Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Naprawa / Reperaturka wysprzęglnika


woj-o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kilka pytań odnośnie wysprzęglnika w A4.

Czy ktoś może robił samemu naprawę/wymianę uszczelek w wyszprzęglniku w A4?

Dużo z tym zabawy - da się samemu w wieczo jeden to zrobić czy nie warto sie paprać?

I jak jest z płynem? Da sie go uzupełnić bo być może to jest przyczyną + zapowietrzenie ?

Ma on jakiś zbiorniczek czy nic takiego nie ma ?

Bo z tego co widze to u mnie by się zdało go wymienić, na włączonym silniku sa problemy z I i R na wyłączonym wchodza gładko, objawy jakby nie do końca rozsprzęglało sprzęgło a że regulacji żadnej :( to zostaje robota wysprzęglnika.

Update:

Cały wysprzęglnik w ASO Wrocław to 220 PLN. Reperaturka w sklepie (firmy Autofren - głowy bym za nich nie dał, mam ich uszczelniacze w poldku w hamulcach i powiem tyle ori były lepsze) kosztuje do 25 PLN (akurat nie było na stanie)

Kurde płyn z hamulców -głupio do sprzęgła mozna by lać olej hydrauliczny nie tak żrący jak Hydrol czy inne R-coś tam albo DOT-coś tam ;).

Musze wtakim razie kabelki pośledzić ;) - dzieki za info o płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do pytania, mam to samo, a płyn ciagnie ze zbiorniczka z płynem hamulcowym, wiec jak juz to zużyty wysprzeglik lub zapowietrzone....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi co 2 dni cieknie, czy ktoś robił ten wysprzęglik , lub wymieniał uszczelkę, jakie to mogą być koszta ? mam a4 b6 1.9tdi 115,

czy są oryginały tylko, co radzicie zrobić , orientujecie sie czy mam wysprzęglik zew czy wew, bo te pierwsze są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem zapowietrzone sprzeglo to po dluzszym postoju nie moglem na odpalonym silniku wlaczyc zadnego biegu, odpowietrzenie zlikwidowalo ta przypadlosc. Co do wymiany czy naprawy wysprzeglika to chyba trzeba zdjac skrzynie bo on jest umiejscowiony nad nia. Troche roboty napewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nad nią? Fatalnie. U mnie nie tyle wygląda to na cieknięcie bo nic nie widać ale na zuzycie pompy/wysprzęglnika - bo objaw jest taki jakby nie do końca rozsprzęglało sprzęgło - jezeli żadnej regulacji nie ma (prawie nie do uwieżenia;) chociaż reg samego siłownika powinna być ) to zostaje tylko naprawa.

Zestaw naprawczy da asię kupić (ale nie w ASO) koszt mały chyba 20-30 zeta z tego co się pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...