Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Dziwny dzwięk 1800-2000obr/min 4 i 5 bieg ??


cinol135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie mam taki problem z moją niunią otóż to gdy przyśpieszam na 4 i 5 biegu od 1800-2000obr/min słychać dziwne dzwięk (tłumienie) trzęsie całym samochodem ;(. Może ktoś spotkał się z takim zjawiskiem w mojej miejscowości i pobliżu żaden mechanik nie ma pojęcia co to może być :kox:. Proszę o pomoc

Czy może to być objaw padającego sprzęgła??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1z nie ma dwumasu. Ja bym się przyjrzał układowi wydechowemu tak jak napisał kolega wyżej. Plecionka, katalizator..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem i nie potrafię sobie z tym poradzić:). Poduszki silnik/skrzynia ok. Czas sprawdzić kat i plecionkę. Swoją drogą objawy występują podczas przeciążania silnika. Bieg 4 i 5 na 1800-2000 bo powyżej wszystko zanika i jest już ok. Kolego cinol135 szukaj przyczyny:) może będą te same to szybciej naprawimy:). Ktoś ma jeszcze jakieś rady??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka poduszki tez mam ok wymieniłem dwie, plecionke tez mam niby dobrą tak mi mechanik powiedział :decayed: a co do kata to jutro podjade do mechaniora każe mu wypróć go może coś pomoże, napisze jak cosik się zmieni pozdr

P.S A może być jakiś tłumik wypalony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam to samo więc się podepnę, 1700-2000 obr i telepie budą, ale ja borykam się z problemem braku mocy i powiem szczerze że jak przepływkę przeczyściłem i moc na chwilę wróciła to trzęsienie budą ustało trochę bynajmniej na 4 biegu :mysli:myślę że coś tu jest nie tak w dawce paliwa albo powietrza ale nie wiem i chętnie dowiem się co u kolegów było przyczyną??? wogóle to mam jakąś magie z tym motorem, niby przepływka do wymiany ale raz tylko miałem błąd sporadyczny chyba 0553 i teraz żadnych błędów nie ma, sztanga się rusza, wężyki całe a muł jakich mało,jeszcze czasem jak jade na 4 biegu np 70 km/h po poziomej drodze i trzymając broty szarpie mi delikatnie obrotami i samochodem(to samo na 5-tce) masakra powoli mam już dość :wallbash:już nawet kase na przepływke przygotowałem ale teraz to nie wiem czy jest sens bo może jest ok(napięcie dochodzi do przepływomierza)na obroty wkręca się niepokojąco równo (bez szarpnięć, przyspieszeń, zamuleń)-nic nie rozumiem poprostu :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Franek 84 twój problem jest inny więc bardzo proszę o założenie nowego tematu bo twój wątek odbiega od obecnego który nie został jeszcze rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dźwięk może powodować przeładowująca turbina. Miałem taki objaw przy zaolejonym wężyku idącym od plastikowej rury dolotowej do map- sensora. Przez to że było w tym wężyku dużo oleju z dolotu map sensor źle sczytywał wartość ciśnienia w dolocie i w zakresie obrotów 1800- 2000 turbina ładowała ciśnienie większe niż zadane. Wyczyściłem wężyk, cały układ dolotowy, założyłem Oil Catch Tank "made in home" i teraz nie ma tego burczenia. Wprawdzie teraz mam inną turbinę ale efekt był na poprzedniej ten sam. Przydało by się zrobić logi 011 podczas występowania tych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medman mógłbyś pokazać jakieś umiejscowienie tego wężyka?? Jakieś foto lub na jakimś rysunku?? Było by to pomocne dla tzw. "mniej-zorientowanych":).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyczyszczenia Vag nie jest potrzebny. Ja wężyk wyczyściłem strzykawką i benzyną. Zdjąłem pokrywę osłaniającą komputer (ECU) zdjąłem wężyk z map - sensora i rury dolotowej i nałożyłem strzykawkę z benzyną i pompowałem aż zaczęła lecieć czysta benzyna. Nie mam na tą chwilę etki więc nie wkleję foto. Wężyk odchodzi z rury dolotowej przy grodzi dzielącej komorę silnika od wnętrza auta na wysokości pompy hamulcowej tylko od spodu tej plastikowej rury. Samo wyczyszczenia wężyka pomaga tylko na jakiś czas bo za chwilę olej znowu dostaje się do niego z odmy albo padniętej turbiny. Należało by wyczyścić cały dolot i zamontować OIL CATCH TANK>

xBoA0.jpg

Na tym zdjęciu zapożyczonym z forum od kolegi banshee zaznaczyłem kółkiem z nr 6 gdzie znajduje się mniej więcej wyjście na wężyk do map-sensora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skupił sie na plecionce daje takie same objawy, moja wyglądała ja nowa a robila to samo - aż szkoda było wycinać.

Kazdy mechanik mówił że to głupota wycinać taką plecionkę, a po wymianie - cisza :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i na dniach też będę wymieniał plecionkę. Dodam, że miałem wymieniany silnik i na poprzednim miałem ten sam objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionkę możecie sobie odpuścić, jestem już po wymianie i nic się nie zmieniło.

Ja obstawiam nastawnik pompy wtryskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...