Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Wspomaganie nie domaga


lukas_ss

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to napewno pompa? Gdzieś tutaj wyczytałem, że to może być sprzęgło alternatora. Właśnie przy skrętach piszczy jak oszalały! Dziś potwierdziłem to w ASO - byłem na przeglądzie i poprosiłem o diagnozę - oczywiście im podpowiedziałem. Koszt w ASO to (sprzęgło) 275 pln i koszt wymiany ok. 350pln! :kwasny: Gdzieś już o tym była mowa i kolega mówił, że zapłacił ok. 150 za sprzęgło i 50 za wymianę oczywiście nie w ASO. :cool1: Jak znajdę ten wątek to Ci go tutaj wkleję. Oczywiście to tylko moja sugestia. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Kolego podpisuje sie pod wczesniejszym postem.

Wspomaganie moze piszczec z kilku powodow a mianowicie z powodu napinacza paska wielorowkowego zatarta rolka na nim lub juz nie domaga sam napinacz i jak kolega wspomnial moze juz byc zatarte wisko alternatora czyli sprzegielko ( powoduje taki opor ze pompa wtedy kwiczy jak oszalala- strzela poprostu) Zaden problem i klopot.

Sprawdzic tez mozna ta role alterantora na sluch jak sie nachylisz powinna jeczec strasznie ( szeszczy , szumi itp) koszta z firmy INA 120-150zl max wymiana max 50zl jak bylo wspomniane i po klopocie.

Ale rowniez moze byc wykonczona pompa wspomagania - sprawdzic plyn JAK JEST ZA DUZO TO TEZ SKRZECZY ( musi byc maksymalnie MAX na podzialce). Jak sam sobei nei poradzisz to pierwszy lepszy mechnik powinien bez problemu temu zaradzic.

Jak sie z tym uporasz to napisz kilka slowek a jak bedziesz mial pytanka to pisz ...

pozdrawiam

ALEXD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki prosze pomozcie od czego bedzie pasowac pompa wspomagania do mojego AVJ bo mi tak jeczy ze az boje sie skrecac i powiedzcie czy jest ja ciezko wymienic ewentualnie co po koleji musze zrobic

8E0145153 tu masz nr czesci-wedlug etki ,podejdzie od kazdego 4-cylindrowca...ALZ,AVJ,ALT, BFB,AMB,BEX etc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Kolego podpisuje sie pod wczesniejszym postem.

Wspomaganie moze piszczec z kilku powodow a mianowicie z powodu napinacza paska wielorowkowego zatarta rolka na nim lub juz nie domaga sam napinacz i jak kolega wspomnial moze juz byc zatarte wisko alternatora czyli sprzegielko ( powoduje taki opor ze pompa wtedy kwiczy jak oszalala- strzela poprostu) Zaden problem i klopot.

Sprawdzic tez mozna ta role alterantora na sluch jak sie nachylisz powinna jeczec strasznie ( szeszczy , szumi itp) koszta z firmy INA 120-150zl max wymiana max 50zl jak bylo wspomniane i po klopocie.

Ale rowniez moze byc wykonczona pompa wspomagania - sprawdzic plyn JAK JEST ZA DUZO TO TEZ SKRZECZY ( musi byc maksymalnie MAX na podzialce). Jak sam sobei nei poradzisz to pierwszy lepszy mechnik powinien bez problemu temu zaradzic.

Jak sie z tym uporasz to napisz kilka slowek a jak bedziesz mial pytanka to pisz ...

pozdrawiam

ALEXD

zgadza sie przerabialem to u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ale to nie jest piszczenie to jest jęczenie ostre jak skrecam i dodaje gazu to masz jeczenie jak nie wiem co a jeskli chodzi o rolki to napinacz wymieniony a rolka jest normalna chlopaki u mnie to BENZYNA!! a pompe mam cala mokra nwet jak stoi na wolonych obrotach to mam jeczenie a lekko tykne kierownica i odrazu sie poteguje u mnie to bedzie pompa chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem na przeglądzie a objawy mam takie jak i Tyi diagnoza jest taka jak pisałem wyżej: zatarte sprzęgło alternatora. Warto to sprawdzić u Ciebie. Koszt mniejszy a sprawdzenie nic nie kosztuje. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wspomagania to wymień płyn i zobaczysz jaki bedzie efekt. Co do sprzegla w alternatorze to tez mozesz wymienic, bo często pada po dużym przebiegu. Koszt sprzegielka to około 120PLN :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: Chcę kupić sprzęgło alternatora ale niestety nie mam ETKI a w katalogu nic nie ma. :kwasny: I tutaj zwracam się z prośbą o pomoc. Nr sprzęgła alternatora. Z góry dzięki! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomozocie mi i odpiszcie od czego pasuje pompa wspoamagania do avj 1.8T

przeciez wczesniej Ci napisałem :cool1:

8E0145153 tu masz nr czesci-wedlug etki ,podejdzie od kazdego 4-cylindrowca...ALZ,AVJ,ALT, BFB,AMB,BEX etc

czytasz coś wątki,czy nie bardzo? :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki sprzegiełko alternatora wyglada ok u mnie nie jest zabokowane bo zdjolem pasek i wsio widze a popmpa jeczy jak jeczala i chyba musze kupic o 2.5TDI bo innego wyjscia nie mam bo u mnie od 1.8T jest razem zespolona z kółkiem i nie da sie kułka zdemonowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki sprzegiełko alternatora wyglada ok u mnie nie jest zabokowane bo zdjolem pasek i wsio widze a popmpa jeczy jak jeczala i chyba musze kupic o 2.5TDI bo innego wyjscia nie mam bo u mnie od 1.8T jest razem zespolona z kółkiem i nie da sie kułka zdemonowac

a czemu nie od innego 4-cylindrowca? nie rozumiem,skoro pompa niedomaga-to wymien na takla sama z innego auta-po co kombinacje z 2,5 TDi? i demontowanie kolka :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...