-
Trzęsię kierownicą
Budą nie telepie.Jest to tylko bicie wyczuwalne na kierownicy tzn. jak ją puszczę to buja się prawo lewo..Koła sprawdzone jedynie pod kątem dokręconych śrub. Przegub to raczej nie bo na luzie bije tak samo.
-
Trzęsię kierownicą
Ale czy nie jest tak ,że źle wyważone koło powoduje bicia przy określonej prędkości, a u mnie pędkość nie ma znaczenia? Krzywe tarcze raczej powodują bicia przy hamowaniu a nie non stop. Może bardziej szukać przyczyny w układzie kierowniczym...
-
Trzęsię kierownicą
Witam.Z dnia na dzień w A4B5 pojawiło się dziwne trzęsienie,bujanie kierownicą prawo-lewo.Tak od 30km/h w górę . Trwa cały czas, przy stałej prędkości,przy przyspieszaniu , hamowaniu ,czy wrzuceniu na luz.pzdr
-
Biegi nie wchodzą, a po szarpnięciu wchodzą ?
Witajcie Koledzy.I mi przytrafił się podobny problem jak @Gastovskiemu Zgrzyt na 3 biegu przy redukcji z 4 na dojeździe do światel, później problem z wrzuceniem innych biegu.Coś blokowało raz jedne ,raz drugie. Udało się wbić trójkę i na niej wróciłem do domu.W drodze nic nie zmieniałem ,żeby znowu nie przyblokowało.Po przyjeździe okazało się ,że biegi wróciły.Na postoju wszystkie wchodzą idealnie.Problem jest tylko podczas jazdy ze zgrzytającą trójką, najbardziej przy redukcji z czwórki to słychać i przy przeciąganiu na obrotach..Przy wolnym przyspieszaniu, wbijaniu trójki przy niskich obrotach problemu ze zgrzytem jakby nie było. Z tego co wyczytałem to większość obstawia padnięty synchronizator. Doradźcie za jaką używaną skrzynia mam się rozglądać,żeby pasowała bez żadnych przeróbek do silnika 1z ? Z góry dziękuję .pzdr
-
buczenie na 4 i 5 biegu
Dzięki.Dwumasu nie mam bo to silnik 1z.Takze do sprawdzenia pozostają pozostałe rzeczy.Stało się to raptownie z dnia na dzień.Jadąc autem to wrazenie jakby z okolic filtra powietrza to buczenie dochodziło ale sprawdzałem , usztywniałem filtr i nic nie pomogło.pzdr
-
buczenie na 4 i 5 biegu
Witam.Mam dziwny objaw w b5 1z.Przy przyspieszaniu między 1700-2000 obrotów pojawia sie buczenie ale tylko na 4 i 5 biegu, wrazenie jakby ktoś mu w tym momencie przyczepke podpiął. Poniżej i powyżej tych obrotów buczenia nie ma.Mogę przeciągać na biegach i buczenia wtedy nie ma ale denerwujące jest to bardzo.Mechanik rozkłada ręce bo nie potrafi znaleźć przyczyny.pzdr
-
Buczenie 1600-2000RPM
Witam.Mam podobny objaw w b5 1z.Buczy przy przyspieszaniu między 1700-2000 obrotów ale tylko na 4 i 5 biegu. Poniżej i powyżej tych obrotów buczenia nie ma.Mogę przeciągać na biegach i buczenia wtedy nie ma ale denerwujące jest to bardzo.Mechanik rozkłada ręce bo nie potrafi znaleźć przyczyny.pzdr
-
Olej wylecial z silnika :(
Nie wiem jak jest w a4 ale w vw luzuje sie czasem śruba drożna(na którą sie przykreca filtr).Ona jest kontrowana nakrętką - zdarza sie ze ,przy odkrecaniu filtra cały ten kruciec (śruba) sie luzuje i dzieją sie takie numery.Moze warto sprawdzic.
-
[ALL B5] Padające Servo? Dziwnie objawy hamulca.
Witam.I co to kolego u Ciebie za przyczyna byla, bo mam tak samo, po dluzszym postoju nie mam hamowania za pierwszym razem, malo stluczki nie spowodowalem jak z osiedla wyjezdzalem.Nastepne hamowanie jest juz oki i podczas jazdy dalej juz hamuje ale problem pojawia sie czesto wlasnie przy pierwszym.pzdr
-
[B5 1Z] Duże spalanie!!! Czyżby lały wtryski??
Moj 1z tez zima pali duzooo , ale trasa do pracy to 5km ,na dworzu -20, ledwo 60stopni temperatrury lapie wiec pewnie to normalne ze spalanie mocno w gore poszlo.W trasie lato czy zima, wskazowka od paliwa stoi w miejscu :> Tylko zaniepokoil mnie fakt, ze ostatnio po mroznej nocy chwile po odpaleniu, zauwazylem ze z tlumika skapywalo pare kropli czarnego jakby oleju.Czy to normalne, czy to sadze rozmarzly i nie mam sie czym przejmowac.pzdr
-
[B5 AHU] Trudny rozruch na mrozie
...a bateria ma cos do rzeczy skoro pali na dotyk?
-
Ustawienie kąta wtrysku - TDI na pompie wtryskowej (VP)
Czy kat wtrysku moze miec wplyw na brzydka prace silnika podczas odpalenia w duze mrozy?Odpala zawsze od strzalu , kilkanascie sekund silnikiem porzuca i poznie sie normuje.Czy kat tu ma znaczenie czy skoro odpala normalnie to gdzie indziej tkwi przyczyna??
-
[B5 AHU] Trudny rozruch na mrozie
witam.Ja mam problem w swoim 1z ze przy wiekszych mrozach silnik po odpaleniu przez kilkanascie sekund brzydko pracuje,rzuca nim a obroty sa podwyzszone i troche faluja,dodam ze strasznie czuc wtedy sapliny, bo czlowiek w tym momencie szyby skrobie. pozniej wszystko sie normuje i jest ok.Pali od strzala nawet jak -20 tylko ta brzydka praca i smrod spalin..swiece zmienione, elektryk sprawdzal czy dochodzi napiecie do swiec, dochodzi bo odpinal czujnik tem. i wymuszal grzanie czy jakos tak, rozrzad wymieniony 5 tys temu i ustawiony kat wtrysku.Filtr paliwa zmieniany przy wymianie oleju na nowy.Oleju silnik nie bierze praktycznie wcale, moze ze 100ml na 10 tys.Az mnie serce boli jak w duze mrozy musze go odpalac ale nie wiem jak mu moge ulzyc i gdzie moze byc przyczyna tej brzydkiej pracy silnika.I czemu te spaliny tak mocno czuc...pzdr
-
[ALL B5] A4 wersja Italiano a mrozy
przepraszam za napisanie bzdury o swiecach, cos zle dotyczatalem...ale co do aut z wloch to uwazam ze sa najbardziej zaniedbane na rynku europejskim.Tam sie wszystko pierd... i niemal kazde na dzien dobry ma walniety termostat.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
...po przeczytaniu artykulu o olejach przed nastepna wymiana czyszczenie i 5w40.
maicke82
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta