Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Poprawne cisnienie w reduktrze Genius 1500


mstan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Myślałem że to proste pytanie,ale odpowiedź Mateusza mnie zaskoczyła:"Zależy jaką masz listwę wtryskową (jakie jest ustawione ciśnienie robocze w sterowniku)".

Czy informacje te znajdę w oknie Parametry wtryskiwaczy (Sequent 24)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie ciśnienia w reduktorze zalezy od kliku czynników: jaka masz srednice dysz, jaka listwa wtryskowa. Po podpieciu sie do komputera gazowego bedziesz miał podane: aktualne cisnienie w reduktorze oraz cisnienie przy jakim była robiona adapacja. Czasami, zeby utrzymac sie w optymalnym mnozniku, gazownicy lekko obnizaja cisnienie lub je podwyzszaja. Ja np. u siebie mam cisnienie 0,98bara u innych bedzie 1,09 lub wyzsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem przeprosić że nie podziękowałem za odpowiedzi ale miałem trochę (sporo) kłopotu ze swoja instalką.BRC Sequent 24

Zaczęło się od zespolonego czujnika temperatury i ciśnienia gazu (auto szarpało i przechodziło na BP).Odradzano mi wymianę czujnik ciśnienia, gdyż zespolone wykazują się dużą awaryjnością(fakt).

Zamontowałem więc jeszcze jedną małą skrzyneczkę pod maską. Autko nie chodziło zbyt dobrze po regulacji(nie tak jak oczekiwałem) i w dalszym ciągu wyrzucało mi błąd 561 związany z mieszanką.

Jak się później okazało poszła także membrana w reduktorze i silnik pociągał lewy gaz przez wężyk podciśnienia(dlatego nie wychodziła regulacja).Wtryskiwacze pomarańczowe także pracowały na granicy swych możliwości(powinny być żółte BRC Wtryskiwacz SEQUENT - 120KW. Wymiana byłaby zbyt kosztowna więc pozostała kalibracja.

Wszystko wreszcie pracuje tak jak powinno. No cóż miałem pecha, gdyż od montażu instalacji przejechałem nie całe 50 tyś kilometrów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pad czujnik ciśnienia i temp. to standard, też wymieniłem na "jeszcze jedną małą skrzyneczkę pod maską" ;)

Membrana też wymieniona, po jakichś 60kkm.

Możliwe, że obaj mieliśmy pecha, albo i nie :confused4:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...