Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALG] Czy jest ogranicznik prędkości do 250 km/h?


drewno1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio testowałem moje Audi 2.8 30v czy ktoś wie czy jest w tym modelu ogranicznik prędkości? Bo na 250 km/h zatrzymała się wskazówka ale mocy jeszcze było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogranicznikiem jest skrzynia, która kończy się przy ~275km/h - jednak potrzeba sporej górki żeby do tej prędkości dojść

absolutnym max ktory da sie uzyskac na rownej drodze to 260 km/h - wtedy ma ok. 6200 obr/min i nie ma absolutnie szans aby poszedl dalej

i nie rozumiem jak przy 250km/h mowisz ze mocy jeszcze bylo - jak by bylo to by poszedl dalej :gwizdanie:

powyzej 240 km/h to naprawde juz sie wolno zbiera i zeby dojsc do tych 260km/h potrzebowalem naprawde dluuugiej prostej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem z 1 min 250 km/h, odpusciłem gaz do ok 240 i znów dodałem do dechy i zaczął przyspieszać dośc odczuwalnie i znów 250 i jakby coś go zablokowało. dlatego sie pytam o tą blokade bo przyspieszał dobrze i nagle koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no u mnie jest troche inaczej - do 240km/h idzie w miarę sprawnie i nagle jest wyraźny spadek ciągu i od tych 240 do 260 km/h idzie bardzo wolno ale płynnie

ale takie już są uroki tego silnika - co by nie mówić ma już swoje lata

tu na forum były o ile mnie pamięc nie myli 2 przypadki sprawdzania go na hamowni

w serii auto ma 193km i 280nm - jedno auto na hamowni miało 194km i 240nm - więc trzymał moc a nie trzymał momentu - z kolei drugi przypadek miał 174km i 280nm - więc trzymał moment a nie trzymał mocy

w serii ten silnik powinien trzymać moc 193km w obrotach między 6000 a 6200 - wlasnie takie obroty na 5-tym biegu odpowiadają predkosciom 250-260km/h - może poprostu moc w twoim silniku od 6000 obr gwaltownie spada i 250km/h to jest max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o jednej rzeczy, a mianowice jechałem na gazie, chociaż niewiem czy to ma jakis związek ale może na gazie niepojedzie tyle co na benzynce, wiec jak tylko bede miał możliwość to przełacze na benzyne i sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...