Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ALL] Wymiana kierownicy na S-line

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam szanownych klubowiczów, z racji tego że nieznam się na elektryce proszę was o porade

mam kierownice aktualnie trójramienną z guzikami do tiptronika

taśma pod kierownicą ma 12 pinów

a nowa kierownica ma guziki , manetki oraz poduszkę dwunabojową

załączam zdj , podglądowe c34a5b0c11efa8b6m.jpg

d3d55e4e9e7fcb5am.jpg

nowa kostka od poduszki jak i całej reszty jest inna jak ta stara kostka (niżej)

jedna i druga ma po 12 pinów oraz ta nowa nad pinami ma jeszcze 2 piny troche większe

- jeżeli chodzi o starą kośc to patrząc od tyłu pierwsze 1-czarny

2-brąz

3-poduszka

4-poduszka

5- wolny

6-wolny

poniżej drugi rząd

7-zielono czerwony idzie do klawisza +/-

8-wolny

9-wolny

10-niebieski idzie do klawisz +/-

11-biały idzie do klawisz +/-

12-czerwony idzie do klawisz +/-

to jest stara kość

nowa ma tak

1-masa

2-masa

3,4,5,6 - kable poduszki

ponizej

7,8,9,10,11 kable do reszty (manetki i guziki)

12 wolny

kable są wszystkie czarne w kości

i , generalnie chodzi mi o to aby niekupować nowej taśmy wykorzystać starą kośc

i aby poduszka była podłączona dlamnie niemuszą być te reszta guzików w kierownicy podłączona, tylko mają działać manetki i poduszka ewentualnie pokrętło do radia

jak mam to podłączyć te kable w starą kość

za wszelkie porady z góry dziękuje :)

0733dc83aa6635d8m.jpg

5cd752ef5c8c0d82m.jpg

Opublikowano
  • Autor

zdj . poduszki dodałem

Opublikowano

Jest watek Malika o zmianie kierownicy zwyklej bez sterowania w B6 na kierownice od R8/TT ze sterowaniem. Tam jest duzo informacji na temat przekladania zarowno kierownicy, jak i modulu kierownicy( bo najprawdopodobniej bedzie tak, ze Twoj stary modul nie bedzie sie komunikowal z nowa kierownica ) oraz tasmy pod kierownice. Jak masz dwunastopinowa, to moze dzialac, ale musisz sprawdzic, czy polaczenia w niej sa tak samo rozprowadzone jak w Tasmach do B7. Numer tasmy znajdzisz w watku malika ( 12 pinowa do kiery multi ma koncowke A lub B). Przydatny bedzie tez watek o wymianie modulu pod kierownica i taki o uruchomieniu pelnego FISa i dodaniu tempomatu. Dodatkowa informacja. Nie do konca potwierdzone jest dzialanie poduszki dwunabojowej w B6. Jest kilka teorii. Jedna mowi, ze zadziala tylko jeden naboj. Inna, ze trzeba zmostkowac rownolegle kable idace do obu nabojow. Jeszcze jedna mowi, ze poduszka nie odpali w ogole. Poczytaj watki podane nizej, a potem pytaj dalej w konkretnym watku. Nie zniechecaj sie. Masz okolo 50 stron do przrobienia, ale warto.

Watek malika o zmianie kiery od B6 na R8/TT Tutaj

Watek pre_pl o wymianie modulu pod kierownica Tutaj

Watek miro_x o uruchomieniu pelnego FISa i tempomatu Tutaj

Watek koniana o wymianie kiery multi w B7 na R8/TT Tutaj

Przyjemnej lektury

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.