Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Multitronic postój na P

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, czy możliwy jest postój w trybie P przy włączonym silniku, czy ma to jakiś niekorzystny wpływ na skrzynie.

Opublikowano

no chyba wlasnie od tego jest P... :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Chodziło mi o to czy tak jak przy pozycji N nie zaleca sie zostawiania dzwigni przy pracujacym silniku, ze wzgledu na niekorzystne cisnienia i smarowanie.

Opublikowano

ja daje n czasem na p jak czekam na swiatła, najlepiej to gasic wogole auto na swiatłach :)

Opublikowano

ja daje n czasem na p jak czekam na swiatła, najlepiej to gasic wogole auto na swiatłach :)

widze ze kolega ma male pojecie o automatycznych skrzyniach... wrzucanie N lub P na swiatlach nie powoduje nic innego jak zajezdzanie skrzyni. na krotkich postojach jak korki lub swiatla wrecz karygodne jest wrzucanie luzu lub parkingu. a gaszenie auta powoduje po ponownym uruchomieniu wlaczenie ssania- co za tym idzie zwiekszenia spalania. takze wszystko co robisz, robisz zle...

Opublikowano

Ssanie gdy silnik ma 90c i go zgasi na chwile to przeciez ssania nie właczy...?

A skąd wiesz ze nie powinno sie w czasie postoju na odpalonym silniku zostawiac samochod na P albo N ??

czyli codziennie gdy odpalam samochod na pozycji P zajezdzam skrzynie tak ?? :gwizdanie:

Opublikowano

Nastepny glupio-madry na tym forum... Poczytaj troche, popytaj mechanikow, ktorzy sie ZNAJA na samochodach i dopiero wrzucaj glupie komentarze. Co ma odpalanie na P do przerzucania z D na N lub P co chwila na swiatlach? Moze po prostu czytasz bez rozumienia... Poczytaj rowniez o ekonomice jazdy- tez zrobisz wielkie oczy...[br]Dopisany: 17 Grudzień 2009, 19:14_________________________________________________Ssanie sie wlacza przy kazdym odpalaniu silnika... tak na marginesie....[br]Dopisany: 17 Grudzień 2009, 19:25_________________________________________________ :wallbash:

Opublikowano

po to wymyslili automat zeby nie machac bez sensu wajcha...

a dokladnie załączenie D jest najbardziej obciazajaca skrzynie operacja, nastepuje wtedy zalaczenie napedu i powstaja najwieksze obciazenia. tak mi tlumaczyl naprawde porzadny fachowiec od skrzyn.

pewnie ze trzeba po odpaleniu silnika wrzucic D, ale po co katowac skrzynie kiedy nie trzeba :wallbash:

widzialem tez auto ktorego wlasciciel uznal ze dobrym sposobem na oszczedzanie paliwa bedzie wrzucanie N w czasie jazdy :wallbash: :wallbash: skrzynia byla w trakcie remontu...

a co do gaszenia na swiatlach. pamietaj ze dawka paliwa potrzebna do odpalenia silnika jest duzo wieksza niz potrzeban do normalnej pracy... dlatego uznaje sie ze jest sens tylko kiedy zatrzymujemy sie na ponad 2minuty.

pewnie nowe auta z technologia ktora gasi silnik na swiatlach maja to jakos lepiej dograne. u nas niestety nie ma te sensu..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.