Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Problem z (turbiną, ciśnieniem) mocą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1. Silnik wydaje dziwny dźwięk (chyba turbina) po takim zabiegu:

Na postoju wciśnięcie gazu do 4tys i odpuszczenie.

przy zmniejszaniu się obrotów słychać jak gdyby coś wpadało w wibracje/ocierało o coś.

2. Co jakiś czas zdarza się że auto nie ma mocy!

Czyli:

Na 4 biegu przyspieszając od 1500obr/min ładnie ciągnie do około 2800 obr/min po czym nagle traci całą moc i już nie ciągnie (muli).

Logi i wykres w wygodniejszej formie -> http://spreadsheets.google.com/pub?key=tK4dB6KjWMR4rO8fvjOfLFA&gid=0

42199843.gif

84423319.gif

82872772.gif

24379447.gif

Co się dzieje? :(

[br]Dopisany: 19 Listopad 2009, 21:48_________________________________________________ups.gif

Okey, po tym logu sam moge dojść do tego że coś złego dzieje się z ciśnieniem z turbiny...

Co się dzieje? :([br]Dopisany: 19 Listopad 2009, 21:55_________________________________________________oimg?key=0Amy4r_8KqNRAdEs0ZEI2S2pXTVI0ck84ZnZqT2ZMRkE&oid=1&v=1258664776267

HELP! :([br]Dopisany: 19 Listopad 2009, 22:06_________________________________________________http://spreadsheets.google.com/pub?key=tK4dB6KjWMR4rO8fvjOfLFA&gid=0

Logi i wykres w wygodniejszej formie...

Opublikowano

Wygląda na zapieczone kierownice w turbinie. Na niektórych logach jakaś tam reakcja na sterowanie jest, ale generalnie praktycznie się nie ruszają i ciśnienie doładowania przekracza granice regulacji - stąd tryb awaryjny i 00575 w sterowniku silnika.

Opublikowano
  • Autor

Nie możliwe ze w ogole sie nie ruszają bo auto tylko czasem muli.

No i skąd ten dziwny dzwięk z turbiny przy odejmowaniu gazu? (jak by cos wpadało w wibracje)

http://spreadsheets.google.com/pub?key=tK4dB6KjWMR4rO8fvjOfLFA&gid=0 - wykres pracy na gorze KLIK "wykres"[br]Dopisany: 19 Listopad 2009, 23:18_________________________________________________PASSAT 2,5 TDI turbo spooling - taki dzwięk

Opublikowano

Im szybciej zdemontujesz turbine i sprawdzisz w jakim stanie jest wirnik i VTG - tym lepiej

Opublikowano
  • Autor

Im szybciej zdemontujesz turbine i sprawdzisz w jakim stanie jest wirnik i VTG - tym lepiej

Wirnik od zimnej strony mozna sprawdzic odkrecajac tylko ta gumową rurę?

Opublikowano

tak

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.