardziej doświadczonych o odczyt tej temperatury zewnętrznej na którym kanale u mnie jest w klimie.Jak ktoś ma Vaga z okolic to proszę o pomoc w analizie komputerowej , oczywiście podjadę i gorąco się odwdzięczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie na klimie temperaturę zewnętrzną odczytywałem z kanału 55.Odkręć zegary i zobacz czy jak jest jakaś pusta wtyczka albo kable które mogły byc podłączone to wyświetlacza temp zewnętrznej.Jeśli nic takiego nie zauważysz to oznacza ze nie miałeś fabrycznie wyświetlacza temperatury.Ja Również u Siebie nie miałem ale sobie z czasem dorezałem :kox: napisz w dziale "Zlociki i Spociki " w swoim województwie czy ktoś ma Vaga :wink4: być może że na najbliższym spocie koledzy pomogą Ci zdiagnozować auto :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...