Treść opublikowana przez Madbar
-
[B7 BPW] niestandardowe wozidlo... czorny AVANT
Nie rozpinałem przewodów, co nie znaczy, że nie wymieniałem płynu. Płyn można również zmieniać tradycyjną metodą przez śrubki odpowietrzające w serwie od sprzęgła i od hebelków:naughty:. wymiana płynu minimum raz na dwa lata wg zaleceń serwisowych, a dla ortodoxów może być raz do roku. Tu też się zgadzamy. I owszem wiem, że płyn hamulcowy ulega degradacji, tak jak napisałeś. ---------- Post dopisany at 11:59 ---------- Poprzedni post napisany at 11:55 ---------- Miałem poprzednio na przód Boscha klocki i tarcze ( jeszcze przed swapem) a na tył właśnie ATE komplet i powiem, że byłem rozczarowany. Dojechałem do limitu klocki z przodu i z tyłu i szykowałem się do zmiany, to przy okazji pomierzyłem tarcze i okazało się, że też wołają o zmianę( po dwóch latach i 50 kkm ). Między innymi też dlatego od razu pomyślałem o swapie przy okazji wymiany tarcz i klocków.
-
[B7 BPW] niestandardowe wozidlo... czorny AVANT
Święte słowa jak chodzi o bezpieczeństwo, tak samo zgadzam się z Tobą, że hamulce nigdy nie będą zbyt dobre. Ja nigdy nie twierdziłem, że nie warto zakładać hebli 320/288, tylko kwestionowałem stanowisko, że nie ma sensu przechodzenia z 288 na 312. Gdybym tak uważał, to w ogóle bym nie zmieniał, bo nie mam wolnych środków na 320/288( plus inne koła na zimę, bo na stalowe 16-tki nie wejdą), a na 312 nie miało by sensu. A fakt, że zmieniłem na 312/255 świadczy o tym, że myślę o bezpieczeństwie i mimo wszystko coś w tym kierunku robię. Zdaję sobie sprawę, że Bartka przypadek byc może był szczególny, niemniej jednak podałem to tylko jako przykład. A pytanie o płyn hamulcowy to chyba do niestandardowego, bo ja swoje auto serwisuję sam i o tak podstawowe rzeczy dbam we właściwych interwałach. Marcin, chyba nie robimy Ci OT, skoro zacząłeś myśleć o hamulcach, to dajemy Ci info, co??
-
[B7 BPW] niestandardowe wozidlo... czorny AVANT
A widzisz?? Powiedziałem Ci, że są tacy, którzy twierdzą, że nie ma sensu.... . Uderz w stół...... Może naprawde te Twoje już ciągną ostatkiem sił, że obaj wyczuliśmy róźnicę... Hammerku, oczywiście że z jakościowego punktu widzenia, to najlepiej 320/288, tylko kwestia kosztów i tego co się chce osiągnąć. Jak napisałem przejście z 288/245 na 312/255( przó itył równocześnie), to przy dobrych wiatrach tylko koszt nowych jarzm i dopłata do tarcz, jeśli jest na nie akurat czas czyli cirka 400 PLN i brak ingerencji w układ hamulcowy ( odczepianie przewodów, odpowietrzanie itd ), a 320.... to 2600+ oraz wszystkie te zabawy, przez jakie przechodził np Bart-S półtora roku temu po przekładce. A zapewniam Cię, że jakbyś wsiadł do auta Niestandardowego i do mojego zaraz po tym, to na pewno poczułbyś sens i różnicę, przynajmniej na początku. Marcin, dzięki za ten namiar na VAGLOG
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Niestandardowy, ja też wynioslem z tego spotkania. Jakby co, to polecam się na przyszłość. Warunki do dlubania w garażu też są, i nie musisz az do Czerwonaka (chyba) ganiać.
-
[B7 BPW] niestandardowe wozidlo... czorny AVANT
__Niestandardowy, cała przyjemność po mojej stronie i duża korzyść. Sam bym się nie zabral za logi dynamiczne, bo widać, że to dwóch par rak i oczu potrzeba do tego. A tak machneliśmy dwie frury za jednym zamachem. Tak mi się już potem w drodze do chaty nasunęło, że rzeczywiście jakieś słabe te Twoje heble. A kiedy były serwisowanie ostatnio? Może już na nie czas?.Jednak wbrew temu co niektórzy mówią, to zdecydowanie ;;czuć roznicę między 288/245 a 312/255:-). Zdecydowanie Co to polecam, jeśli jeszcze będziesz trzymał tą furę. Wyrwałem przednie jarzma za 130 zeta( w komplecie z tarczami i zaciskami. tarcze złom, ale jarzma i zaciski ok), tylne nówki TRW za 160, a tarcze już się prosiły o zmianę z klockami razem. Wziąłem Ferodo i przód i tył i nie żałuję. Tarcze kosztowały połowę tego co np Ate, a wszystko spisuje sie......... Sam poczułes. Progres niedużym kosztem. Oglądałem tę Twoje logi. Chyba nie jest najlepiej, ale poczekam na opinie tych co się znają. Tylko powiedz, jaki to program tak ładnie rozpisuje ten plik csv??? Mógłbym ręcznie w Excelu, ale to bez sensu.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
gdzie szalejecie na nartach ? Część Madasie. Karol, to lepszy gość, śniegu pojechał szukać do Austrii.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Dawaj, dawaj.
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
Wybacz głupie pytanie, ale o ile zrozumiałem, to pompka dozujaca jest poza zbiornikiem,tj pomiędzy zbiornikiem, a piecem, tak? A ten wężyk z sitkiem przełożyłeś że starej pompy? . Czy w trakcie pracy webasto przy zgaszonym silniku pompa w zbiorniku w ogóle chodzi, czy też pompka dozujaca zaciąga sobie sama tyle paliwa, ile jej potrzeba?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Czesc:hi:
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
Kolor biały to pompa z zaslepionym wejsciem od webasta Musze to rozkręcić i sprawdzic jak jest od spodu , pompa pod webasto ma dodatkowy przewod zasilajacy wraz sitkiem ( filtrem ) Teraz kumam o co kaman. Nie było widać na tym wklejonym, jest zaslepione, a duże zdjęcie mi sie nie otwierało.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Może dałoby radę w czwartek, choć wolałbym późniejsze godziny. Na dzień dzisiejszy mam córę w szpitalu, ale jak wyjdzie do czwartku, to wtedy możemy się umawiać.
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
A możesz jaśniej? Niby i tu i tu są trzy króćce na pokrywie pompy???
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Rur z miedzi to nie widziałem:polew:( wiem, pewnie pisałeś z telefonu i skubany wprowadził słowo za Ciebie, moja Xperia jest mistrzem w przekręcaniu słów , nieraz takie kwiatki wyychodzą), bo potrzyłem na linię okien, a co do koloru, to w przelocie mógł być i metallic silver. Twarz wydała się znajoma i marka też, a i okolica wskazywała na Ciebie. Następnym razem obtrabię. Wczoraj jeździłem autem żony, dlatego Corolla. ---------- Post dopisany at 12:42 ---------- Poprzedni post napisany at 12:36 ---------- Na logi możemy się umówić u mnie. W sumie niedaleko jest do zachodniej obwodnicy, więc będzie można przepustnicę otworzyć na maksa. Moglibyśmy pyknąć raz dla Ciebie a potem dla mnie. We dwóch wygodniej, niż obsługiwać auto i kompa równocześnie samemu. A ja bym mimo wszystko chciał u siebie posprawdzać mapę doładowania turbo i kilka innych rzeczy...
-
[B6 BEX] Red BEX 1.8T Q S-line by Slo - Heble S4 345/300
Brakuje 3 literek.............. Jakoś tak SRN, NRS,....... Juz wiem.......RNS.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Też tak ppięknie TMS u mnie działał jak w 2011 jechaliśmy do Pitztalu na narty. Załatwił nam objazd korka przed Monachium. Rewelacja. A mapy Masz w tej wersji, co nagrales dla mnie, czy w tej, co dla Piechola???? Bo te podobno jakoś inaczej nagrywane. U mnie się wysypuje DVD co jakiś czas, ale może czyszczenie pomoże. ---------- Post dopisany at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany at 21:22 ---------- MAXCUDO, czy wyjeżdżałeś dziś o czternastej z Krzyzownik na Dąbrowskiego w kier. Poznania? A Twój Jeep jest popielaty? Jeśli tak, to mijalem Cię w granatowej Corolli. Wracałem do Kiekrza.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Też do wymiany.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
oprócz ustawień głośności są jeszcze ustawienia czułości mikrofonu , może to rozwiąże problem Dmuchawa klimatronika się redukuje tylko do wybierania glosowego SDS a i to nie zawsze. Chyba tylko jak jest na auto.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Luz. Kiedyś to była Żabka. To pewnie nie raz koło Ciebie przejeżdżalem jadąc do domu.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
A jakże, tylko ja jestem na drugim końcu jeziora. Tylko ten fresh na Wichrowej mi nie pasuje. Nie chodzi Ci przypadkiem o fresha na Słupskiej?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Mówi się Kiekrz, ale tak naprawdę jest w granicach Poznania. Północny zachód. Spójrz na plan Poznania. Nad jeziorem.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jeśli będzie Ci się chciało, możesz podjechać do mnie do Kiekrza. Szczegóły możemy obgadać na PW. Powiniennem być w domu cały czas między 10 a 16.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Bardzo prosto. Zdemontuj lampę, którą masz w podsufitce na głową i zobacz, czy w wiązce elektrycznej dachu, która m.in dochodzi do tej lampki jest jakaś luźna wtyczka, konkretnie na 6 pinów w okolicy wtyczki do lampy. O ile pamietam to lampa jest na wcisk w podusfitce.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ko 3.0 to 3.0. Płacz i płać a nie rób druciarstwa. Może jest to samo, a.może nie. Moc i moment prawie razy większe. Nie ryzykowałbym dla 100 PLN.
-
[B7 BPW] niestandardowe wozidlo... czorny AVANT
Dawaj, dawaj te fotki. Ja wczoraj zrobiłem małą diagnostykę, bo w ciagu ostatnich 3 tygodni miałem już 3 razy notlaufa. Wydłubałem filtr powietrza i obudowę tą z przepływką, rurę dolotową od filtra do turbiny i obadałem organoleptycznie wirnik sprężarki. Luzów, tak jak u Ciebie, niema i wygląda idealnie. Natomiast nieco jest oleju w układzie powietrznym. Poza tym, sprawdziłem działanie sztangi przy pomocy strzykawki założonej na króciec gruszki. Rusza się pięknie i płynnie, bez jakichś wwiekszych oporów. Palcami ruszyć to się tego nie da, bo sprężyna w gruszce za mocna jest, ale przy pomocy strzykawki to chodzi jakieś 10 mm, więc myślę, że tu jest ok. Przy okazji, obejrzałem wężyki i ten który idzie od kolektora pompy podciśnienia do N75 jest nieco przetarty przez blaszkę do której jest mocowana cała wiązka. Ten więc wymienię dla świętego spokoju, ale raczej to nie jest przyczyna. Może jeszcze N75, ale jego chyba najpierw przetestuję VAGiem w Output Tests w Engine01. Albo może nawet po posytywnym teście wymienię profilaktycznie. Chętnie zobaczę Twoje fotki. Pytanie, czy w BPW turbina jest sterowana podciśnieniem, czy już elektronicznie??
-
[B6 BEX] Red BEX 1.8T Q S-line by Slo - Heble S4 345/300
Slo, teraz to jeszcze zdjęcia w stopce byś musiał zmienić, albo co najmniej podkolorowac w Photoshopie:grin: