Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Bierze ciecz chłodzącą, głowica zrobiona


Jaroos

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze mozna sprobowac kupic ori korek za te 80 zł zawsze taniej niz po kolei wymieniac

Oczywiście, ale pod co skoro można zagrzać auto z odkręconym rokiem i zobaczyć się będzie działo. Jeśli w zbiorniku będzie bulgotało itp to raczej nie będzie to wina korka.

Układ chłodzenia jest układem ciśnieniowym z tego powodu iż przy większym ciśnienie wzrasta temp wrzenia cieczy co w połączeniu z dobrym płynem daje taki efekt że nawet przy 110-115 stopniach płyn się nie zagotuje czego sam kiedyś doświadczyłem. Przy swobodnym nagrzewaniu do temp pracy silnika z odkręconym korkiem w prawidłowo pracującym silniku nie powinno nic się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem z pracy 35 km na liczniku 90 na vagu 105 i dalej nie rosło dolny przewód przy chłodnicy zimny a górny ciepły to coś znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie może oznaczać zapxhana chłodnice chyba

---------- Post dopisany at 19:00 ---------- Poprzedni post napisany at 07:43 ----------

I chyba problem rozwiązany zobaczy się po wymianie padło na pompę wody

---------- Post dopisany 17-01-2014 at 09:59 ---------- Poprzedni post napisany 15-01-2014 at 19:00 ----------

W poniedziałek mam wymianę rozrządu z pompą wody napiszę czy coś pomogło a powiedzcie czy przez pompę może się zapowietrzac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzać raczej mało prawdopodobne - teoretyczna możliwość jest ale to raczej prędzej by ciekło niż się zapowietrzało. Oczywiście jeśli pompa by nie chodziła (urwany wirnik itp) to auto szybko będzie się gotować, a gotowanie = zapowietrzenie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie mam tą 2 opcję i ogrzewanie mam dopiero jak są wyższe obroty więc chyba musi być pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...