Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Używane klocki a nowe tarcze hamulcowe


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno jadac na autostradzie przegrzalem hamulce i troszke sie powyginaly. Sa juz ogolnie w slabym stanie dlatego chcialem wymienic na nowe. Pytanie mam odnosnie klockow, poniewaz niedawno byly wymieniane i maja ok 5 tys przebiegu wiec czy jest mozliwosc wymiany samych tarcz bez kupna nowych klockow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tarcze wymieniasz czy tylko jedną oś?

Przebieg nieduży ale sam napisałeś że dostały w d*pę, więc zastanów się dwa razy czy zakładać używki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na przedniej osi. Teraz wlasnie nie pamietam dokladnie czy to zajscie bylo juz na nowych klockach czy jeszcze na starych... Klocek jakos moze sie roznie dopasowywac do tarczy ? Bo jak je ogladalem to sa jak nowki. A z kasa w tym wieku sie nie przelewa, wiec decyzja musi byc przemyslana :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki powinny byc w porzadku nawet przegrzane nie powinny sie zbytnio zuzyc. przetrzyj jedynie element roboczu klocka na plaskiej powierzchni papierem zeby uzyskac plaska powierzchnie bez rantow itp. powinno byc dobrze :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można oszczędzać na wszystkim ale nie na bezpieczeństwie. Jeśli tarcze poszły w zapomnienie wymieniaj całośc. Rozumiem że tarcze są już niebytem i dodatkowo dostały owalizacji klocki w tym przypadku też swoje dostały więc poco ryzykować. Z własnego doświadczenia .... kiedyś mechanik powiedział "POWINNO" być dobrze szkoda że nie było bo lampa nie zeszła mi z drogi i tak oszczędzając 400 utopiłem 3 klocki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...