Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Rozpinający się przegub? Jaki powód?


moren

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś na mieście nieprzyjemną sytuacje, przy w miarę dynamicznym zawracaniu nagle jakby wyskoczył bieg ale obroty i prędkość na zegarach nadal były... Jednym zdaniem efekt był taki jak bym nagle wcisną sprzęgło i wyrzucił bieg ale gaz nadal trzymal w tej samej pozycji. Kiedyś miałem podobny objaw po małej kolizji kiedy to na skeconych kołach udeżyłem w krawężnik. Obydwa przeguby zewnętrzne z przodu się rozpieły z czego jeden pękł (został wymeniony na nowy) a drugi że był cały został poskłaany do kupy, ale po pewnym czasie słychać było przy ruszaniu takie jakby kliknięcie, jak by miał jakiś jedak luz. Pytanie brzmi czy jeśli przegób nie strzela na skręconych kołach to czy ma prawo się sam wypiąć? Co jest tego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie tak , jak tak mialem w golfie . przegub byl sprawny a le sie czasami rozpinal . okazalo sie ze podluznica byla zle wspawana / auto powypadku / i byla za duza odleglosc pomiedzy skrzynia biegow a piasta . pomoglo dorobienie tulei pomiedzy przegubem wew a skrzynia . w skrocie po prostu wydluzylem poloske , juz nigdy sie pozniej nie rozpinal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. U mnie powodem była stare zabezpieczenie w przegubie. Ktoś kiedyś montował nowy przegub a zostawił stare zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...