Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Madbar

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Madbar

  1. 8E0971833. Jedź do ASO. Powinna kosztować około 15-16 złotych. Do tego piny: jako kabelek naprawczy 000 979 009E ( 1 kabelek- 2piny) do kupienia w ASO AUDI/VW/Skoda po 13 PLN za labelek albo same piny bez kabelka do zaciśnięcia (bądź bardziej prymitywnie i druciarsko, ale też skutecznie do przylutowania) N90764701 za około 60 gr za sztukę. A propos to do Twórcy tego wątku. Tę informację wartoby było dopisać w przyklejonej na początku zawartości, przy rozpisce pinów od lusterka.
  2. Nie mieszaj kolego. W B7 jest osobny czujniki w lusterku do ściemniania, a osobny deszczu/zmierzchu. Przecież lusterko z B7 jest identyczne jak w B6 tylko ma inny uchwyt Otóż głęboko się mylisz, albo celowo wtykasz kij w mrowisko. Lusterko w B6 w pełnej opcji posiada czujnik światła kolo przycisku, czujnik zmierzchu na tylnej ściance lusterka do ściemniania lusterka i CLH oraz czujnik zmierzchu do automatycznych świateł w "trzonku" lusterka i jedną wtyczkę.( Zacytowałem tu Bart-Sa, bo ja taki mądry nie jestem, oto fragment z PW: [h=2]Odp: Uzupełnienie do MCE/CLH [/h] Zamieszczone przez Madbar Zamieszczone przez Bart-S 1. CLH nie ma nic wspólnego z włącznikiem świateł . 2. Czujnik na tylnej ścianie lusterka sprawdza czy jest ciemno (korzysta z niego CLH i fotochrom) . ad 1 .Popraw mnie, żeby mi się nie wydawało, że jestem nie wiadomo jakim odkrywcą. Jeśli CLH nie ma nic wspólnego w włącznikiem świateł i nie zależy mi na trybie "AUTO", bo i tak się to nie sprawdza w świetle obecnych wymagań prawnych, to w zasadzie powiniennem odpalić bez problemu i bez błędu CLH również na zwykłym włączniku w wersji High( "B" albo "C")zakładając, że mam lusterko w pełnej wersji bez literki ( bo mam:decayed:, leży na półce i czeka cieprliwie). Wydaje mi się, że we włączniku nie ma żadnej elektroniki, poza układami do diód LED. A jeśli nie używam w ogóle trybu "AUTO", to MCE nie będzie wiedział, że nie mam włącznika "AUTO", bo i tak i tak różnica pomiędzy nimi powstaje tylko kiedy włącznik jest włączony na pozycję "AUTO". W innych położeniach wszystkie połączenia działają tak samo, poza diodą "AUTO", która i tak jest zasilana wewnętrznie tylko w pozycji AUTO. ad 2 .O ile pamiętam, czujnikiem zmierzchu jest czujnik na trzonku. Czy w takim razie czujnik na tylnej ścianie lusterka stanowi zdublowanie tego czujnika na trzonku? Trochę dziwne, zwłaszcza, że chyba występowały lusterka z automatycznym fotochromem, które nie współpracują z CLH, bo nie mają czujnika na trzonku. A wykorzystują do funkcji fotochrom ten czujnik na tylnej ścianie. ?????? 1.Coming Home był dostępny zanim wyszedł asystent świateł - był wysterowany z tego samego czujnika co fotochrom. Czujnik na trzonku dołożono na potrzeby asystenta świateł. 2.Włącznik AUTO nie jest potrzebny do CLH. ) Lusterko od B7 ma czujnik światła koło przycisku, czujnik żmierzchu na tylnej ściance lusterka do ściemniania lusterka i od tego jest wyprowadzona wiązka z wtyczką do podpięcia do wiązki dachu. Natomiast czujnik zmierzchu/deszczu jest osobnym ustrojstwem wtykanym w uchwyt, do którego idzie osobna wtyczka z wiązki dachu. On obsługuje autowycieraczki i autoświatła. I dlatego lusterko z B7 razem z czujnikiem zmierzchu/deszczu jest podłaczone de fakto dwiem wtyczkami do reszty instalacji. Popatrz w spoiler.
  3. Tak. Dopiero po zdjęciu możesz to rozebrać. Przerabialem to tydzień temu.wymieniając rozrząd.miałem delikatnie pękniętą dokładkę i poszła do plastikarza do klejenia w trakcie ,kiedy ja wymienialem pasek. I jak poszła praca , jakieś kłopoty? Sukces. Silnik cyka jak pszczółka. Wprawdzie zeszło mi z robotą od 8 ej rano do 2 w nocy, ale było kilka drobiazgów które opóźmiły sprawę. M in. Dwie wizyty u !plastikarza, złamany Torx 45 przy zapieczonej śrubie od wspornika zderzaka, zmieniany zbiornik płynu chłodniczego na wersję pod dodatkowe osłony silnika, itd. Gdyby nie to, to o 19tej pewnie byłoby po robocie. Jeszcze nie bralem go na kompa dla sprawdzenia kąta synchronizacji wtrysku, ale myślę, że jest ok, przynajmniej od strony mechanicznej( wskaźniki na zębatkach) tak wyglądało. W zasadzie to nie jest skomplikowane, tylko jest masa rozbierania i ograniczony dostęp, ale sam demontaż i montaż rozrządu to pikuś, szczególnie jak jest ELSA pod ręką.
  4. Tak. Dopiero po zdjęciu możesz to rozebrać. Przerabialem to tydzień temu.wymieniając rozrząd.miałem delikatnie pękniętą dokładkę i poszła do plastikarza do klejenia w trakcie ,kiedy ja wymienialem pasek.
  5. Vario, wszystkiego najlepszego. Zdrówka przede wszystkim i nie tylko dla Ciebie...
  6. To ciekawe, bo w ETCE online na ruskiej stronie nie ma tego numeru w dziale 9-elektryka przy oświetleniu w ogóle nawet jako opcji( przynajmniej dla B6 MY 2005). Po wrzuceniu w wyszukiwarkę ten numer wyskoczył jako część wycofana bez wprowadzenia części zastępczej. Podano za to jako alternatywę numer 8E0 947 135D, ale rozumiem, że to jest numer podstawowy i ta lampka nie ma diód prostowniczych. Sprawdzę wieczorem w ETCE u siebie na lapku i w samej lampce. Moje auto jest z lipca 2004 po większości zmian i kwalifikowane jako MY2005 i w ogóle dla tej ostatniej serii występują już tylko dwa rodzaje lampek w tej ETCE: 8E0 947 135D jako standard i 8E0 947 106 dla wersji z szyberdachem.
  7. A co było nie tak z Twoją tapicerka?
  8. Może być. Sprawdź sobie tutaj: IFI ::. To jest ETKA online. Ma pewne braki, ale do ogólnego rozeznania zazwyczaj wystarczy. Po otwarciu klikasz na CarProg2. Potem wybierasz Audi, model, rocznik, potem dział elektryczny ( 9) i dalej szukasz "wiązka wnetrza strona lewa". Tam na pozycji 7 jest złaczka 17-pin ciemnobrązowa. Opis: "lącznik wiązka przewodów do reflektorów wiązka elektryczna dachu", ale na pozycji 8 jest również "wiązka przewodów do reflektorów", więc nie wiem, czy są dwie do reflektorów, czy tylko jest tak, ze jak masz czujnik deszczu to jego przewody idą do brązowej i przez nią idą też przewody reflektorów, a w przypadku braku czujnika deszczu reflektory idą przez czarną 8-kę. Bo do dachu jest też złączka pomarańczowa/niebieska z pozycji 13. Tu już musi Ci podpowiedzieć schemat z ELSY. O ile pamietam, to mówiłeś, że masz..
  9. Wtyczka pomarańczowa powinna być, bo przez nią przechodzi większość połączeń z wiązki dachu, do wiązki wnetrza. To co będzie wpiete w panel od strony wiązdki dachu to część żeńska wtyczki i ma numer 8E0972585H i jest pomarańczowe, ale może też wystąpić w wersji niebieskiej i wtedy numer to 8E0972585D. To co idzie z wiązki wnetrza( czyli od strony MCE ), jeśli jest to będzie męskie i pomarańczowe i ma numer 8E0972575H. Jeśli nie będzie, to trzeba dokupić i wtedy dokupuje się niebieską 8E0972585D, bo H pomarańczowa została wycofana i zastąpiona niebieską. W cześci żeńskiej wtyczki są męskie piny, i są to albo albo najcieńsze druciki kwadratowe 0,63x063mm(000 979 012), albo płaskie styki ISO o szerokości 2,8mm(000 979 022 A) i 4,8mm(000 979 024). Nie mam przed oczami wtyczki, więc Ci nie powiem pod którym numerkiem styku kryją się jaki piny. To już musisz przetestować odkrywając plastikową osłonę słupka A, wypiąć wtyczkę i kombinowć. W męskiej części wtyczki są oczywiście piny żeńskie odpowiadające wyżej wymienionym męskim. 0,63x0,63mm(000 979 008E), 2,8mm (000 979 021 E); 4,8mm(000 979 023 E). Numery podane wyżej to numery kabelków. Jak zajrzysz do tego wątku, to możesz sobie spróbować dobrać same styki. Wszystkie informacje potrzebne do tego są w tym watku: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-schematy-ukladow-elektrycznych-zlacza-wiazki-piny-dane-151516/. Jak już zobaczysz jedną kostkę, to będziesz wiedział co zrobić z pozostałymi. W zasadzie Audi stosuje tylko 5 rodzajów par pinów męsko-żeńskich. Druciki kwadratowe 0,63x0,63mm, płaskie o szer: 1,5mm;2,8mm;4,8mm, i bodajże 9,8 mm( ostatni nie potwierdzony). A lista w/w wątku, to głównie wariacje na temat: różne grubości przewodów( 0,22;0,35;0,5;0,75;1,0;2,5;4,0;6,0), pozłacane, z katowym podejściem etc. Trzeba organoleptycznie oglądać wtyczki i mierzyć otwory na piny, ale te od strony pina, a nie przewodu i wszystko będzie jasne. Powodzenia. ---------- Post dopisany at 08:40 ---------- Poprzedni post napisany at 08:36 ---------- Nie tak szybko. W MCE występuje kilka rodzajów pinów w różnych wtyczkach. Zarówno pręciki, jak i płaskie o różnych szerokościach. Widać to wyrażnie na zdjęciu w poczatkowym poście, jak i na rysunkach nad rozpiską pinów. We wtyczce 32 pinowej będzie pasował, w pozostałych już nie. Skorzystaj z metody, którą opisałem Ci wyżej. Nic nie uczy lepiej, niż własnoręczne doświadczenie, a to akurat nie jest ani trudne, ani pracochłonne.
  10. gratuluję. Tylko rzadko który motoryzacyjny ma piny do Audi. Jeszcze takiego nie spotkałem. A co do skody i "zaprasowanych" kabelkow. Właśnie o to chodzi by tego uniknąć.kabelek kosztuje od 8 PLN do 50. Jeszcze nie zgłupialem. Kupując same piny place około 1,50 PLN. I to właśnie napisalem koledze Szefcio. Wcale nie tak łatwo kupić odpowiednie piny, a my podaliśmy przepis okupiony długimi poszukiwaniami.
  11. Czy pin, czy konektor, to akurat nie ma znaczenie. ale pinów trochę jest i trzeba wiedzieć, jaki założyć, to raz. Dwa, że nawet jak już wiesz, to Allegro jest może źródłem tanim, ale niekoniecznie pewnym i na dodatek wysychającym. I nie wszystkie są(były).
  12. Ja wiem gdzie można nabyć takie piny. Zobacz w dziale elektrycznym przyklejony temat o schematach. Tam Adadur wrzucił info o pniach, a je uzupełnilem. Temat nie jest długi, przeczytaj.
  13. kdavid, ponieważ ja już dawno u siebie montowałem hak, a potem siedziałem trochę nad schematami, to spróbuję odpoiwedzieć na Twoje pytania: 1. Schemat pokazuje, że przewód z X-contact relay'a idzie 4,0 mm do punktu mostkowania, Jeśli mówisz, że masz ciągłość aż do skrzynki( czyli nie ma mostka przed skrzynka, to się do niego możesz pokojnie dopiąć w skrzynce, jeśli zaś mostek jest gdzieś po drodze, to dopiąłbym się w ostatnim miejscu, w którym możesz potwierdzić grubość przewodu z tego przekaźnika na 4,0mm. Chodzi o to, że jeśli przewody, które zasilają bezpieczniki od silniczków wycieraczek i są cieńsze, niż te 4,0 mm to znaczy, że sa przwidziane tylko na obciążenia od tych elementów i nie należy ich dodatkowo obciążać zasilaniem odbiorników w przyczepie. 2. Piny do skrzynki bezpieczników to sa piny tzw. ISO inaczej złączki płaskie. Ich szerokości są od 1,5 poprzez 2,8 do 4,8 mm. Występują w ASO nie tylko jako kabelki naprawcze za 45 PLN(!!), ale równiez w postaci samych pinów do zaciskania. W skrzynce prawdopodobnie są piny o szerokości 4,8 mm. Są dwa numery pinów - dla kabelków o grubości 0,5 mm masz pin numer N 907 326 05 a dla grubszych N 907 326 03. Oba są po 1,22 PLN w ASO AUDI/VW. Lepiej prawda??. A co do tych od modułu, to niestety nie wiem, czy tam są ISO , czy MSQ 0,63x0,63( czyli takie małe pręciki o przekroju kwadratowym ( właśnie 0,63x0,63 mm). Sprawdź rodzaj pinów w module, to podam CI dalej.... 3. Rozetnij przewód( a właściwie tylko izolację ) i dolutuj się z nowym. Acha i nie dopinaj się z zasilaniem modułu haka po stacyjce do PDC. Moduł PDC jest po stacyjce zasilany przez bezpiecznik nr 5, a moduł haka bezpośrednio. Nie powinienneś obciążać tego bezpiecznika dodatkowo. CANy jak najbradziej. Ja nie miałem wcześniej PDC więc się dopiąłem gdzieś do wiązki wychodzącej z licznika. Ale teraz dokładając PDC podpinam sie pod CANy przy module haka, bo to ta sama magistrala CAN( w AUDI są trzy które się nie łączą ze sobą: Power train- silnik i pokrewne; Comfort- Convenience-właśnie PDC, hak, drzwi, światełka i inne duperele, Infotainment- elementy systemu Multimedialnego, radio, navi, tel wzmacniacze itd...) 4. Ja się dopiąłem do kabla w lampie stopu i nie wykazuje błędów. Prawdopodobnie dlatego, że stamtąd jest podawany tylko sygnał do modułu haka, żeby zaplił światła STOP w przyczepce, więc pobór prądu jest znikomy, bo same światła stop przyczepy są zasilane bezpośrednio z modułu haka a prąd do tego celu idzie nie z MCE, tylko z osobnego bezpiecznika bezpośrednio do modułu haka... Pozdrawiam
  14. kami050, złączki o których mówię, to są po prostu wtyczki łączace instalację w komorze silnika, czyli poszczególne fragmenty wiązki elektrycznej. Nie pamiętam w tej chwili zupełnie, od czego są te wiązki, ale jak będziesz koniecznie chciał, to sprawdze dziś po południu. Jak posuwasz się od strony kabiny do przodu samochodu po tej stronie co jest zbiornik od wspomagania, to najpierw jest zbiorniczek, za nim jest taki stelaż blaszany a nim plastikowe mocowanie i na tym mocowaniu dwa złącza jedno nad drugim prostopadle do osi samochodu. z jedne strony są kable idące z nadkola, a z drugiej wystają kable udające się do komory silnika z przodu. Nie jestem w stanie tego lepiej wytłumaczyć, ale trudno to przegapić.
  15. Jaguś, a Ty miałeś B8 przecież. Co się stało, że się przeszedłeś? Rozumiem, że niekoniecznie z własnego wyboru?
  16. Znalazłem po długich poszukiwaniach miejsce gdzie można zamówić pojedynczy męski pin będący odpowiednikiem wiązek naprawczych: 000 979 007E, 000 979 012E, 000979 015E oraz 000 979 017E. Są to styki w postaci kwadratowych bolców o przekroju 0,63x0,63mm. Takie styki występują w szeregu złączy wielopinowych( ale i nie tylko ), gdzie przekazywane są głównie sygnały a nie zasilanie, np w opisanych powyżej złączach 32 pinowych licznika, czy w złączu 54-pinowym( chyba tyle ) modułu BT. W większości przypadków styki męskie są w module, sterowniku itd, ale czasem zdarza się, że mamy do spięcia po prostu kabel z kablem( np brązowa wtyczka wiązki schowka, łączona z resztą wiązki wnętrza i tam musi być i damski i męski) Więc wtedy te wiązki naprawcze/piny są niezbędne. Ceny wymienionych wiązek oscylują w granicach 7-14 PLN, a pina można dostać za 1,50PLN. I teraz uwaga. Numer pina to: 61138366269 ( dla kabli 0,5-0,75 mm2) lub 61138366703 ( dla kabli 0,2-0,5 mm2). Aby kupić takie piny, chwytamy za telefon, dzwonimy do najbliższego autoryzowanego serwisu ........... BMW i zamawiamy w zestawach po 10 sztuk. Cena około 15 PLN za zestaw. Niestety ja nie znalazłem w katalogu Audi takiego pina, ale udało się gdzie indziej. Są to piny systemu MQSi na razie nigdzie indziej nie znalazłem źródła, ale dobre i to. Potwierdzenie jest tutaj: Styk gniazda MQS ELA - 61138366260 / 61 13 8 366 260 - Zastosowanie . Przy okazji mały offtopic. BMW ma oficjalny katalog części online dostepny zwykłemu śmiertelnikowi na swojej stronie, a AUDI?? Zazdrośnie strzeże i trzeba szukać pirackich ETEK w necie.
  17. Najbardziej mnie intrygują te kilometry kabli na drugim planie. To wszystko wyciagnięte/zamontowane z Twojego? A zielone w baniaczku pod płotem to plyn od wspomagania?? Wymieniałes przy okazji, czy zbiornik z rurkami zawadzał i wymontowaliście??
  18. Witam, ostatnio temat wspomagania mnie zainteresował, bo to tu, to tam słyszałem: "...wymieniłem..", "...wymieniłem...". A jak doczytałem, że co dwa lata, to zaraz mnie zelektryzowało, bo mam auto od lat czterech i nigdy nie był zmieniany płyn. W sobotę nadszedł czas i oto moje doświadczenia. Płyn był czarny jak smoła, więc syfu w nim co niemiara. Jak obejrzałem sobie węże idące do zbiorniczka, to zonk. Waż zasilania( grubszy idący do pompy jest zdecydowanie za krótki, żeby wyciągnąć zbiorniczek do góry, bo idzie pod blachą na której zaczepione są złączki od przedniej wiązki komory silnika. Waż powrotu pewnie by i wydał na długość, ale nie ma szans, żeby wyciągnąć zbiorniczek do góry. Za przykładem Pepina wymontowałem reflektor, potem rozpiąłem te dwie złaczki i końce poszły na boki w przeciwne strony i wtedy po wykręceniu śrub zbiorniczka dało się go pięknie wysunąć w miejsce reflektora z idealnym dostępem do złączek przewodów. Do ściskania złączek węży używam czegoś takiego: KNIPEX - The Pliers Company. - Produkty. Zdecydowanie bardziej uniwersalne narzędzie, niż typowe szczypce do złączek , a ze względu na wygięte szczęki można dotrzeć do spinki, którą ktoś wcześniej źle założył i końcówki są z boku (tak się też zdarza). Reszta w zasadzie podobnie jak u innych, tylko jeszcze w kwestii tej tulei gumowej od dolnego mocowania zbiorniczka. Przestrzeżony przez innych chciałem ją wyjąc i założyć na bolec od zbiorniczka, ale u mnie siedziała jak przyklejona i nie było szans jej wyjąć, ani żeby spadła do środka. Aaa, coś jeszcze, żeby się koła lepiej kręciły bez wspomagania, podłożyłem pod nie dwa kawałki pleksy, kupione w markecie budowlanym. Działa wybornie. Wielkiej różnicy w działaniu wspomagania nie widzę, ale sumienie czyste
  19. A gdzie w tym Swadzimiu i w jakich godzinach? Może i ja dałbym radę?
  20. Bartasie, sprawdziłeś mi tą długą spinkę do tapicerki?
  21. A poza tym w B6 nie było chromu w tym miejscu, nawet w S-line. A to w końcu jest projekt Full opcja S-line B6. hehe kierownic też nie było z b8 Bartek sorry za OT Oj tam, się czepiasz. Wyjątek potwierdza regułę. Poza tym Bart zmienia z powrotem na stara kierownicę, tylko jeszcze nie skompletował gratów z powrotem, bo ciężko dostać, a swoje stare sprzedał.
  22. A poza tym w B6 nie było chromu w tym miejscu, nawet w S-line. A to w końcu jest projekt Full opcja S-line B6.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.