Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wymiana oleju w zimie plus wlanie LIQUI MOLY - CERATEC


tomziom1

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie czy dobre dla silnika jest wymienianie oleju w zimie przy ujemnych temperaturach. Chodzi mi o to ze przepracowany olej jest rzadszy niż nowy a przy takich mrozach to chyba raczej lepiej jak taki waśnie jest. Poradźcie bo w sumie ma najechane dopiero 10 tyś i niewiem co robić co będzie dla silnika zdrowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało możesz wymienić

masz 2.5 TDI więc dobrze jest wymieniać olej co 10kkm - tak dla żywotności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem wymieniłem tylko chodzi o to że jeden ponoć mechanik powiedział mi że przy takich mrozach lepiej tego nie robić gdyż olej nowy jest jednak gęstszy niż ten przepracowany w silniku a przy porannym rozruchu ten rzadszy będzie lepszy. Zastanawia mnie jedynie fakt czy ten rzadszy oznacza lepszy czy ma takie same parametry lepkości itd. Jakie jest wasze zdanie czy on ma rację. Ja oczywiście wolałem wymienić bo zawsze tak robię co by moja motorownia posłużył jak najdłużej.

Dodam jeszcze że przed wymianą wlałem preparat do płukania silnika LM i powiem wam że ładne sadze sie wylały razem z olejem. Wlałem MOTULA 5W40.

Postanowiłem również zaryzykować i włamem do silnika LIQUI MOLY CERATEC.

Moje spostrzeżenia jak na razie pozytywne czyli dziś poranny rozruch przy tem. w garażu -5 silnik zapalił jak zwykle zresztą bez problemu ale ku mojemu zdziwieniu pracował niezwykle miękko wcześniej nigdy tak nie było nawet latem i przy rozgrzanym silniku. Żadnego stukania czy klekotu jak to przy mroźnym rozruchu. Oby tak dalej. Zobaczymy po dłuższej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic się nie działo wszystko było ok. Czysta ciekawość i chęć wydłużenia życia mojej motorowni.

Jak pisałem wcześniej na razie pozytywnie sie zaskoczyłem oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C do wymiany oleju na nowszy w okresie zimy i mrozów to szczerze powiem, że nie spotkałem się z taką opinią, że nie powinno się tego właśnie teraz robić. Przecież nikt nie przewiduje tego jaki mamy przebieg i czy będziemy wymieniać olej czy robić serwisy właśnie w zimę. W różnych okresach ludziska kupują samochody i w różnych mają przeglądy, wymianę olju itp. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to nic do rzeczy.silnik przed wymiana troche rozgrzewasz zeby olej pozniej ladnie zciekl, przez ten czas wymieniasz filtry na ktore przyszedl czas, jak juz silnik wystygnie wlewasz nowy olej i po sprawie.Rano sprawadzasz stan przed odpaleniem, dolewasz jesli troche brakuje i wszystko bedzie git.Nowy olej na zime to raczej plus a nie minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...