Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Pytanie o eksplatacje


Bobasan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Może dla niektórych pytanie wyda sie bardzo błache natomisat dla mnie temat jest dosc interesujacy.

Mianowicie: Jak w prefixie, jestem szcześliwym posiadaczem A4 AVF 04 rok zawirusowanej przez chłopaków z Dynosoftu na 171KM, 368Nm.

Auto śmiga elegancko, na blacie mam 120kkm także nic tylko jeździc. Od 6mcy jeżdze słuzbówką , w tym czasie A4 odpoczytwa w garażu.

Okazje do wyjazdu zdażają się sporadycznie - na weekendy ale jak już wyjade to lubie czasami ostro depnąc :naughty: ( służbowe to opel 1,4 benzyna 90 KM także bez szału, stąd pragnienie wyższych wrażeń na weekendy ). Oczywiście A4 jeżdze z zachowaniem podstawowych zasad użytkowania ( temp, turbina "odpoczywa" przed wyłączeniem silnika, etc. ). Pytanie czy takie sporadyczne "weekendowe wojaże" nie spowodują jakis niepożądanych efektów w sensie awarii czy tez szybszego zużycia niektórych elementów?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy takie sporadyczne "weekendowe wojaże" nie spowodują jakis niepożądanych efektów w sensie awarii czy tez szybszego zużycia niektórych elementów?

Skoro użytkujesz samochód co 5 dni to nie grozi mu zastanie i zapieczenie tłoków w cylindrach :wink4:

awarie prędzej czy później i tak wystąpią z biegiem czasu więc od tego się nie da uchronić bo większość z nich jest efektem normalnego zużycia eksploatacyjnego, z całą pewnością podzespoły samochodu nie ulegną szybszemu zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, zapytam jeszcze z czystej ciekawości orientacyjnie jaki okres czasu nieużytkowania auta może spowodowac zapieczenie tłoków w cylindrach?

Dziękuje i pozdrawiam wszystkich szczęśliwych bardziej lub mnie użytkowników A4 :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało wciskaj pedał w podłoge z zachowaniem zasad uzytkowania diesla, zapieczenie tłoków to kilka miescięcy stania co najmniej to Ci nie grozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...