Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Znaki na wałkach rozrządu.


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę koledzy o pomoc w ustawieniu wałków rozrządu w głowicy silnika 2.0 TDI o kodzie silnika BKD.Mam głowice od tego silnika ale ma ona pozdejmowane koła zębate z wałków.Na wałkach przykręcone są (uchwyty ) do których mocuje się te koła.Wałki mają rowki a te uchwyty kliny więc tutaj mowy o pomyleniu się nie ma,ale już same koła można założyć na trzy sposoby jak je prawidłowo przykręcić czy są jakieś znaki do tego :embarrassed: . 2. Skąd mam wiedzieć że wałki są ustawione na pierwszy cylinder .W starym silniku ustawiałem krzywki na wałku od pierwszego cylindra do góry i wiedziałem że zawory są zamknięte.Tutaj nie wiem jak to zrobić bo są po dwie krzywki na każdym wałku do każdego cylindra i na każdy z czterch zawórów na cylinder odzielna krzywka ale krzywki nie są równo do siebie ustawione i dodatkowo po zdjęciu głowicy wałki są lużne więc nie naciskają zaworów :shocked:.Dodatkowo czy jest jakiś znak na wale silnika który pokaże ustawienie na pierwszy cylinder czy wystarczy że tłok pierw.cylindra jest na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro popatrze na to kółko ale znaku tam nie widziałem a jeśli jest to z czym ma się zgrywać bo na osłonie tego kółka też nic nie widziałem.Mógłbyś jaśniej z tymi wałkami gdzie są dokładnie te otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaków nie ma tylko otwory na blokady.Tak samo jak w 1,9 Tdi PD tylko że tu na dwóch wałkach[br]Dopisany: 12 Grudzień 2009, 23:55_________________________________________________Na lewym wałku otwór jest tak jak by mała wskazówka była na godz.8 a na prawym wałku na godz.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaków nie ma tylko otwory na blokady.Tak samo jak w 1,9 Tdi PD tylko że tu na dwóch wałkach[br]Dopisany: 12 Grudzień 2009, 23:55_________________________________________________Na lewym wałku otwór jest tak jak by mała wskazówka była na godz.8 a na prawym wałku na godz.4

Dzięki wielkie ale nadal nie wiem jak ustawić te koła zębate na wałkach bo głowica była bez tych kół ,mam je ale osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...