Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym zmyć z powierzchni klej Super Glue ????


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie jakim preparatem zmyć z płaskiej,gładkiej powierzchni rozmazany klej Super Glue ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sklejkę drewnopodobną,która jest po bokach stołu bilardowego .Trochę Super Glue mi się wylało i jak to chciałem zebrać to rozmazałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym od razu lałł chemie, aceton, rozpuszczalnik, zmywacz do paznokci, ropa, benzyna itp itd :D

Na końcu jakby dalej nie zeszło to podpalanie.. tylko zostają plamy od ognia. Na biurku kiedys zrobiły mi sie przypalone miejsca od lutownicy, zeskroałem warstwe lakieru(?) i jest cacy, moze stół też ma gruby lakier :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa, te kleje najczęściej rozpuszczają powierzchnię i mogą zostać wrzery po kleju. Jeżeli tego nie widać tak bardz to bym zostawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Hincó spróbuj rozpuszczalnikiem czy czyms takim,

ewentualnie nie podpalenie a rozgrzanie tego kleju np. opalarka i zmycie rozpuchem tylko nie wiem czy super glue sie rozpusci pod temp.

uwazaj czy podgrzewaniu aby nie przesadzic bo przypalisz, a jaki kolor tej sklejki?

Polakierowane czy laminat?

Bo jesli piszesz ze to sklejka to powinna byc polakierowana to delikatnie papierkiem sciernym a pozniej zrób retusz lakierem i moze sie nie bedzie tak rzucac w oczy jak cie to razi.

Jesli powloka ochronna to laminat to spróbuj zmyc jesli nie zejdzie to lepiej zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem i poradziła benzyna ekstrakcyjna którą kupisz za grosze w niemal każdym chemicznym . tylko nie lej za durzo aby nie została plama na drewnie najlepiej na szmatkę i trochę poszoruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...