Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Jakie są objawy pękniętej sprężyny??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No witam szerokie grono ;)

Słuchajcie pytanko takie jak w temacie.

Wczoraj miałem małą przygode na naszych jakze pięknych drogach. Otuż prosto mówiąc w parowałem w w studzienke troche zapadniętą i usłyszałem z tyłu dosyć mocne uderzenie ;/ No właśnie teraz tylko niewiem czy to ogolnie koło czy poprostu alu w bagażniku które robi u mnie za zapasówke po wymianie na zimowe oponki.

Po przyjezdzie do garażu, oblukałem autko i tak mi sie cos wydaje ze z tyłu prawa stronka jakby ciut leciutko mi siadla, niewiem czy to zludzenie....Nigdy dotąd tak nie przygladałem sie więc niewiem ....po wymianie amortyzatorków też w sumie nie zwracałem uwagi wiec ciezko cos powiedziec.

Pytanko mam takie czy jakby sprezyna mi pierdykła to wogole auto byloby zdatne do jazdy??

Bo na wybojach czy mniejszych dziurach nic nie puka w tym kole.....

Jutro w sumie wybieram sie do mechaniki, musze wymienic pompke od spryskiwaczy to na wszelki wypadek na podnosniku oblukam jeszcze.

P.S. dodam że autko jest obniżone.

Opublikowano

jak podniesiesz auto to bedziesz widział czy pękła spręzyna

Opublikowano

Pytanko mam takie czy jakby sprezyna mi pierdykła to wogole auto byloby zdatne do jazdy??

zależy w jakim miejscu pękła sprężyna

Opublikowano

postaw niunie na płaskim podłożu i luknij z daleka powinno byc widac ze krzywo stoi lub cos podobnego :) bynajmniej u mnie tak było przy peknietej sprezynie

Opublikowano
  • Autor

no juz testowalem tego typu metode....jakos nie widze znaczacego przechylu w sumie nie dopatruje sie...

Opublikowano

podnies auto na lewarku i zobacz co sie dzieje...Jak bys miał peknieta spręzyne na pewno bys odczówał ze cos jest nie tak.

Opublikowano
  • Autor

No właśnie że narazie nic nieodczuwam. Na dziurach nic nie puka.....Jeszcze na podnośnik jade zeby sie upewnic na 100% czy wszystko ok wiec jak co dam znac...

Opublikowano

w mojej niuni jak pękła to na samym dole, tez tylko usłyszałem uderzenie metaliczne autko tez stało prosto ale po sciągnięciu koła okazało sie jednak że pękła odłamało sie jakieś 5 cm od końca .wymiana dwóch i po sprawie

Opublikowano

U mnie coś stukało w kole , myślałem że to jakiś wachacz etc , jeździałem tak z tydzień różnicy w jeździe nie odczułem , pojechałem na warsztat i wyciągneli mi kawałek spręzyny który był sprawcą stukania.Z pęknieta spręźyną (1be) ok 1 okręg zrobiłem z 600km zanim trafiłem ładny komplet.

Przy stawaniu na prostej widać było minimalną różnice ok 1cm.

Spręzynę pęknięta miałem z przodu,

Opublikowano

może być tak że ułamała się końcówka sprężyny i wtedy nic nie puka ani nie hałasuje bo to odpada ileci w świat

Opublikowano

Witam

Mi pękła sprężyna jak zjeżdżałem z krawężnika (wysokość jakieś 3-4cm, metaliczny dźwięk). Myślałem, że wahacz poszedł, ale wpadł znajomy mechanior i oblukał sprawę. Nawet bryki nie podnosił na lewarek, tylko wsadził łapki i wymacał pękniętą sprężynę :)

Opublikowano

A ja mialem pekniete w dwoch autach w lewych przednich kolach i ojawy byly zupelnie inne od siebie. w jednym pukalo cos na hopkach i wiekszych dziurach a w drugim pukalo cos delikatnie nieraz na dziurach, zastanawiajace bylo w drugim przypadku pukalo cos tylko czasami, nawet zastanawialem sie czy ktorys z mechanikow nie zostawil w desce rozdzielczej srubokretu albo klucza :) jezdzilem sobie tak z 2 tysie i po wjezdzie na podnosnik wyszlo szydlo z worka.

Opublikowano

mi kiedyś pękła końcówka sprężyny w jej dolnej części i została na miejscu, jedynym objawem było słabe podzwanianie np: na bruku

Opublikowano
  • Autor

no dzięki wszystkim za wypowiedz :) Usterka już usunięta :) Jednak pękła sprężynka tylnia :) Po autku w sumie nie było widać, nie kładło się znacząco na bok :)

Ale już wszystko ok ;) Sprężynki wymienione :)

Pozdro :)

Opublikowano

jak byś potrzebował sprężyn daj znać

Opublikowano
  • Autor

już wszystko ok ;)

Ale dzieki :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.