Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Poranne odpalanie diesla


hamadini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów dieslowców. Zapewne wielu z Was wraz ze wzmożeniem mrozów ma problem z porannym odpaleniem. Moje pytanie brzmi jak sobie z tym radzicie, może polecicie jakieś dobre i sprawdzone uszlachetniacze, gdzie to dostać w białymstoku?

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szukaj:

Jest tego multum na forum a jutro bedzie jeszcze więcej bo mróz tęgi sie zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci bez szukajki powiem, potrzebny ci dobry aku, sprawne świeczki ( oczywiscie nie wspomnam tu o filtrze paliwa i kącie wtrysku bo to normalne ze musi byc ok) i dla pewności dolewaj depresator który dostaniesz na kazdym cpn, bądz w sklepie motoryzacyjnym, u mnie właśnie jest -21 przed chwilą odpalałem i to bez zadnego problemu, jak do tej pory wszystko na cyk :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz kolego wątek poświęcony temu problemowi. Następnym razem użyj szukajki. :szukaj::good:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t108084.0.html;highlight=dodatek+do+paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-dobre swiece,

-dobre paliwo,

-sprawny silnik, aku,

- trzeba odczekac do rozgrzania swiec - zgasniecie kontrolki i musi palic od strzala.

- przy duzym mrozie mozna odczekac 2-3 minuty na biegu jalowym, a pozniej delikatnie w droge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna ze 2 razy swiecami zagrzac :)

pomysl bezsensu , jezeli swiece sa sprawne to niby co ma to zmienic?

2 razy to nie bardzo.... swece się raz grzeje bo mozna przepalić z tego co słyszałem

niby z jakiej przyczyny??? :cool1: to nie swieczki urodzinowe, nie wypalaja sie po drugich urodzinach :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze przy niskich temp.(-20) nie nagrzeją sie dostatecznie lub szybko ostygna ? (chyba juz głupoty gadam) :tongue4:

jezeli swieca jest sprawna, kontrolka gasnie w tym samym momencie co osiagniecie przez swiece temperatury roboczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy mrozie poniżej-10 stopni gdy wsiadam do a4 wyłączam klimatronic ze względu na duży pobór prądu, przekręcam kluczyk i czekam aż przekaźnik od świec żarowych pyknie tzn. zakończy się podawanie prądu na świece. Lamka od świec gaśnie nieco wcześniej niż rozłącza przekażnik. Dzięki temu świece osiągają wyższą temperaturę co ułatwia rozruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, czekac na przekaznik czy odpalac jak kontrolka znika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, czekac na przekaznik czy odpalac jak kontrolka znika?

Najlepiej wyjdzie z praktyki jak powinno sie robić?

Przetestuj jak zapla po zgaśnieciu kontrolki a jak po pyknięciu przekaźnika? i bedzie wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, czekac na przekaznik czy odpalac jak kontrolka znika?

Najlepiej wyjdzie z praktyki jak powinno sie robić?

Przetestuj jak zapla po zgaśnieciu kontrolki a jak po pyknięciu przekaźnika? i bedzie wszystko wiadomo.

Ja w swoim AVG odpalam zaraz po zgaśnięciu kontrolki i przy -17 nie było zadnego problemu z odpaleniem odpalił za 1 razem pomimo że mam kąt trochę przestawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja u siebie czekam na przekaznik i tez nie ma problemu. wazny jest naladowany dobrze akumulator. jak mialem slaby to naprawde ciezko i nierowno odpalal, a po naladowaniu leci od strzala. sprubuje zaraz odpalic zaraz po zgasnieciu lampki, choc dzis az tak zimno nie jest,tylko -2C ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...