Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ARG] Proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanie jak w temacie, nie mogę znaleźć do benzyny opisu, mam vagcoma 3.11

dodam tylko ze autko 1.8 arg 2000 rok

Opublikowano

bo w benzynie bez turbo srednio jest co logowac.. cos sie dzieje z autem?

Opublikowano

ja też chciałem zrobić logi ale nie wiem jak, przepływomierz mi chyba pada bo cały czas mam błąd 17536 uboga mieszanka

Opublikowano

ktore grupy zlogowac w benzynie??niech ktos wreszcie napisze,nie wszyscy maja dizle

Opublikowano
  • Autor

hehe niezły oddzew :)

napewno da sie w nie-turbo i nie-dieslu sprawdzic takie rzeczy jak przepływka, może świece, zapłon, ewentualnie jakies czujniki

tylko jak to logować i które ? najepiej w vag-com 3.11 bo każdy takiego ma i każdemu działa

prosimy o tutka !!!!!

dobra tu mam jakieś swoje logi, prosze o pomoc w zdiagnozowaniu czy wszystko jest w porządku, nie chce mówić co sie dzieje z autem bo nie chce sugerować nic

Powiem tylko że wymieniłem przepływomierz

oto logi :

so88aa137f44b3b698c9bbaa38471564d5.jpgso8660bfc6dc60b5ae2756440f479844be.jpgsoa616a29f7e51566c747d0d07696679b6.jpgso390a5db3889090dea83be14dc2162800.jpgsod294d3071407d2e5211ef8d35554688e.jpgso9ade51be048213029dd57b6b2cb1033f.jpgso231129e7d1e93a87dfe2449537eca2d5.jpgso5b8c857dd417c0e747b32072530788b7.jpgso1a3e7e2e000b1f33fa1dd140ac9d35bf.jpg

[br]Dopisany: 23 Listopad 2009, 20:56_________________________________________________Jakby ktos miał chwilke to mógłby zerknac na te logi [br]Dopisany: 24 Listopad 2009, 23:17_________________________________________________czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć albo odesłać do jakiejś lektury gdzie opisane jest obciążenie (LOAD) z grupy 010 ?

nie wiem czemu jak silnik chodzi a ja stoje to obiążenie jest 23% , przecież jak stoje w korku to wtedy nieźle musi palić paliwa, i jeszcze to drugie obciążenie z tej grupy, które pokazuje chyba zadane przez kierowce obciążenie bo jak jest pedał w podłodze to ono wskazuje 100% ale zauważcie że to pierwsze dochodzi do 80% w tym czasie

potrzebuje fachowej wiedzy - proszę o odpowiedzi[br]Dopisany: 25 Listopad 2009, 10:01_________________________________________________a tu jeszcze błędy jakie mi sie pojawiają notorycznie

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit

P0130 - 35-10 - - - Intermittent

17977 - Cruise Control Switch (E45): Implausible Signal

P1569 - 35-10 - - - Intermittent

17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean

P1136 - 35-00 - -

17535 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Rich

P1127 - 35-00 - -

[br]Dopisany: 25 Listopad 2009, 10:24_________________________________________________dobra, nikt nic nie napisze więc musze sam poanalizować troche

z pierwszej tabelki (próba statyczna kanał 033) widać że lambda działa raczej prawidłowo, widać że napięcie się zmienia między 0 a 0,8V a procentowo między -1 a +1, zakładam że tak ma być

czy jest możliwe sprawdzenie lambdy jeszcze w jakiś sposób ?

z wyczytanych na stronie rosstechu informacji, doszedłem do wniosku że przepływomierz który kupiłem w intercarsie (regenerowany bosh) działa prawidłowo bo z teorii powinien pokazywać 0.8x(ilość koni mechanicznych) przy maxymalnych obrotach

ja widać w tabelce 3 (grupa 002 i 003) mass flow przy 6200 obr wynosi 93 g/s (przy 6400 96g/s) a ponieważ mam 125kmx0.8=100 jest to wartość zbliżona (może jak jest przytkany filtr powietrza to odczyt będzie ciutkę mniejszy niż powinien)

interesuje mnie interpretacja tabeli 026, nie wiem jak to tłumaczyć więc czekam na info

jakbym sie gdzieś mylił prosze natychmiast mnie poprawić :)

[br]Dopisany: 25 Listopad 2009, 15:00_________________________________________________Niewiem też co to jest to BTDC i jak to ugryźć, tu musze poczekać aż ktoś z was podpowie [br]Dopisany: 25 Listopad 2009, 15:17_________________________________________________w grupie 002 i 003 są pomiary ignition timing i injection on time, tutaj też prosiłbym o omówienie

Opublikowano

Powiem Ci ze mam podobne wartosci jezeli chodzi o przepływke. Co do pytania to inj. on time to czas wtrysku benzyny podawany w ms. co do BTDC to jest kont wyprzedzania zapłonu. czas wtrysku na wolnych obrotach masz zblizony do mojego bo ja mam 3,08-3,11ms na wolnych obrotach.

Opublikowano

Wartości w grupie 032 pewnie pokażą źle wyregulowaną instalację (tylko nie odczytuj zaraz po skasowaniu błędów).

Opublikowano
  • Autor

Ale telogi to na robiłem na pb a nie na LPG

a 032 statycznie czy dynamicznie logowac. ?

A z tych logowania wszystko wyglada ok ?

Co z tym obciążeniem ? Czy tak ma być ? I jeszcze te napięcia w grupie 026 trochę duza rozbieznosc a domyslam się ze to jest napięcie poszczególne wtryski

Opublikowano

Ale telogi to na robiłem na pb a nie na LPG

Nie ma większego znaczenia dla wartości wyuczonych sondy. Pojeździj dwa dni na lpg i napisz co tam zobaczyłeś. Ważne jest żebyś nie kasował błędów zanim nie odczytasz wartości!

Opublikowano
  • Autor

Ok czyli mam te błędy zostawić i jezdic na LPG po czym zrobić logi 032

wiec tak zrobię

aha te błędy tylko się pojawiają jak ostrzej jeżdżę , jak jadę jak emeryt to one się nibgdy nie pojawia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.