Jump to content

Mandat w Niemczech POMOCY!

lambixp
 Share

Recommended Posts

Witam--2 tygodnie temu dostałem mandat w niemczech za przekroczenie predkości--panowie powiedzieli ze jechałem 120 na 50( jechałem wiecej niz 50 ale bez przesady--moze z 80) i dowalili mi 200E mandatu i mam oddac prawko na miesiąc, w tym problem ze nie dostałem zadnego pokwitowania, nie pokazano mi ani zdjecia z radaru ani filmu z kamery, po prostu zatrzymali mnie o 3 nad ranem jak wracałem z pracy. byłem juz na komisariacie i powiedzieli mi ze mandat przyjdzie na poczte, na poczcie byłem juz 2 razy i nic dla mnie nie mają--wiec nie wiem czy to tylko pouczenie czy co? wiem ze od obcokrajowców biorą kase od razu--a od emnie nic nie wzieli--wiec o co chodzi? mam czekać na mandat, czy go nie dostane? nie znam dobrze jezyka wiec nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć co do mnie mowili... co myślicie???? :no:

mysle ze temat do zamkniecia...

jesli przyjdzie cos poczta to napewno poczta cie o tym powiadomi stosownym awizo.

Ja bym rozluznil poslady na twoim miejscu :) i czekal.

Sam czekam na zdjecie z polski juz 3ci miesiac i jakos nie moze do mnie dotrzec :)

kolega miał podobna sytuacje, nie był zameldowany w DE ale pracował jako lakiernik, jechał autem kolegi przekroczył prędkość, jego kumpel musiał wskazać kierującego i zatrzymali kumplowi z polski prawko na miesiąc, było to na zagłębiu w Essen po miesiącu grzecznie prawko oddali, p.s. kolega jeździł dalej mimo zatrzymanego prawka :wink4: jak nie łamiesz przepisów to trzeba mieć pecha żeby Cie tam zatrzymali :naughty:

Mieszkam tu 10 lat przez ostatnie 2 lata złapało mnie z 5 fotoradarów, żadnego jeszcze nie dostałem. Auto co prawda na polskich numerach. Musze płacić tylko jak mnie namierza na miejscu i odrazy zatrzymają. Ale słyszałem już przypadki ze ktoś dostał do polski mandaty (tylko słyszałem ) Nic nie dostaniesz nic nie plac.