Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] A4 1,8T od 1995r. Pakiety ABT


marioti

Rekomendowane odpowiedzi

hello..

Szukałem sporo na necie ale jakoś nie znalazłem wiele informacji na temat pakietów jakimi ABT tuningowała jednostki jak w temacie.

Wiem np. że:

pakiet 1 - tylko chip i moc podniesiona do 200KM

Pakiet 2 - to chip, większe turbo, intercooler, kierownica zimnego powietrza, itp. moc to już 240KM

... z tego co znalazłem to jeszcze była 3 - moc coś ponad 300KM.

Czy ktoś ma jakieś dokładniejsze dane. Chętnie bym zdobył trochę więcej info na ten temat.

Dzięki i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz juz zmieniony chip?? wiez jak on wyladał moze bo ja mam takie same auto i jestam wlasnie w fazie zmieniania

[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2010, 13:49_________________________________________________numer mojego sterownika to 0261 203 550/551 a numer tej zmienionej pamieci to 335996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co znalazłem to jeszcze była 3 - moc coś ponad 300KM.

...nie trzeba być inżynierem,żeby wiedzieć,co zrobić by osiągnąć takie moce-wystarczy troszkę wiedzy o tuningu :wink4: do zbliżenia się do 300 potrzeba duże turbo,duże wtryski,mocniejsze wałki ,korby i tłoki,wydajnieszą pompę paliwową,ale do tego dochodzi jeszcze osprzęt jak wytrzymalsze sprzęgło i reszta pasków,by duży moment nie popsuł wszystkiego przy pierwszym starcie :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co znalazłem to jeszcze była 3 - moc coś ponad 300KM.

...nie trzeba być inżynierem,żeby wiedzieć,co zrobić by osiągnąć takie moce-wystarczy troszkę wiedzy o tuningu :wink4: do zbliżenia się do 300 potrzeba duże turbo,duże wtryski,mocniejsze wałki ,korby i tłoki,wydajnieszą pompę paliwową,ale do tego dochodzi jeszcze osprzęt jak wytrzymalsze sprzęgło i reszta pasków,by duży moment nie popsuł wszystkiego przy pierwszym starcie :cool1:

walki, korby i tloki mozna sobie darowac bo seryjne wystarcza do 300KM w AEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walki, korby i tloki mozna sobie darowac bo seryjne wystarcza do 300KM w AEB

zapomnaiałem,że tam kucizna :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale chyba parę osób ma 300km na forum w 1.8t nie aeb tylko nowsze roczniki i nie nic nie zakuwało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne korby i tłoki straczają spokojnie do 300KM i nie tylko w AEB, ale we wszystkich 1,8T. Zakuwa się dopiero przy mocach większych niż ta wartość. Poziek miał niecałe 310KM na seryjnych bebechach. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze kolektor :wink4:

nie rozdrabniajmy się na drobne-bo i wałki,wydech i parę innych dupereli-to jest kucyk do kucyka,który niewiele zmieni w seryjnym aucie,jako pojedynczy element,bo przyrost 7 koni i 15 niuta- nikt pod butem nie wyczuje,ale jak już się reza wszystko,całość w zestawieniu daje zdumiewające efekty,o czym dobrze wiedzą wszyscy posiadacze 1,8T ,którzy "coś" tam mają pozmieniane :naughty::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze kolektor :wink4:

nie rozdrabniajmy się na drobne-bo i wałki,wydech i parę innych dupereli-to jest kucyk do kucyka,który niewiele zmieni w seryjnym aucie,jako pojedynczy element,bo przyrost 7 koni i 15 niuta- nikt pod butem nie wyczuje,ale jak już się reza wszystko,całość w zestawieniu daje zdumiewające efekty,o czym dobrze wiedzą wszyscy posiadacze 1,8T ,którzy "coś" tam mają pozmieniane :naughty::wink4:

Do seryjnego oczywiscie ze nie ale do ELIMINATORA czy GT28 jak najbardziej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...