Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Problemy z rozruchem na zimno


Frutek666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu (ok. 3 miesiące) mam problem z rozruchem zimnego silnika, muszę dosyć długo kręcić a silnik zaskakuje tak jakby był zapowietrzony jak zapali to wszystko jest ok. moc i cała reszta, na ciepło jest w porządku. Dodam tylko że ten problem zaczął występować narastająco i temperatura zewnętrzna nie ma wielkiego wpływu na długość kręcenia, świece żarowe są ok. robiłem diagnostykę u mechanika, powiedział że pompa wtryskowa i wtryski są w porządku. Może Jesteście w stanie coś poradzić?

p.s. wyczytałem gdzieś że oprócz pompy wtryskowej te auta mają jeszcze pompę paliwa, może to ona szwankuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

MIałem ten sam problem --- samochod nie chcial zapalać na zimno jak dlugo stal--- gdzieś już widzialem podobnego posta, że komuś nie chcial zapalać na zimno i jak bylo wilgotno i trzeba bylo kręcić długo a później jak zapalił to już chodził. Miałem tak samo... tzn tak mi sie wydawalo bo jak wstawilem do garazu żeby sprawdzić czy to rzeczywiście na wilgoć i zimno - to tez nie odpalil. Długo chodzilem o mechanika do mechanika bo na komputerze bylo wszystko ok, w koncu w pewnym warszatacie zdiagnozowali, że to pompa wysokiego cisnienia paliwa (vacuum pompa czy jakos tak) no i wymienili mi ją

była po prostu nieszczelna--- tzn kupilem uzywaną i wstawili mi ją i od tej pory samochod zapala na strzal na szczescie...Sprawdz sobie moze to...

- jeszcze posprawdzaj kable wszystkie - moze jak jest zimno i wilgotno masz jakies przebicia

- świece żarowe (ale one dzialają jak jest mniej niz 5 st celsjusza)

Mam audi a4 2001 TDI

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...