Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Ciężko odpala po wymianie filtra


marqs85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj wymieniłem filtr paliwa, odpiołem wszystkie wężyki po czym wykręciłem filtr od korpusu po czym poskładałem w odwrotnej kolejności przelewając ropę ze starego do nowego. Problem pojawił się rano kiedy przy porannym odpalaniu w garaży ocieplanym ciężko palił, kręciłem z 4 sek. , ale myślałem że może wszystko wróci do normy po przejechaniu odcinka 40km i po całym dniu postoju wieczorem odpalenie też nie było od przekręcenia. Również kręciłęm go dłuższą chwilę po czym zaczął nierówno przez chwile pracować i po dodaniu gazu było już ok. Zastanawiam się czy gdzieś nie łąpie lewego powietrza, zaznaczam że na dwóch wężach były takie dziwne ściski z zapadkami a teraz założyłem zwykłe skręcane. Dodam że wykręcałem również tą śrobkę w korpusie filtra z tą miedzianą podkładką. Być może ona robi robotę? kupię ją w sklepie czy tylko ASO?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj wymieniłem filtr paliwa, odpiołem wszystkie wężyki po czym wykręciłem filtr od korpusu po czym poskładałem w odwrotnej kolejności przelewając ropę ze starego do nowego. Problem pojawił się rano kiedy przy porannym odpalaniu w garaży ocieplanym ciężko palił, kręciłem z 4 sek. , ale myślałem że może wszystko wróci do normy po przejechaniu odcinka 40km i po całym dniu postoju wieczorem odpalenie też nie było od przekręcenia. Również kręciłęm go dłuższą chwilę po czym zaczął nierówno przez chwile pracować i po dodaniu gazu było już ok. Zastanawiam się czy gdzieś nie łąpie lewego powietrza, zaznaczam że na dwóch wężach były takie dziwne ściski z zapadkami a teraz założyłem zwykłe skręcane.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

Na pierwszy ogień popatrz czy nie uszkodziłeś przewodów ściągając stare zaciski i zakładając nowe opaski zaciskowe. Może gdzieś lekko przeciąłeś przewód i powoli łapie powietrze. Druga opcja to zaworek zwrotny na filtrze, może popraw jego mocowanie jeszcze raz. U mnie kiedyś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wydaje mi sie ze to typowy objaw lapanie albo lewego powietrza albo jest poprostu zapowietrzony poprzez wymiane filtra [br]Dopisany: 28 Październik 2009, 23:27_________________________________________________Na wlaczonym silniku poluzuj przewody z wtryskow po kolei najpie jeden odpowietrz poznij drugi i zobaczysz a jak to nie pomoze to juz musi gdzies lewe powietrze chwytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj wymieniłem filtr paliwa, odpiołem wszystkie wężyki po czym wykręciłem filtr od korpusu po czym poskładałem w odwrotnej kolejności przelewając ropę ze starego do nowego. Problem pojawił się rano kiedy przy porannym odpalaniu w garaży ocieplanym ciężko palił, kręciłem z 4 sek. , ale myślałem że może wszystko wróci do normy po przejechaniu odcinka 40km i po całym dniu postoju wieczorem odpalenie też nie było od przekręcenia. Również kręciłęm go dłuższą chwilę po czym zaczął nierówno przez chwile pracować i po dodaniu gazu było już ok. Zastanawiam się czy gdzieś nie łąpie lewego powietrza, zaznaczam że na dwóch wężach były takie dziwne ściski z zapadkami a teraz założyłem zwykłe skręcane. Dodam że wykręcałem również tą śrobkę w korpusie filtra z tą miedzianą podkładką. Być może ona robi robotę? kupię ją w sklepie czy tylko ASO?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

Tą miedziana podkładkę po każdym odkręceniu śrubki powinno się założyć nową i tu może być problem. Podkładkę kupiłem w zwykłym sklepie z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zaworek zwrotny dostał jakis smiecik i nie trzyma??? wyczyść jeszcze raz wszelkie powierzchnie styku wezyków i filtra,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wydaje mi sie ze to typowy objaw lapanie albo lewego powietrza albo jest poprostu zapowietrzony poprzez wymiane filtra

Ja po wymianie filtra miałem identyczny objaw, kręciłem długo i czasami bezskutecznie, ponieważ się układ zapowietrzył :)

Odpowietrzyłem u mechanika i było oki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...