Treść opublikowana przez Rafal_1188
-
AWX czy AVF???
miedzy nimi są dwie podstawowe różnice AWX skrzynia 5tka i 280Nm albo 290Nm nie pamietam, AVF skrzynia 6stka i 310Nm obydwa 130KM ale AVF troszke "mocniejszy"
-
Wymiana plecionki czy całości w A4 B5 1.9TDI?
1z to jeszcze era jednomasa, zwykłego wtryskiwacza, zero check engine'ów i problemów
-
Shell V-Power Nitro+ diesel opinie?
Ja też w 1z odczułem różnice a miałem 50/50 normalnej i vervy. Nie był to jakis mega wynik ale 90 koni sie lepiej zbierało z dołu.
-
Wilgotny EGR
Zgadza się, ale najważniejsze czy autko używane przez normalnego człowieka, a nie "młota" który tylko upalać potrafi. Ja osobiscie wolałbym mieć 300 tyś i wiedziec ze wszystko robione na czas itp. niż 120 od wspamianego już "młota"
-
Przerywa na 3-4-5 biegu przy wysokich obrotach
na jakich "wysokich" obrotach ? bo dla jednego 3 tyś/obr to juz "wysokie" a dla drugiego dopiero 4,5 tyś/obr... moze warto zainteresować sie hydrosztosami, poczytaj w necie...
-
Problem z turbina
w duzym skórcie to mogło wyglądać tak ze turbo było już bardzo zuzyte czyli wirnik miał duzy luz... silnik "wypił" cały olej, wirnik nie miał smarowania wiec zatarł sie i pękł. Sztomel jak sie myle to popraw
-
audi a4 b5 r95 rodzaje silnika
wydaje mi sie ze były tylko turbiny bez zmiennej geometrii łopatek...
-
najpierw zamula potem idzie
sprzęgło się kończy...
-
Mocne sprzęgło 2.0 TDI 220hp 440 nm
moze radzikowski ?
-
Twarde klikanie pomiędzy zmianą biegów
Według mnie audi ma super precyzyjne skrzynie, zawsze wiadomo czy bieg wszedł czy nie, z resztą rzadko nie wchodzi. Nie to co w VW (audi a3 i inne) gdzie silnik siedzi w poprzek i biegi wybierane są za pomocą linek (to dopiero masakra). Mam porównanie na przykładzie passata b4 1.8, a4 b5 1Z oraz a4 B6 avf w audi zawsze biegi pieknie wchodzą w passacie nie było to juz takie precyzyjne.
-
Twarde klikanie pomiędzy zmianą biegów
Wydaje mi się że wszystko OK, ja np. lubię takie precyzyjne "zapinanie" biegu
-
Kręci tylko do 3000 obr/mon
ważne że autku nic nie dolega
-
Kręci tylko do 3000 obr/mon
macie ludziska http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/b7-bpw-postoju-wkreca-sie-powyzej-3000-to-200187/ szukajka nie gryzie
-
Kręci tylko do 3000 obr/mon
nie jest tak ze te silniki na postoju krecą sie tylko do 3tys ?? sprawdz w czasie jazdy.
-
Po zaślepieniu ERG'a
w sumie o innych mi juz nie wiadomo... dla mnie osobiscie jest do bardzo duzy minus, kiedys w swoim 1Z zaslepilem EGR to w zimę nie mogłem zagrzac go przez około 20km, po "odślepieniu" dogrzewał sie błyskawicznie...
-
Po zaślepieniu ERG'a
PLUSY: egr nie cieknie, czysty dolot, silnik nie "oddycha spalinami", i kilka innych... a MINUSY: w zimę silnik sie dłuzej nagrzewa :/
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
Przestaje wierzyc w AUDI.... sory za OT...
-
Wyciek w okolicach EGR jaka przyczyna
mowisz o takiej gruszce ?? ZAWÓR GASZAK EGR PRZEPUSTNICA AUDI VW SEAT SKODA (2710475501) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Wyciek w okolicach EGR jaka przyczyna
TZW złącze elastyczne? Dokładnie, złącze elastyczne
-
Wyciek w okolicach EGR jaka przyczyna
Nikt nie wspomnial ze od tak mocno cieknącego EGR'a przepala sie "plecionka" wydechu na ktora kapie olej, takze trzeba sie uwijac z rozwiazaniem problemu.
-
Świszczy przy mocniejszym dodaniu gazu
A posiadasz jeszcze katalizator ??
-
gdzie znajdę sensor
W slupku B jest na samym dole pod taką jakby gąbką często jest cała mokra i sensor "śniedzieje"...
-
Kolejny problem z moją landrynką
Dokladnie, padla turbawka i olej poszedl do dolotu po czym powstal samozaplon i samochodzik spalał oliwę...
-
Płukanka silnika przy wymanie oleju.
Kolego piszesz oczywiscie o benzynce bo nie wierze zeby z dieselka po 10k km wyplynal taki "miodek" (jestesmy w dziale DIESEL)
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
elmrowski80 wejdz na tą aukcje masz tam pokrywe pokazaną od dołu. W sumie to nic specjalego tam nie ma. VW 1.9 TDI AVF POKRYWA GŁOWICY, ZAWORÓW (2592123327) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.