Jump to content

[B5 1Z] Usuwanie pasty polerskiej z szyby


solaris1984
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z zaciekami po pastowaniu na przedniej szybie. Czy mógłby mi ktoś pomóc i doradzić jakim środkiem można je usunąć najskuteczniej ?? Próbawełem myjką ciśnieniową ale nic to nie pomogło.

Proszę o odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem auto. Po pewnym czasie na przedniej szybie pojawiły się zacieki. Powstały one pewnie po tym, że auto było polerowane i czyszczone pastą stąd te ślady na szybie tak jakby spłyneło z dachu na szybę. Była ona myta myjką ciśnieniową i nic nie pomogło. W jeździe nie przeszkadzają tak bardzo ale pod światło to masakra. Chodzi o ich usunięcie.

Link to comment
Share on other sites

A nie była to przypadkiem polerowana szyba :gwizdanie:

Link to comment
Share on other sites

Na początek benzyna ekstrakcyjna lub po prostu dobry płyn do mycia szyb - jak nie pomoże, to na pewno nie są to zacieki od pasty.

Link to comment
Share on other sites

Spec do szyb, na bardzo uporczywe brudy, oraz różne drobne rysy polecił mi tlenek ceru (nazywa się to też proszkiem różanym) Specyfik dostępny na allegro. Należy użyć razem z odrobiną wody albo lepiej płynu do mycia szyb. Efekt trzeba wypracować. Długo i mozolnie polerować, podlewając mieszanką proszku i wody lub płynu. U mnie pomogło na parę zacieków i plamek.

Tlenek ceru jest bardzo delikatny, można nim tak polerować również wyświetlacze np: w telefonach. Zresztą na forach o takiej tematyce jest to polecany sposób. Nie ma więc mowy o zniszczeniu szyby.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...