Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Jakie są zawory


studnia1

Rekomendowane odpowiedzi

jakie są zawory w 1,6 ADP i czy można je ustawiać .Dlatego pytam bo im sie robi zimniej to auto rano gorzej odpala ,wymieniłem świece ,filtry ,kable a i tak mu nic niepomogło.

hydrauliczne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są zawory w 1,6 ADP i czy można je ustawiać .Dlatego pytam bo im sie robi zimniej to auto rano gorzej odpala ,wymieniłem świece ,filtry ,kable a i tak mu nic niepomogło.

dlaczego uwazasz ze wine ponosza tutaj zawory?

na upartego można sprawdzic ciśnienie sprężania

podłącz Vag-a może coś "klęknęło"

częsta winę ponosi tutaj czujnik od wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie również obstawiam czujnik temperatury silnika. Weź jakiś omomierz i sprawdź rezystancję czujnika. Uszkodzony czujnik może wysyłać zły sygnał do sterownika silnika, np. silnik masz zimny a czujnik stwierdza że masz ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystancja maleje wraz ze wzrostem temperatury ale mierząc w temperaturze ok 18 st. celcjusza to powinieneś mieć na jednej parze styków około 2,4 kOhm a na drugiej około 1,24 kOhm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)[br]Dopisany: 03 Listopad 2009, 00:27_________________________________________________zmierzyłem dzisiaj rezystancję na zimnym silniku, wyszło 4.69 i 2.06 kOhm, jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czujnik jest ok. A czy przypadkiem nie ubywa Ci cieczy chłodzącej? Mój kolega miał właśnie duże problemy z rozruchem zimnego silnika. Winna okazała się uszkodzona uszczelka pod głowicą. Okazało się że płyn chłodzący dostawał się do komory spalania. Wymienił uszczelkę i problem zniknął. Oczywiście nie twierdzę że masz to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...