Jump to content

[B5 AJM] Chyba koło dwumasowe. Pilne

kostek01
 Share

Recommended Posts

Witam!!!

Ostatnio zauważyłem, że moja A4 zaczeła głośniej chodzić. W cześniej w momecie rozgrzanego silnika miałem duże wibracje na drązku zmiany biegów, teraz to ustało ale pojawiło się takie wrażenie jaby samochodem żucało na boki. W momencie przekraczania 2500 obr. silnik zaczyna głośniej pracować. Dziwięk ten przypominastraszne buczenie w środku. Domyślam się, że może to być sprzęgło kompletne, gdyż sprzęgło bierze wysoko. na dodatek w momencie rozgrzanego silnika cięzko wchodzi mi jedynka. Proszę o pomoc w tej kwesti. Czy może to być sprzęgło i koło dwumasowe.

Jezeli ciezko wchodzi jedynka to juz pewnie kiepsko wysprzegla, i tu moze lezec problem, ale mysle tez ze przy zjechanym dwumasie szarpaloby na wysokich biegach z niskich obrotow... Jezeli jest glosno i trzesie to raczej w dobrym kierunku 'idziesz'..

Jaki masz przelot?

jeśli któryś pompowtryskiwacz siada to objawami mogą być m.in drgania

tak, vagem da się to sprawdzić, jak masz możliwość to podłącz i sprawdź grupę 013 w [engine]

Sprawdziłem vagiem i pompowtryskiwacze mam w porządku.Największa wartość jest na 3 cylindrze i wynosi 0.54, a na reszcie mieści się w granicach -0,5 do 0,35. Raczej to nie beda pompowtryskiwacze. Dzieki za radę