Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Braki mocy


K.F.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

Witam kolegów dawno nie zaglądałem na forum ale do tj pory nie miałem problemów ze swoją Audinią.

B5 A4 1,9 TDI-PD AJM/ATJ.

Wszystko było fajnie auto ma przejechane 235 tyś. sprawowało sie fantastycznie ale w pewnym momencie zaczeło mi brakować mocy.

Wydaje mi się że zajechałem turbinę tzn jest pewnie zawalona sadzą bo czasami moc wraca i wszystko jest ok.

Dlatego mam prośbę aby ktos podpowiedział mi jak długo i na jakich obrotach popróbować przedmuchać turbinkę.

Czytałem na forum że jest to jeden ze sposobów na uratowanie turbiny.

Za pomoc z góry dziękuję.

Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewnien ze to turbina a nie wchodzi Ci w tryb awaryjny i masz problemy z przeładowaniem, moze poczytaj o N75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej turbina bo po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu moc wraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej turbina bo po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu moc wraca

raczej nie turbina skoro moc wraca, gdyby to było turbo to moc by nie wracała, poczytaj o przeładowaniu , notlauf, N75, dziura w dolocie napewno masz jedną z tych przyczyn lub węze podciśnienia nieszczelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej turbina bo po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu moc wraca

raczej nie turbina skoro moc wraca, gdyby to było turbo to moc by nie wracała, poczytaj o przeładowaniu , notlauf, N75, dziura w dolocie napewno masz jedną z tych przyczyn lub węze podciśnienia nieszczelne

Nie chciałbym się wymądrzać bo nie znam się ,ale też miałem kiedyś te same objawy i na początku ze 2-3 razy wyłączenie na krotko pomogło ,zanim trzeba było czyścić łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczej nie turbina skoro moc wraca, gdyby to było turbo to moc by nie wracała, poczytaj o przeładowaniu , notlauf, N75, dziura w dolocie napewno masz jedną z tych przyczyn lub węze podciśnienia nieszczelne

mialem te same objawy co kolega ....przedmuchanie tu chyba nie pomoze....regeneracja sie klania albo czysczenie ale jak juz robic to wsio......... zapieczone lopatki rozwalone lozysko w moim przypadku....

jak notlauf to turbinka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry.

Witam kolegów dawno nie zaglądałem na forum ale do tj pory nie miałem problemów ze swoją Audinią.

B5 A4 1,9 TDI-PD AJM/ATJ.

Wszystko było fajnie auto ma przejechane 235 tyś. sprawowało sie fantastycznie ale w pewnym momencie zaczeło mi brakować mocy.

Wydaje mi się że zajechałem turbinę tzn jest pewnie zawalona sadzą bo czasami moc wraca i wszystko jest ok.

Dlatego mam prośbę aby ktos podpowiedział mi jak długo i na jakich obrotach popróbować przedmuchać turbinkę.

Czytałem na forum że jest to jeden ze sposobów na uratowanie turbiny.

Za pomoc z góry dziękuję.

Kazik.

Sprawdź w jakim stanie jest przewód podciśnienia dochodzący do gruszki przy turbo.

Często parcieje i załamuje się przy wyższym podciśnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie dokladnie ale jak mi robli turbo chlopaki cos gadali ze rozwalona/zapieczona turbina daje inne parametry niz normalna wtedy komputer ja wylacza zeby sie nie rozleciała i ciala obce nie poleciały dalej...jak moc powraca po zgaszeniu silnika komp wali re starta i mozna jechac dalej....do ok 2500 obrotwo pozniej znowu wylacza...tak samo jak sie zalozy swieza turbinke treba skasowac bledy po krotkim tescie/jezdzie zeby

komp zalpalam nowe parametry ...wiec to raczej nie dziura...widzialem bylem ........i placilem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem takie same objawy w b5 po ponownym odpalaniu auta było ok az do 3 tys obrotów i znów to samo muł, okazało sie ze zawór N75 był do wymiany, weze podciśnenia które do niego dochodziły i na dodatek miałem dziure w dolocie i kopcił na czarno pryz mocnym dodaniu gazu. więc nie sądze zeby to była turbawka ale najlepiej zapiąc Vaga i zrobić logi dynamiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet ma dwa wyjscia albo turbo albo jakis zawor ale na pewno nie dziura i notlauf jak juz to kopcenie jak w starym Jelczu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet ma dwa wyjscia albo turbo albo jakis zawor ale na pewno nie dziura i notlauf jak juz to kopcenie jak w starym Jelczu :hi:

dlaczego wykluczasz dziure i notlauf- jego objawy ewidentnie wskazują na łapanie trybu awaryjnego skoro po odpaleniu auta wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie "wskazują" tylko napisal ze lapie a to roznica....nie spotkalem sie jeszcze z takim przypadkiem ze walil notaufa po dziurze....mogl byc spadek mocy kopcenie ale nie not auff no chyba ze mu spadla cala rura z opaski wtedy tak....no ale podejrzewam ze nie jest taki glupi i by to zauwazyl :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuję za podpowiedzi są bardzo cenne.

Autko nie dymi na czarno to tak na marginesie.

Dzis przegoniłem autko po autostradzie w zakresie 4 tyś obrotów na ocinku 2x10 km i na razie jest ok.

Jezeli się powtórzy zaczne sprawdzać to co sugerujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie "wskazują" tylko napisal ze lapie a to roznica....nie spotkalem sie jeszcze z takim przypadkiem ze walil notaufa po dziurze....mogl byc spadek mocy kopcenie ale nie not auff no chyba ze mu spadla cala rura z opaski wtedy tak....no ale podejrzewam ze nie jest taki glupi i by to zauwazyl :hi:

słuchaj ja miałem dziure w dolocie i łapał notlaufa przez to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj ja miałem dziure w dolocie i łapał notlaufa przez to
skoro tak miales to nie bede sie sprzeczal...K.F. jak naprawisz to napisz w tym watku OCB to przynajniej bedziemy wiedziec cos sie stalo:D

pzdr all :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde auto panowie jest indywidulane .. ..

ja również miałem notfaul .. .. auto się dusiło na wyższych obrtoach .. .. pa włączeniu i wyłaczeniu silnika wracało do normy .. ..

co z robiłem .. .. :

1- wymiana n75 .. .. pomogło na 2 tygodnie .. ..

2- wymiana przepływki .. .. pomogło na miesiąc .. ..

3- czyszczenie turbiny ze strony ciepłej .. .. była osmolona .. ..

póki co jezdzi i nie narzekam .. zbiera sie calkiem niezle .. .. nie mam nic do zarzucenia poki co ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...