Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wentylator elektryczny cały czas chodzi


Oskar 12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od pewnego czasu pojawił mi się problem z drugim wentylatorem na chłodnicy (tym od klimy).Cały czas pracuję .

Wchodzę do auta - silnik zimny - klima wyłączona , przekręcam kluczyk , a on już chodzi .Po odpaleniu silnika oczywiście dalej pracuje .I tak cały czas .Zaprzyjaźniony elektryk próbował coś zdziałać , ale nic .Czujnik na dole

chłodnicy jest O.K. Po odłączeniu wtyczki od tego czujnika wentylator dalej chodzi (co wskazuje że jest o.k.). Przekaźnik załączający tenże wentylator też jest w porządku (ten pod kierownicą w kabinie ).Na forum dowiedziałem się że ten wentylator załącza też czujnik ciśnienia klimy( preso włącznik).I tutaj prośba .Gdzie jest ten czujnik.Jak go sprawdzić .Jak wygląda .Dodam że autko to - 1.8 T r.97 . Vag nie wykazuje żadnych błędów .W klimatroniku na kanale 1c też nie ma błędu .Proszę o poradę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dalej nie rozwiązany. Na razie rozłączyłem wtyczkę od tego wentylatora ( brązowa ,mieści się koło zbiornika oleju wspomagania).Teraz mamy trochę zimniejsze dni ,więc nie musi mi dodatkowo chłodzić silnika.

Jeszcze raz sprawdzę czujnik temp. silnika. Ale coś mi się zdaje że nie obędzie się bez wizyty w ASO .

Okoliczni '' magicy'' rozkładają ręce. Na razie zbieram fundusze .javascript:void(0);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na pewno dobry jest przekaźnik, być może styki sie skleiły i dlatego cały czas pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...