Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Huczy w prawym przednim kole


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj miałem bliskie spotkanie z krawężnikiem, nie miałem dużej prędkości ale uderzyłem obydwoma kołami prawej strony, wydawało mi się że niby nic się nie stało ale dziś jak jechałem do pracy zaniepokoił mnie dźwięk dochodzący od prawego koła - Huczy, szumi w prawym przednim kole, hałas jest silniejszy w zakrętach i najlepiej go słychać ok 70 km/h. Poza tym autko jedzie prosto nie ściąga i nie telepie kierą czy to może byc łożysko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnieś i obróć kołem uszkodzone łożysko zazwyczaj słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli slychac tylko pod obciazeniem to raczej przegub. halasuje gdy przenosi moment obrotowy.

lozysko slychac w kazdych warunkach, przy danej predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyje w przedziale 70-80 km później już nie słychać chyba że jest zakręt, felga cała nie pokrzywiona dziwne że coś się stało bo uderzenie nie było mocne. Jutro odbieram auto po wymianie łożyska zobaczymy może to tylko. Przegub to chyba by trajkotał a nie huczał czy szumiał tak czy siak jutro się okaże. [br]Dopisany: 14 Marzec 2010, 21:29_________________________________________________Najwyżej mnie skrobnie po kieszeni i wymienię piastę razem z przegubem jak będzie jeszcze szumieć ,za głupotę się płaci :confused4::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem takie huczenie. Problemem okazało sie łozysko. Gdy skrecałem w lewo huczenie sie nasilało , a gdy skrecałem w prawo całkiem cichło. Walnięte było lewe łozysko. Na początku myslałem ze to prawe ale wymiana nic nie dała :/ no i musiałem kupic jeszcze jedno:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mi tez sie pojawil problem z huczeniem dodam ze ostatnio wymienialem tarcze wczoraj zabralem za czyszczenie tylnych zaciskow udalo mi sie wyczyscic tylko jeden (czasu brak) dodaam ze spuszczalem pllyn hamulcowy po czym odpowietrzalem wszystkie cztery kola oczywiscie samochod wisial bez kol no i dzisiaj rano jadac do pracy szym taki jakby klocki sie skoczyly i tarly ale sa cale. Jeszcze jaki dziwny obiaw jest to taki ze jak przyspieszam to nie szumi, Szumi dopiero wtedy gdy jade jesdnostala predekoscia badz hamuje silnikiem. Czy to moze byc spowodowane tym ze klocki jakos sie wysunely czy cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam szum, w lewym przednim, podejżewam łożysko, i z tego co z przeglądu wyniosłem to mam do wymiany końcówkę drążka, ma to jakiś związek? Chociaż zastanawiam się też, czy dźwięk ten nie jest spowodowany zwyczajnym tarciem opony o asfalt. Jednakowoż tarcie to pojawia się także przy konkretnym przedziale prędkości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...