Treść opublikowana przez Rafal_1188
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
tylko co jest tego przyczyną jesli turbo nie puszcza ? czy jesli odma to znaczy ze do wymiany pokrywa zaworów czy jeszcze cos ?
-
[B5 1Z] Dziwny dzwięk 1800-2000obr/min 4 i 5 bieg ??
Panowie a tak na marginesie nie sądzicie ze obroty 1700-2000 są zbyt niskie przy biegach 4-5... to 1Z on ma tylko 90 KM i jednomas wydaje mi sie że drgania w takim zakresie obrotow przy tak wysokich biegach są całkowicie normalne w tym silniku ( ja sie przyzwyczaiłem )
-
Który silnik jest najlepszy
czytając od dawna forum tez dochodze do wniosku ze nie warto bawic sie w b7 tylko od razu zbierac na b8 ale to tylko moje zdanie...
-
Procedura kodowania pilotów centralnego zamka w Audi A4 B6 i B7
ludziska a co zrobic w przypadku kiedy centralka nie "wyłapuje" kluczyka czyli na kanale 007 w pierwszych pozycjach po nacisnieciu jakiegokolwiek przycisku na scyzoryku nie zmieniają się wartosci... Pacjent a4 b6 jeden kluczyk działający czyli immo + alarm i przyciski działają a drugi kluczyk dorobiony ostatnio u goscia magika co dorabia kluczyki do samochodów. No i w tym drugim kluczyku immo działa samochód na nim odpala ale nie chce sie zakodowac z alarmem(magik powiedział ze to zrobi ale na razie nie ma jakiegos tam programu i ze zadzwoni jak bedzie miał )... nie działa kodowanie poprzez dwa kluczyki czyli jeden w stacyjce a ten "nowy" w drzwiach itp. Vagiem jak juz wspominałem tez nie idzie bo nie zmieniają sie te wartosci i w ogóle go nie "widzi" a w trzecim bloku w grupie mam tylko 2 kluczyki zakodowane czyli wartosc 1100... Oczywiscie częstotliwosc obydwu scyzoryków jest taka sama i baterie pozakładane nówki sztuki..Troche nagmerałem ale mysle ze zrozumiecie o co mi chodzi
-
Pompo-wtryskiwacze -gdzie regenerować
ale kolega nie napisał ze jednopunktowy wtrysk tyczy sie silnika diesla, proponuje czytac ze zrozumieniem...
-
Temperatura pracy silnika ?
Niestey koleżanko w B6 opcja z kanałami klimatronika nie działa po prostu inżynierowie audi zrezygnowali z tego i niestety nie mozna juz odczytywac takich parametrow, wiec pozostaje tylko VAG Pozdrawiam
-
Temperatura pracy silnika ?
tak jak kolega pisze termaostat lub czujnik... mialem ostatnio w AVF'ie taki przypadek ze z ledwoscia pokazywał 70C ale po chwili trzymania na obrotach na luzie wlaczał sie wentylator a temperatura nadal 70C wiec wymienilem czujnik G2/G62, troche pomoglo ale to nie było jeszcze to, przyszedł nowy termostat WAHLER'a od razu szybciej sie nagrzewa i co najważniejsze wskazowka pokazuje juz 90C
-
Wysokie spalanie proszę o analizę
a silnik sie nagrzewa do 90C ?
-
czujnik wskazania temeratury cieczy chłodzącej
Jak stoisz przodem do komory silnika to G2/G62 powinien byc po lewej stronie z tyłu silnika. http://imageshack.us/photo/my-images/269/13072009243.jpg/
-
[B5 1Z] Co steruje zaworem n75 i n18?
Tez mialem pourywane kabelki... Moze to Ci troche pomoze http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=222634.0;highlight=urwana+wtyczka+n75
-
[B5 1Z] Samochód po zmianie biegu z 3 na 1 zgasł i nie chce odpalić, brak błędów-pomocy
A zawory ? ciekawe czy nie dotknęły tłoków...
-
[B5 AEB] Okropne huczenie - jaka przyczyna?
Ja bym obstawiał opony... moze zamień przednie z tylnymi i zobaczysz czy cos sie zmieni. Sam mam z tyłu huczenie ale u mnie to opona jest juz krzywa i nawet nie da sie jej pozadnie wyważyc.
-
[B5 1Z] Urwana wtyczka od N75, jak podłaczyc ?
Dzięki wielkie
-
[B5 1Z] Urwana wtyczka od N75, jak podłaczyc ?
Witam, od jakiegos czasu moj 1Z jest jakis zamulony wiec dzis zajzałem do N75 zauwazylem ze mam urwaną wtyczke http://imageshack.us/photo/my-images/716/imag1238.jpg/ i teraz pytanie jak ją podłączyć ? Który kolor do którego numerka ?
-
[B6 AWX] Po długim postoju odpala na 1s i gasnie - problem rozwiązany.
Ja w swoim "zetorze" miałem kiedys identyczne objawy ze rano odpalał na sekunde i gasł... Stało sie to zaraz po tym jak zatankowałem VERVĘ na Orlenie. Po wyjeżdzeniu vervy i zalaniu zwykłego paliwka nigdy wiecej takie objawy sie nie pokazały
-
[ALL B6] Dziwny głos
Sprawdz dokładnie opony... Potrafią czesto wydawać dzwięk podobny do uszkodzonego łożyska. Jeśli masz zimowki na osobnych felgach to sobie podmien i bedziesz miał porównanie.
-
[B5 1Z] Problem z obrotami , "dziura" w obrotach ?
Dzieki panowie na wolnym czasie wszystko ogarne Ostatnio rozerwało mi gumowy łącznik kolektora z rurą idącą do intercoolera... wymieniłem go i alleluja... tajemnicza "dziura" w obrotach i przy okazji kopcenie zniknęło
-
[B5 1Z] Problem z obrotami , "dziura" w obrotach ?
Witam, mam dziwny problem. Gdy stoje na biegu jałowym i wciskam powoli gaz to obroty wzrastaja tylko do ok. 1100 obr/min (nadal powoli wciskam gaz ) az w pewnym momencie wejda gwałtownie na ok. 1500 obr/min potem juz gładko ida w gore. Co to moze byc ? Podejrzewam przepływomierz.
-
[B5 AJM] Huczy w prawym przednim kole
Tez miałem takie huczenie. Problemem okazało sie łozysko. Gdy skrecałem w lewo huczenie sie nasilało , a gdy skrecałem w prawo całkiem cichło. Walnięte było lewe łozysko. Na początku myslałem ze to prawe ale wymiana nic nie dała :/ no i musiałem kupic jeszcze jedno:/
-
[B5 AFN] Jak dobrze odpowietrzyć układ chłodzenia
ja słyszałem zeby troche przegonic samochodzik, puscic sie w dłuzsza trase ...
-
[ALL] Jakie są objawy pękniętej sprężyny??
postaw niunie na płaskim podłożu i luknij z daleka powinno byc widac ze krzywo stoi lub cos podobnego bynajmniej u mnie tak było przy peknietej sprezynie
-
[B5 AFN] Jaki ściągacz do wahaczy dolnych???
nikt nikogo nie chciał wysmiac kazdy chce tylko pomoc... Ale sam przyznasz ze "jak nie siłą to lekko młotkiem" prawda ??
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
moze przy niskich temp.(-20) nie nagrzeją sie dostatecznie lub szybko ostygna ? (chyba juz głupoty gadam)
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
nie mowie zeby grzac nimi do skutku bo kiedys wreszcie sie przegrzeja. Ja słyszałem ze max. 3 razy.
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
mozna ze 2 razy swiecami zagrzac