[B6 AVF] Wymiana sprzęgła czy kompletu z dwumasem

hannab

Audi A4 avant 1.9 TDI 130 KM skrz.6bieg

Mam pytanie do fachowców sprzęgło zachowuje się jak przy uszkodzeniu docisku ale również przy ruszaniu bywa ,że lekko szarpie drgania wydaje mi się są lekko odczuwalne podczas jazdy (minimalne) . Moja laicka diagnoza : do wymiany docisk i sprzęgło ale chyba za jedną robotą dwumas auto ma najechane ok. 270 tys. Pytanie również czy nowe części czy używane . Pokusa na używane jest bo nowy komplet to ok2000zł a używany 700.

Kup nowe sprzęgło i docisk, zaprowadź na wymiane, przy demontazu mechanik Ci doradzi czy musisz zmieniać dwumas, jeśli tak to zamówisz, w ciagu dnia powineneś zdobyć w motoryzacyjnym i na drugi dzień miał byś autko złozone, ja wymieniałem przy 280tys km cały komplet i okazało sie że dwumas był jeszcze w dobrym stanie :disgust:

Audi A4 avant 1.9 TDI 130 KM skrz.6bieg

musisz wyjac skrzynie i sprawdzic w jakim jest stanie wszystko...ale zwlaszcza dwumas...niestety tyle kosztuje nowe :kwasny: a uzywka :no:

Dzięki za szybkie rady , chyba rzeczywiście zdecyduję się na wymianę całego nowego kompletu. Myślę ,że mechanik nie jest w stanie ocenić na oko czy dwumas jest o.k. czy do bani, chyba żeby był całkowicie szrot. Jeszcze raz dziękuję za opinie :mysli:

Audi A4 avant 1.9 TDI 130 KM skrz.6bieg

Kolego wymień sobie całość i będziesz miał święty spokój na długi czas.Co do części i ich cen to pytaj tego oto fachowca

http://www.a4-klub.pl/smf/czesci_w_super_cenach_z_hurtowni_duze_upusty_dla_klubowiczow-t30793.0.html :good: