Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przełożenie mat grzewczych w fotelach


bartolomei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, udało mi się kupić fotele "prawie" kubełkowe do mojej B5. Jako, że nie posiadają one podgrzewania foteli, tak jak moje oryginalne fotele, to chciałem je przełożyć. I tu mam pytanie czy jest to w ogóle możliwe, i względnie bezproblemowe ( znajomy tapicer mówił, że w niektórych autach te maty są wszywane i ciężko jest je przełożyć ). Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tam ruszyło coś w temacie? bo szykują mi się kubełki w jasnej skórze oczywiście polift najprawdopodobniej nie mają grzania... jakieś fotostory by się przydało... znalazłem tylko coś odnośnie naprawy ale tam za wiele na temat samych mat nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie montowałem do foteli które nie miały podgrzewania ,maty kupiłem na allegro oryginały( albo vw ) nowe po 15 zł /szt. :kox: Niestety auto nie ma instalacji do regulacji grzania :confused4:(a mnie nie chciało się robić ) więc mam zrobione tylko na włącznikach i przekaźnikach.Za czujnik mogą ew. służyć jajka :>.

Do ściągania tapicerki potrzeba szczypce wąskie, takie z długimi szczękami i szczypce do ściągania segerów

te dwa sprzęty są potrzebne do rozginania i ściskania metalowych kółek(spinek)

Zmontowanie jednego fotela zajęło mi pół dnia , do tego dochodzi czas na instalacje elektr. w aucie.

Warto wcześniej zaopatrzyć się w klej do klejenia gąbki ,u mnie była pęknięta przy drucie .

Jak by co , to pytajcie ,postaram się pomóc.

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś takie maty tylko niby VW??

http://www.allegro.pl/item903645628_mata_grzewcza_opel_oparcia_w_fotel_wyprzedaz.html

Będzie opcja żeby takie włożyć do kubełków ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od tego sprzedającego kupiłem "dino124" mata miała szerokość około 27 cm X 50 cm w prostokącie i mieściła się idealnie pomiędzy druty w siedzeniu i nie wychodziła na boki .

Na matach była naszywka z logo vw albo :audi: i podany był nr części wtyczki również były z logo producenta.

Pozatym nitki grzewcze były co centymetr ,zarówno w pionie jak i poziomie.

To co pokazałeś na zdjęciu raczej nie będzie pasować

Dobra, znalazłem fotostory z montażu takich samych mat ma stronie Focus Klub Polskahttp://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=31216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...