Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Ciężko pali zimny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!! :hi:

Mój AFN jak jest około 0 stopni na dworze ciężko pali tzn kręci dłużej :thumbdown: jakby mu wszystkie świece nie grzały. Ale świece sprawdziłem są OK na 100%. Od czego zacząć działanie?? VAG czy może wymiana filtra paliwa mam zrobione na tym (MANN) niecałe 45 tys. Czekam na podpowiedzi i dziękuje!!

Pozdro

Opublikowano

statyczny kąt wtrysku sprawdź

Opublikowano

w dziale warsztat znajdziesz jak to zrobić :good:

Opublikowano
  • Autor

powiem szczerze żę na VAGu sie nie znam. ale mam znajomych gfachowców w skodzie, którzy mnie zawsze ratują. Powiem tylko tyle że jeżdze nim 3 zime i zawsze było ok.

Opublikowano

powiem szczerze żę na VAGu sie nie znam. ale mam znajomych gfachowców w skodzie, którzy mnie zawsze ratują. Powiem tylko tyle że jeżdze nim 3 zime i zawsze było ok.

wymieniałeś rozrząd w niedługim czasie ?

Opublikowano

albo grzebałeś przy pompie wtryskowej

Opublikowano
  • Autor

rozrząd był wymieniany niecałe 50 tys temu przy pompie też nie było grzeba poprostu jezdze

Opublikowano

sprawdź kąt wtrysku powinien byś w granicach 54 jednostek

Opublikowano
  • Autor

mówisz o kacie wtrysku statycznego tak??

Opublikowano

mówisz o kacie wtrysku statycznego tak??

dokładnie

Opublikowano

Tak,chodzi o statyczny kat wtrysku.Sprawdzasz na vagu w bloku 01-ENGINE potem BS i grupa 000 drugie okienko przy 90 stopniach musi byc okolo 50(48-54)

Opublikowano
  • Autor

jutro postaram sie obadać temat na pewno napisze Wam co tam słychać będzie. pójdzie to zbadać za pomocą tzw. małego VAGa?? mam jeszcze pytanie czy ten kat wtrysku moze sie sam z siebie przestawic bo poprzednie sezony maszyna palila normalnie

Opublikowano

To ja wymieniam filtr paliwa przed każdą zimą chociaż tankuje na shellu a ty raz na tyle kilometrów tak jak koledzy napisali kąt wtrysku a świece żarowe kiedy zmieniałeś może to że są sprawne nie oznacza że dobrze się nagrzewają

Opublikowano

a niby jak sprawdziłeś świece ? dokładnie jak kolega goldik napisał.

za każdym razem nawet jak wyciągałem świece w wielu autach i sprawdzałem na stole czy grzeją - było wszystko ok to auto kiepsko paliło na zimnym - nowe świece i auto nie do poznania, to że świeca grzeje nie znaczy że działa odpowiednio :wink4:

Opublikowano

witam

nie wiem czy we własciwy watek sie wtracam, ale mam podobny problem tzn ciezko pali zimny, z tym ze 2 tygodnie temu mialem uszczelniana pompe bo ropa ciekla, i od tamtej pory ciezko pali, wymienilem filtr paliwa ale nic nie pomoglo.

moze ktos wie co to moze byc??

pompa jest podobno dobra i trzyma cisnienie

Opublikowano

witam

nie wiem czy we własciwy watek sie wtracam, ale mam podobny problem tzn ciezko pali zimny, z tym ze 2 tygodnie temu mialem uszczelniana pompe bo ropa ciekla, i od tamtej pory ciezko pali, wymienilem filtr paliwa ale nic nie pomoglo.

moze ktos wie co to moze byc??

pompa jest podobno dobra i trzyma cisnienie

Zrob loga na rozgrzanym silniku grupa 000BS i wklej

Opublikowano

witam

nie wiem czy we własciwy watek sie wtracam, ale mam podobny problem tzn ciezko pali zimny, z tym ze 2 tygodnie temu mialem uszczelniana pompe bo ropa ciekla, i od tamtej pory ciezko pali, wymienilem filtr paliwa ale nic nie pomoglo.

moze ktos wie co to moze byc??

pompa jest podobno dobra i trzyma cisnienie

tzn co znaczy uszczelniana pompa?była odkręcana?
Opublikowano

nie wiem dokladnie co robil mechanik, powiedzial mi ze pompe uszczelnil bo byl wyciek ale czy odkrecal nie mam pojecia

wedlug niego z pompa jest ok [br]Dopisany: 08 Grudzień 2009, 18:28_________________________________________________

Zrob loga na rozgrzanym silniku grupa 000BS i wklej

jestem nowicjuszem wiec za bardzo nie wiem co znaczy zrob loga...

Opublikowano

jestem nowicjuszem wiec za bardzo nie wiem co znaczy zrob loga...

we faq diagnostyka vag znajdziesz odpowiedz.Po prostu musisz sprawdzic kąt wtrysku
Opublikowano

statyczny kąt wtrysku sprawdź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.