Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy można mieszać olej mineralny z syntetycznym w automatycznej skrzyni?


onsork

Rekomendowane odpowiedzi

czy można mieszać olej mineralny z syntetycznym w automatycznej skrzyni,

a dokładnie chodzi mi o sytuacje kiedy jest wymiana oleju i wiadomo

że praktycznie połowa lub więcej pozostaje w skrzyni i konwerterze.

chciałbym poznać sensowne opinie,ponieważ nie sądzę aby były jakieś przeciwwskazania.

wiem z pewnością że mechanik dokonując wymiany oleju w skrzyni

(zwolennik niewymieniania oleju w skrzyni i przepłukania starego filtra w celu ponownego założenia)

nalał mi olej mineralny MOBIL ATF 220, a teraz podczas naprawy skrzyni,wymieniam sobie elektrozawór,

który padł prawdopodobnie ze względu na zły olej lub jego poziom,

chcę zalać właściwy czyli Esso ATF LT 71141 lub jego zamiennik Febi 14738.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,olej powinienes wymienic na taki jaki przewiduje producent (jak najszybciej)a mechanika ktory wlal Tobie cos innego poprostu zastrzelic i wszelkie naprawy powinien on robic na swoj koszt.I jeszcze jedno zmien mechanika!!!dlaczego pozwoliles na zmiane oleju komus kto nie ma zielonego pojecia?

Teraz odpowiem na Twoje pytanie :wodke z piwem tez mozna mieszac ale pozniej leb na....dala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie i jeszcze raz nie!!!!!!!!

i ten baran co Ci to g!@!no wlał do skrzyni powinien isc pod nóż.

olej w skrzyni nie pelni tylko roli smarujacej ale tez sterowanie jest hydrauliczne, sa elektrozawory i to wszystko jest za***iście czule na gestosc , prametry i dodatki do oleju...

moze to dobrze ze ten baran nie uznaje wymiany w automatach. jak ma to robic w ten sposob to lepiej zeby nie dotykal wcale!

jezeli nic z tym nie zrobisz to nie daje szansy na przejechanie nastepnych 3000km tej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie i jeszcze raz nie!!!!!!!!

i ten baran co Ci to g!@!no wlał do skrzyni powinien isc pod nóż.

olej w skrzyni nie pelni tylko roli smarujacej ale tez sterowanie jest hydrauliczne, sa elektrozawory i to wszystko jest za***iście czule na gestosc , prametry i dodatki do oleju...

moze to dobrze ze ten baran nie uznaje wymiany w automatach. jak ma to robic w ten sposob to lepiej zeby nie dotykal wcale!

jezeli nic z tym nie zrobisz to nie daje szansy na przejechanie nastepnych 3000km tej skrzyni.

Popieram kolege, nie mozna pod zadnym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było zaraz po kupieniu auta i byłem "zielony" i też ślepo zaufałem jak się okazało pseudo-mechanikowi z 30 letnim stażem!

teraz to ja sam sobie VAG-uje auto i grzebie przy skrzyni,ale tylko i wyłącznie dzięki wiedzy z tego forum :notworthy:

dopiero wymieniając samemu elektrozawór w skrzyni uświadomiło mi to że być może była to kwestia oleju.

dobrze że mam jedną dobrą w zapasie to takie przypadki są dla mnie "bezpieniężne"

dałem d*py w temacie ASB...wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...