Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie są objawy pękniętej sprężyny??


Rako

Rekomendowane odpowiedzi

No witam szerokie grono ;)

Słuchajcie pytanko takie jak w temacie.

Wczoraj miałem małą przygode na naszych jakze pięknych drogach. Otuż prosto mówiąc w parowałem w w studzienke troche zapadniętą i usłyszałem z tyłu dosyć mocne uderzenie ;/ No właśnie teraz tylko niewiem czy to ogolnie koło czy poprostu alu w bagażniku które robi u mnie za zapasówke po wymianie na zimowe oponki.

Po przyjezdzie do garażu, oblukałem autko i tak mi sie cos wydaje ze z tyłu prawa stronka jakby ciut leciutko mi siadla, niewiem czy to zludzenie....Nigdy dotąd tak nie przygladałem sie więc niewiem ....po wymianie amortyzatorków też w sumie nie zwracałem uwagi wiec ciezko cos powiedziec.

Pytanko mam takie czy jakby sprezyna mi pierdykła to wogole auto byloby zdatne do jazdy??

Bo na wybojach czy mniejszych dziurach nic nie puka w tym kole.....

Jutro w sumie wybieram sie do mechaniki, musze wymienic pompke od spryskiwaczy to na wszelki wypadek na podnosniku oblukam jeszcze.

P.S. dodam że autko jest obniżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podniesiesz auto to bedziesz widział czy pękła spręzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz testowalem tego typu metode....jakos nie widze znaczacego przechylu w sumie nie dopatruje sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnies auto na lewarku i zobacz co sie dzieje...Jak bys miał peknieta spręzyne na pewno bys odczówał ze cos jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że narazie nic nieodczuwam. Na dziurach nic nie puka.....Jeszcze na podnośnik jade zeby sie upewnic na 100% czy wszystko ok wiec jak co dam znac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś stukało w kole , myślałem że to jakiś wachacz etc , jeździałem tak z tydzień różnicy w jeździe nie odczułem , pojechałem na warsztat i wyciągneli mi kawałek spręzyny który był sprawcą stukania.Z pęknieta spręźyną (1be) ok 1 okręg zrobiłem z 600km zanim trafiłem ładny komplet.

Przy stawaniu na prostej widać było minimalną różnice ok 1cm.

Spręzynę pęknięta miałem z przodu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być tak że ułamała się końcówka sprężyny i wtedy nic nie puka ani nie hałasuje bo to odpada ileci w świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi pękła sprężyna jak zjeżdżałem z krawężnika (wysokość jakieś 3-4cm, metaliczny dźwięk). Myślałem, że wahacz poszedł, ale wpadł znajomy mechanior i oblukał sprawę. Nawet bryki nie podnosił na lewarek, tylko wsadził łapki i wymacał pękniętą sprężynę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem pekniete w dwoch autach w lewych przednich kolach i ojawy byly zupelnie inne od siebie. w jednym pukalo cos na hopkach i wiekszych dziurach a w drugim pukalo cos delikatnie nieraz na dziurach, zastanawiajace bylo w drugim przypadku pukalo cos tylko czasami, nawet zastanawialem sie czy ktorys z mechanikow nie zostawil w desce rozdzielczej srubokretu albo klucza :) jezdzilem sobie tak z 2 tysie i po wjezdzie na podnosnik wyszlo szydlo z worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki wszystkim za wypowiedz :) Usterka już usunięta :) Jednak pękła sprężynka tylnia :) Po autku w sumie nie było widać, nie kładło się znacząco na bok :)

Ale już wszystko ok ;) Sprężynki wymienione :)

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...