Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Elektryczna pompa paliwa nie podaje, odpowietrzony na samostarcie nie odpala


Ogorafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :hi:

Niestety wydarzyło się coś i nie odpala :wallbash:

W baku było mało paliwa i nie zdążyłem dojechać do stacji, po drodze zapaliła się kontrolka grzania świec i mrugała (myślałem że dojadę) ale niestety po drodze autko zgasło i nie odpaliło już.

Mrugały tylko kontrolki grzania świec.

1. Wymieniłem elektryczną pompkę paliwa. ( Ale podłączona na krótko do bezpiecznika 28 nie podaje paliwa, nawet podłączona do prostownika też a kręci, nawet zmieniałem bieguny + & -)

Teraz kontrolki już nie mrugają _ i pompka po podłączeniu sama się odezwała ale paliwa nie chce podawać, wiem że może też być wadliwa...

2..Między czasie próbowałem odpowietrzyć zgodnie z zaleceniami ....opisanymi sposobami w innych postach.

3.Paliwo podane z pojemnika bezpośrednio do filtra jest nawet w przewodzie do pompy.

4.Próbowałem odkrecic wtryski po 5 sekudn strona itd... podawało paliwo i dalej nic.

NIE KRĘCIŁEM NA ROZRUSZNIKU ZGODNIE Z ZALECENIAMI ;)

Może ktoś miał coś podobnego ... ??

VAG'a nie podpinałem wcześniej bo elektryczna pompka była zajechana to ją wymieniłem z automatu.

Czy to może bład impobilaizera , albo jakiegoś innego czegoś .... akumlator był odłączany.

Bo na vaga muszę czekać do końca tygodnia, może ktoś ma jakiś pomysł co w między czasie posprawdzać.

Dziekuję za odpowiedzi i wiem że a4 bez vaga się nie naprawia, ale może ktoś coś podobnego przeżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo - pompa mi padła.

pompa i jej komputer (sterownik?) jest chłodzona ropą, moja już miała swoje nalatane i przyszedł na nią czas, sterownik aż wybuchł że tak powiem. sterownik + nowa obudowa pompy bo pękła = 3 tys zł i kolejne 200 tys km z glowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz dobrze odpowietrzoną pompę to odpal go na plak, sprawdź wówczas czy nie ciągnie powietrza na pewno jest gdzieś nieszczelność dlatego są problemy z odpaleniem.Jeśli będą nadal problemy a nieszczelności nie znajdziesz to zmień filtr na pewno pomoże, wątpię żeby nagle szlak trafił pompę VP, przeciesz zabrakło Ci poprostu paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sie upierasz że pompka ma ci podać paliwo, ona tylko przelewa z baku do komory spiętrzającej jeśli jest mniejszy stan niż 40l, poza tym jej nie słychać bo jest bardzo cicha chyba że w słuchawkach lekarskich, przy najmniej tak jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...