Treść opublikowana przez Madbar
-
Zmiana, ładowanie i kodowanie akumulatora w A4 B8
-
Zmiana, ładowanie i kodowanie akumulatora w A4 B8
Pytanie do Muskela, Cześć, podpowiedz proszę . Allroad C6 2007. Zmieniam aku. Był zwykły kwasiak ( 95 Ah) i tak auto wyjechało z fabryki, ale ETKA podaje, że można założyć AGM od określonego numeru VIN i mój się łapie w ten numery VIN. Kodowanie nowego aku jest przez podanie numeru części z ETKI, Kwasiak ma numer 000915105DK, AGM fabryczny to 000915105CE. Szkoda mi kasy na AGM, ale ponieważ to jest allroad i on pracuje ciagle z zawieszeniem pneumatycznym( kompresor), ma elektryczną klapę bagaznika, a poza tym A6 ciagle narzekają na niedoładowanie, to stwierdziłem, że załaduję tam coś pośredniego, czyli EFB od Molla 94Ah/860A EN. Cena jest pośrednia między zwykłym a AGM i auto nie ma start/stop, więc wydaje się to bronić ekonomicznie itd. Pytanie, jak zakodować tego EFB. Jak zwykłego, czy jak AGM?? Skłaniałbym się ku AGM, bo EFB ma charakterystykę bardziej zbliżoną do AGM, przyjmuje większy prąd ładowania i jest odporniejszy na częste i cykliczne rozładowywania... Jak sugerujesz? Pozdrawiam Bartek(Madbar)
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Pozdrowienia z Jastarni. .
-
[B7 BPW] niestandardowe wozidlo... czorny AVANT
:polew::polew:
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Wydaje się że mylisz pojęcia. Jest coś takiego jak funkcja SAVE która podwójnie rygluje zamki. O ile wiem auta z USA tego nie mają i wtedy nie koduje się jej w MK. Coś co się nazywa selektywne otwieranie służy otwieraniu najpierw drzwi kierowcy a przy kolejnym przyciśnięciu pilota pozostałych drzwi. Temat dotyczy MK więc proponuję wszelkie dalsze pytania zadawać tu http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/ Może mylę, a może nie. Ja wiem na czym polega selektywne otwieranie, tylko sprawdzałem i odpisywałem na mail "gumisha". Natomiast doczytałem nieco Internet i wychodzi, że to rzeczywiście jest funkcja SAVE. Myślałem, że to standard, bo u mnie pilot rygluje "podwójnie"(tzn. Od środka i od zewnątrz) od zawsze, ale robi to po jednym naciśnięciu, a nie po dwóch, jak pisze "gumish".;-)
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Sprawdziłem wczoraj. Po jednokrotnym zamknięciu z pilota nie da się otworzyć drzwi klamka od wewnątrz. Więc selektywne zamykanie nie występuje.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No, Arecki...ładnie, ładnie....
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Domin mnie uprzedził. Daj znać, czy działa??????
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Nigdy nie sprawdzałem, jak działa selektywne zamykanie.....hmm.Zaciekawiłeś mnie. Wsadzę dziś córkę i ja zamknę. Choć pamiętam, że jak kiedyś sprawdzałem, to po jednokrotnym naciśnięciu pilota zamykało się wszysto i nie dało się otworzyć od wewnątrz ani klamką, ani przyciskiem. Ale wtedy nie miałem zaprogramowanego selektywnego otwierania. Jest na pewno selektywne otwieranie. Zamykając naciskasz raz i zamyka sie wszystko. Gdy otwierasz, to po pierwszym naciśnięciu odblokowuja się drzwi kierowcy i klapka wlewu paliwa. Przy dwukrotnym naciśnięciu otwiera się wszystko. Co do syreny może spróbuj zamknąć auto z pilota, a potem odkluczyć zamek kluczykiem i otworzyć drzwi.... U mnie to działa. Może u Ciebie też zadziała.
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
Skąd bierzesz ORI mocowania? Są do kupienia osobno do B8? W B6 zdaje się nie było.....
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
A ja myślałem, że ten temat tylko mnie dotyczy. B6 2004 i koroduje i lewa i prawa strona. Myślałem, że to od kamieni i piachu lecących z kół poodpryskiwało, a potem już ruda wgryzła się w nieosłonięte..... A tu wychodzi, że to wada fabryczna i błotniki na pewno nie są ocynk....
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Na kiedy chcesz pożyczyć???? Bo ja mam, ale czasem używam skad wiesz ze chce pozyczyc ? flaszka wpadnie a potrzebuje od okolo 06 - 19 sierpnia jak Twoj grafik wyglada w tym czasie? Wiem, bo nie żyje od wczoraj na tym świecie. w zasadzie niem mam planów na ten czas, więc możesz mieć ten bagażnik. Boxa też mam. .
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Na kiedy chcesz pożyczyć???? Bo ja mam, ale czasem używam
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ale o sssssoooooo chozzzzzzziii???
-
[B7 BPW] niestandardowe wozidlo... czorny AVANT
A może inna przeglądarka da radę?? Ja uzywam Chroma ---------- Post dopisany at 15:54 ---------- Poprzedni post napisany at 14:50 ---------- Właśnie widzę, że mi też już nie działają w nowej sesji przeglądarki.... zrobię printscreen.
-
[B7 BPW] niestandardowe wozidlo... czorny AVANT
Marcin, tak jak się umawialiśmy, tu jest link do hamulców 3.0 TDI. ATE Klikasz z lewej strony w Selection History na linię z napisem Audi A4, ( 8ED, B7) 3.0 TDi i wybierasz rodzaj komponentu "Brake system" na środku ekranu i potem na "Disc Brake" i tam juz znajdujesz właściwą tarczę bądź klocek i wszystko jasne...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Właśnie miałem to napisać. Z ust mi to wyjąłeś, Max. Banan, te koła to Ori??? Jakie mają opony i ile zostało mięsa??
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Nie powiem Ci. U mnie od razu był ten najwyższy dostępny w B6 i była instalacja w wersji High. Ja tylko podpowiadam, gdzie są przewody w umiarkowanej cenie a dużym wyborze.
-
Wyposażenie bagażnika - koło zapasowe, dojazdowe, zestaw naprawczy
Krewki Nowicjusz.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Conrad.pl - Elektronika, Elektrotechnika, Komponenty, Dom i Ogród, Narzędzia, Modelarstwo. Szukaj w samochodowe/elektryka/przewody. To są przewody FLRY-A i B.
-
[B6 BEX] Red BEX 1.8T Q S-line by Slo - Heble S4 345/300
To wpadnij po listwe.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Pług&Play + kodowanie. Tak było u mnie i śmiga.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Cena do funkcjonalności nie ma znaczenia. Ja mam H i śmiga ze wszystkim co dotychczas do niego podłączałem. Były i Nokie ( z nimi chyba najlepiej współpracował), był i BlackBerry, był i Samsung. Teraz mam Xperię S i też właściwie sprawuje się bez zarzutu. W zasadzie te z pełną funkcjonalnością nie różnią się od siebie chyba. Wydaje mi się, że wszystkie moduły z pełną funkcjonalnością będą w podobnej cenie. Wypada dobrze poszukać, żeby znaleźć tanio. Choć jak to z używanymi częściami, zawsze jest ryzyko, że coś nim nie tak będzie.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
PTT -inaczej Push To Talk. Występuje w dwóch miejscach. Na kierownicy to ten przycisk z prawej na dole z symbolem słuchawki telefonicznej, a oprócz tego na adapterze Cullmana mocowanym na podstawce do telefonu przykręconej do tunelu, tak jak tu:
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
książkę głosową musisz sobie osobno wgrać zapisując głosowo nazwę użytkownika po czym przedyktować dokładnie numer osoby. I w tej pamięci możesz zapisać 10 numerów. A reszte to ręcznie z multikiery bądź ręcznie z fona Dzieki za podpowiedz. Czyli nie ma to znaczenia czy to rns-e czy bns? tak. Książkę głosową wgrywasz do pamięci blutka - rnse nie ma z tym nic wspólnego bo przecież nie musisz mieć rnse żeby mieć BT podpowiem Ci tylko że numery musisz dyktować pełne zaczynając od +48 ... i radzę poćwiczyć wcześniej cierpliwość i porządny angielski akcent bo mi pomimo iż byłem na stażu w irlandii i angielski biegle , to udało się chyba za 6 razem zapisać pierwszy numer Nie trzeba dyktować numerów. Jest prostszy sposób. Wciskasz "Mode". Najezdzasz na wybraną pozycję rolką. Wciwskaż "PTT". Po sygnale wydajesz komendę "Save". Potem kobieta każe Ci powtórzyć nazwę dwa razy. Na koniec mówi, że "Name...............has been saved" i gotowe. Koło wpisu na FISie pojawia się strzałka. Masz zspisana pozycje glosową. toż to nawet ja nie wiedział a tyle sie nadyktowałem jutro bedziemy sprawdzać czy hula ---------- Post dopisany at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ---------- książkę głosową musisz sobie osobno wgrać zapisując głosowo nazwę użytkownika po czym przedyktować dokładnie numer osoby. I w tej pamięci możesz zapisać 10 numerów. A reszte to ręcznie z multikiery bądź ręcznie z fona Dzieki za podpowiedz. Czyli nie ma to znaczenia czy to rns-e czy bns? tak. Książkę głosową wgrywasz do pamięci blutka - rnse nie ma z tym nic wspólnego bo przecież nie musisz mieć rnse żeby mieć BT podpowiem Ci tylko że numery musisz dyktować pełne zaczynając od +48 ... i radzę poćwiczyć wcześniej cierpliwość i porządny angielski akcent bo mi pomimo iż byłem na stażu w irlandii i angielski biegle , to udało się chyba za 6 razem zapisać pierwszy numer Nie trzeba dyktować numerów. Jest prostszy sposób. Wciskasz "Mode". Najezdzasz na wybraną pozycję rolką. Wciwskaż "PTT". Po sygnale wydajesz komendę "Save". Potem kobieta każe Ci powtórzyć nazwę dwa razy. Na koniec mówi, że "Name...............has been saved" i gotowe. Koło wpisu na FISie pojawia się strzałka. Masz zspisana pozycje glosową. toż to nawet ja nie wiedział a tyle sie nadyktowałem jutro bedziemy sprawdzać czy hula ale zaraz zaraz : przycisk mode i rolka to już kiera z b7 w górę, a jak to sie ma do mojej ori b6 ? Wg mnie u Ciebie odpowiednikiem rolki są strzałki w górę i dół po lewej stronie kiery, a odpowiednikiem Mode jest ten trzeci przycisk R/T(Radio/Telephone)