Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Słaba reakcja na gaz


Krzyh00

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni jestem w posiadaniu A4 Avant z silnikiem AFN. Nie podoba mi sie reakcja na gaz, brak jest reakcji na gaz przy pierwszych 2-3cm skoku, dopiero prawie od połowy czuc ta reakcje. Szczegolnie upierdliwe to jest przy ruszaniu, ruszam samym sprzeglem, jak puszcze i naciskam gaz to auto sie zmula, dopiero reaguje gdzies od 2-3cm wychylenia, to samo po zmianie biegu, jak nie wcisne juz przy zmianie biegu gazu gdzies do polowy to o dynamicznej jezdzie mozna zapomniec. Nie wiem czy "ten typ tak ma" czy mam gdzies szukac usterki? jezeli tak to gdzie? Dodam ze na wolnych obrotach jak dodaje gazu to obroty delikatnie rosna ale bardzo niechetnie. Moze jest jakas mozliwosc wyregulowania gazu zeby bral juz od poczatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis podpialem pod vaga nie wykazalo zadnych bledow silnika, tak jak mowie na wolnych obrotach reaguje dosc ospale ale reaguje juz od delikatnego wcisniecia (podejrzewam ze diesel tak ma, do tej pory jezdzilem benzyna), ale po zmianie biegu musze dac gaz prawie do polowy zeby przyspieszyc, nie wiem czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jałowym biegu obrotomierz też zaczyna się wkręcać przy naciśnięciu gazu prawie do połowy? Jeśli tak, to może być winny potencjometr gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne do czego moge porownac to 90 konny tdi u znajomego w golfie 3 i tam wydaje mi sie ze reakcja na gaz jest duzo lepsza mimo ze moc i moment odczuwalnie mniejsze jak juz sie da gazu do oporu. na jałowym na gaz reaguje mimo ze z lekkim opoznieniem to juz od lekkiego dotkniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...