Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Przeprogramowanie komputera z automata na manuala.


szachal

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc przelozylem skrzynie multitronic na manualna w swojej A4, sama mechanika to prosta sprawa teraz jednak zaczely sie schody bo musialbym przeprogramowac komputer i tu pytanie do was drodzy forumowicze czy ktos z was moglby mi pomoc? Mam orginalny interfejs z Ross-Tech wiec sprzet mam tylko najwazniejszego nie mam :confused4: potrzebnej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to zadna tajemnica, po prostu zaczely dochodzic przerazliwe dzwieki ze skrzyni. Przez jakis czas myslalem o naprawie ale ze jest to najbardziej wadliwy model 01J to nigdy nie wiadomo kiedy sie znowu sypnie a tak na prawde to nie moge sobie teraz pozwolic na kosztowne naprawy. Mialem wspanialy plan ktory troche mi nie wypalil :embarrassed: i teraz jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny objaw byl u mnie najpirw przy wyzszych predkosciach a potem przy coraz nizszych. Rowniez myslalem ze to lozysko poodlaczalem polosie i chalas nadal byl tylko troche mniejszy. Zastanawialem sie czy to nie lozysko w skrzyni ale bez dostepu do schematow budowy nawet nie myslalem o rozbiorce. W moim przypadku podejrzewam ze albo to bylo lozysko albo pompa oleju, chodziaz cisnienie na vagu bylo w normie tzn porownywalem z danymi zamieszczonymi przez Barta-S, wic raczej watpliwe, podejrzewam takze dwumas bo po zdjeciu skrzyni moglem go obrocic kawalek w prawo i lub lewo z lekkim zgrzytem. Nie mialem wczesniej do czynienia z dwumasem i nie wiem jak powinien sie zachowywac w dobrym stanie( nowy dwumas w UK kosztuje 453 funty) plus naprawa skrzyni 6-7 tys polskich zlotych i jeszcze przesylka skutecznie mnie zablokowaly wiec wolalem inne rozwiazanie. I tak z jednego klopotu prosto w drugi :rolleyes:.

Darek lece do garazu sprawdzic czy uda mi sie odpalic po przekodowaniu sterownika :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge przekodowac sterownika pojawia sie coding rejected error31 request out of renge

w funkcji log in podalem 11463 a potem sprobowalem z 16167 nastepnie sprobowalem zmienic kod w funkcji 07-coding i nic. Moze musialbym zmienic workshop code ten ktory jest wyswietlany ponizej u mnie jest 63351?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze musialbym zmienic workshop code ten ktory jest wyswietlany ponizej u mnie jest 63351?

Taki ma być tego nie zmieniaj.Postaram się poszukać log do tego silnika to napiszę.[br]Dopisany: 30 Listopad 2009, 09:24_________________________________________________A próbowałeś bez logu od razu wejść w kodowanie i zmienić? I jeszcze pytanie czym to robisz jakim sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...