Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Silnik szarpie na wolnych obrotach


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pacjent to A4 2.0TDi BLB 2005r 7-bieg. automat

problem polega na tym ze silnik szarpie na wolnych obrotach i nie pracuje równomiernie

tak sie dzieje jak silnik nie jest jeszzce nagrzany, jak osiągnie temperature ok 60-65 stopni usterka ustepuje

na Vag-u wszystkie parametry w normie

kiedyś obiło mi sie o uszy, że to problem z wtryskami ale nie mogę nic znaleśc na ten temat

miał ktoś doczynienia z taką przypadłością ???

czekam na info w temacie

pozdrawiam

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie coś u siebie, ale udało się i załapałem się na akcje serwisową Audi i wgrali mi nowy sterownik silnika :) Póki co działa miodzio :)

kiedy byłes na tej akcji?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie coś u siebie, ale udało się i załapałem się na akcje serwisową Audi i wgrali mi nowy sterownik silnika :) Póki co działa miodzio :)

a co trzeba mu wgrac zeby nim rak nie trzesło na jałowym[br]Dopisany: 23 Grudzień 2009, 20:54_________________________________________________

Ja miałem takie coś u siebie, ale udało się i załapałem się na akcje serwisową Audi i wgrali mi nowy sterownik silnika :) Póki co działa miodzio :)

juz było wszystko cwiczone pompki ok sprawe pompy oleju zalatwilem ale bardzo mnie irytuje te trzesienie silnikiem na jałowym i w przedziele do 2000 obrotów jak masz jakies doswiadczenia to prosze o jakies wskazówki

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem Panowie na akcji serwosiwej 26D9 ale tak generalnie to chodziło o odciążenie sprzęgła... Nie wiem czy ma to jakiś związek z waszym problemem bo ja większej różnicy w pracy silnika nie widzę... :mysli: O akcji dowiedziałem się serwisie ASO przy okazji przeglądu. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - u mnie występuje ten sam problem - trzęsie autkiem na biegu jałowym tylko w odróżnieniu od was mój trzęsie dopiero jak jest rozgrzany a na zimnym tego nie czuć - ma ktoś jakiś pomysł co to może być? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - u mnie występuje ten sam problem - trzęsie autkiem na biegu jałowym tylko w odróżnieniu od was mój trzęsie dopiero jak jest rozgrzany a na zimnym tego nie czuć - ma ktoś jakiś pomysł co to może być? :)

Moze wystąpić tutaj kilka rzeczy w tym silniku .

Mogą to być pompowtryski , może to sprzęgło dwumasowe jak i może również system wałków wyrównoważających .

Na forum jest wiele takich przypadków z wadliwością tych silników ale jednoznacznej diagnozy chyba nie ma.

U niektórych pomogło jak wymienili pompowtryski a u nie których po wymianie pompowtrysków dalej trzęsie budą ,

wtedy trzeba się przyjrzeć sprzęgle dwumasowemu bo może mówi już pa pa :hi:.

Jeszcze u innych jest problem z tymi wałkami co miały pomagać a tak naprawdę to patent do bani ale żadne ASO czy sam producent do tego się nie przyzna :wallbash:.

Ja osobiście tez mam BLB i tez mi lekko trzęsie budą na jałowym :naughty:.

Byłem w Łodzi na serwisie u Sztupeckiego co ma bardzo dobrą opinie jako serwis i sam właściciel mi sprawdzał furę i wykluczył ze to mogą być pompki ( zrobione logi ) i obstawia na sprzęgło dwumasowe ale wiecie tak naprawdę to niczego nie możemy być pewni do póki się tego nie wymieni a takie sprzęgło to też koszt 2000 tyś .

Także sam widzisz,że nikt nie wystawi ci konkretnej diagnozy nie zagłębiając się w twój silnik ale nawet sami mechanicy rozkładają ręce i wiele razy się słyszy,ze ten typ tak ma a kasy z kieszeni ubywa :kox:

Życzę powodzenia w ustaleniu usterki bo ja już sobie chyba odpusciłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam podobny problem natomiast posiadam Audi a4 b7 2006r z automatyczna skrzynia biegow i wycietym DPF oddalem auto do mechanika z powodu kopcenia z tlumika np. jak stalem na swiatłach to auto zaraz stawalo w chmurze dymu. ok mechanik zrobil mi remont silnika wymienil również walek rozrzadu i teraz odebralem od niego auto i mi nim szarpie i ma malo mocy przy stracie co moze byc powodem cos zepsuł on czy poprostu jest "Partaczem" i nie umie naprawic bo on dobrze wiedzial ze takie auto mi oddaje ale powiedzial ze musi sie dotrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...