Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zastanawiam się od jakich przebiegów oczywiście autentycznych zaczynają się jakieś problemy z tym silnikiem . Obecnie 166tys wymieniona przepustnica, wtryski jak nowe, szykuje się do wymiany pompa wspomagania. Koledzy jakie macie przebiegi w swoich B8. Zapraszam do dyskusji.

Opublikowano

Ja mam 165tys. Łożyska alternatora hałasują, pompa wspomagania hałasuje. Słychać spalanie stykowe, chodzi jak traktor, jutro wymiana czujnika ciśnienia paliwa jak to nie pomoże to pewnie pompa wysokiego ciśnienia paliwa:>

Opublikowano

Przebieg 195 tys - wymienione kpl koło dwumasowe , turbina ( program) , piasta koła tylnego .

Sinik pracuje równo i cicho - wtryski OK.

Opublikowano

b8 mojego szefa 80tys przebiegu i lozysko sprzegla polecialo halasuje pompa wspomagania i spalanie prawie 10

Opublikowano

Ciekawy temat- bede obserwowal... :wink:

Opublikowano

U mnie 70tyś jak na razie: łożysko prawy przód wraz z piastą, sprzęgło bez dwumasy, siłownik klaplki wlewu paliwa.

Opublikowano

90tys (moj przebieg), exeo*), silnik caga 2.0tdiCR 143ps... podswietlanie lusterka w oslonce przeciwslonecznej pasazera czasem nie dzialalo a reszta jak narazie nie zawodzi

Pozdrawiam,

Przemek

*)silnik i jego osprzet poza wydechem i chlodnicami jest "z b8" a reszta (karoseria, sprzeglo, skrzynia itp) "z b7", pare gratow "wlasnych" jak np wydech, klapa itp

Opublikowano

U mnie po wymianie czujnika cisnienia paliwa, nadal chodzi glosno, slychac spalanie stukowe, 3 wtryski z 4 pracuja glosniej. Nie mam pomysłów co dalej

poprzedni wlasciciel:

- naprawa skrzyni biegów prz 60tys

- wymiana kola dwumasowego przy 90tys

-wymiana czujnika turbiny

Opublikowano

Przestaje wierzyc w AUDI.... sory za OT...

Opublikowano

ja tez. mam b5 maszyna nie do zajechania. mam tez b7 no o tym juz tak nie powiem a co tu czytam to masakra jakas sorki za OT

Opublikowano
Przestaje wierzyc w AUDI.... sory za OT...

W Audi? Chyba bardziej w cały "nowy/teraźniejszy" motoryzacyjny świat...

Może nie z A4 B8, ale silnik ten sam praktycznie... 2,0 TDI CBAB 140 KM CR, przy 110 tys. km padł miech przy turbinie (podobno standardowo przy tym przebiegu), korzystając z "okazji" została zmieniona turbina na 170 KM CBBB razem z nowym miechem itd. potem oczywiście program, przy 112 tys. km padła pompka vacuum (podciśnienia) - możliwy związek z padnięciem miecha od turbiny (zanieczyszczenia rozerwanej membrany w miechu mogły się przedostać do vacuum). Tyle na dzień dzisiejszy.

Opublikowano

Kurza twarz,totalna masakra.Chyba trzeba się będzie w przyszłości przesiąść na wóz drabiniasty

Opublikowano
U mnie po wymianie czujnika cisnienia paliwa, nadal chodzi glosno, slychac spalanie stukowe, 3 wtryski z 4 pracuja glosniej. Nie mam pomysłów co dalej

poprzedni wlasciciel:

- naprawa skrzyni biegów prz 60tys

- wymiana kola dwumasowego przy 90tys

-wymiana czujnika turbiny

Siwucha co dokładnie działo się ze skrzynią??

Opublikowano

Dokładnie nie pamiętam, ponieważ czytałem to z historii auta, ja auto kupiłem z przebiegiem 139tys.

Przy ok 60tys była naprawy skrzyni o ile pamiętam coś związanego z łożyskami.

Opublikowano

aj dopiero teraz doczytałem ze to poprzedni wlaściciel naprawial .

Opublikowano

temat ciekawy skutecznie "wyleczył" mnie z b8

Opublikowano

też nosiłem się z zamiarem zmiany na B8 troszkę mnie to zaniepokoiło ale może nie jest znowu tak źle poczekam aż się wypowie więcej użytkowników też tych zadowolonych

Opublikowano

U mnie teraz aktualnie 156 tys. km (2.0 TDI CAGA) nic sie nie działo powaznego jak i z silnikiem tak i z czymkolwiek w aucie :wink:

Wszystko na biezaco serwisowane .

U kolegi ode mnie ( autko sliczota :wink: ) 2009 r. 38 tys . przebiegu (2.0 TDI Q CAHA) do 20 tys. wg. historii auta Niemiec był czterdziesci iles tam razy w ASO z pierdółami :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Można powiedzieć że auto autu nie równe :) B5 faktycznie maszyna nie do zajechania jak się dba. B8 pewnie jak wszystkie nowe auta może mieć z tym problem widać to też z jakich materiałów robią obecnie samochody.

Opublikowano
Można powiedzieć że auto autu nie równe :) B5 faktycznie maszyna nie do zajechania jak się dba.

no trzeba dbac... bo zawieszenie delikatne, ze od patrzenia sie popsuc moze (w b6, pierwszych b7 i passatach b5fl jest juz poprawione... kolejna poprawka w kocowkach b7+exeo, b8 to inne juz auto), ma takze 2masasprzeglo, w tiptronicach czasem wysikuje sie olej bo zapieka sie pompa oleju na konwerterze a w manualach czasem sie klopoty z mechanizmami roznicowymi (robi sie szpera), czasem zalewa moduly komfortu bo odplyw klimy potrafi sie zatkac, czasem siada wiskoza, czasem zapiekaja sie kiero na T, czasem takie wloskowate polaczenia w modulach abs siadaja.... moze zmyslam a moze mowie z wieloletnich doswiadczen rodzinnych (passat b5, 2x A4 B5, a6c5)... ale spoko... jak sie dba to da sie jezdzic - al eauto nie do zajezdzenia to to chyba jest jak ktos sie ze starej daci przesiadl

Pozdrawiam,

Przemek

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.