Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Okropne huczenie - jaka przyczyna?


clericgrammaton

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie otóż mam problem z odgłosami wydobywającymi się z tylnej osi. W sierpniu zeszłego roku wymieniałem łożysko kola z tylu od lewej strony. Po kilku miesiącach dokładnie w grudniu musiałem ponownie zmieniać łożysko które założyłem w sierpniu bo okropnie huczało. Teraz myślałem ze wysypało się łożysko z tylu od prawej strony dlatego je wymieniłem i ku mojemu zaskoczeniu huczenie nie ustało. Bylem święcie przekonany ze skoro niedawno wymieniałem ta feralna lewa stronę z tylu to nie ma takiej opcji aby łożysko się wysypało. Dlatego tez wymieniłem łożysko z przodu i oczywiście dalej lipa. Nie mam juz pomysłów co to może być przyczyna huczenia. Najlepsze jest to ze huczenie pojawia sie gdy jadę w okolicach 60-80km/h przy mniejszych prędkościach tego nie ma, a przy szybszej jeździe sie wycisza. Jeden majster powiedział abym dal autko przy huczeniu na luz i sprawdził czy dalej huczy bo jeżeli nie to znaczy ze napęd mi takie odglosy wydaje, jednak na luzie tez sa huki.

Dlatego mam pytanie czy mozliwe jest ze lozysko lewego kola z tylu muszę częściej wymieniać niz olej w silniku. Co oprócz łożyska może tak huczeć? mam nadzieje, ze znajdzie sie kolega który naprawdę doradzi co w tym przypadku zrobić? z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad łożysko, i jakiej firmy? opona też może wyć jak jest wyząbkowana, podmień jak kolega wyżej napisał i zobacz czy choć troche coś się zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie natury takiej jak sprawdzić stan oleju w moście? niby jest troszkę brudny olejem ale nie kapie z niego...pytam dokładnie żeby wiedzieć bo mechanicy nic tylko za łożysko się biorą i nic więcej nie są w stanie zrobić, a ja niestety mechanikiem nie jestem dlatego pytam kolegów na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie natury takiej jak sprawdzić stan oleju w moście? niby jest troszkę brudny olejem ale nie kapie z niego...pytam dokładnie żeby wiedzieć bo mechanicy nic tylko za łożysko się biorą i nic więcej nie są w stanie zrobić, a ja niestety mechanikiem nie jestem dlatego pytam kolegów na forum...

Miałem ten sam problem ale sobie poradziłem.Potrzebny imbus 10 do odkrecenia korka z prawego boku dyfra tuż przy wyjściu półosi.Ten sam klucz do korka spustowego.Przy okazji zalałem nowym Castrolem 1,9 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...