Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kompletowanie głośników samochodowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam pomocy w skompletowaniu głośników samochodowych tak w granicach 400 zeta. Mam radio Pioneer DEH-5000UB ale jest tyle na rynku głośników, ze poprostu sie gubie. Z góry dzieki!!! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam pomocy w skompletowaniu głośników samochodowych tak w granicach 400 zeta. Mam radio Pioneer DEH-5000UB ale jest tyle na rynku głośników, ze poprostu sie gubie. Z góry dzieki!!! :hi:

ile sztuk chcesz tych głośników? bo jak na sam przód to kupisz coś ciekawego, a nawet dasz radę wytłumić drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry zestaw na przód + wygłuszenie drzwi :good: w nic więcej bym się niebawił, doskładasz kasy i dokupisz skrzynkę i wzmacniacz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej 6 ale jak widze, to bede musial zwiekszyc wydatek. a na czym polega to wytlumienie drzwi? jaka marke glosnikow polecacie no i moc? Nie jestem fanem mega basow i muzy na full. I jeszcze jedno pytanko: mam radyjko 4x50Watt i jak tutaj teraz dobierac moc tych glosnikow? liczy sie tu moc max czy nominalna? Jesli moc nominalna bedzie wysza od tego w radiu to to radio nie uciagnie tych glosnikow albo cos sie spali? a jesli za niskie to moga tez wystapic jakies efekty uboczne?[br]Dopisany: 24 Grudzień 2009, 00:39_________________________________________________i jakie rozmiary glosnikow sa w a4 b5? drzwi i tylna polka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to jak każdy wie, z przodu ma być scena, czyli do drzwi zakładasz zestaw 2 drożny, odseparowany, na zwrotnicach, dodatkowo drzwi wytłumiasz matami które dostaniesz na allegro, a po to się wytłumia żeby nic nie brzęczało w rytm muzyki, żeby nie waliła blacha na zewnątrz, dla uzyskania mocniejszego basu, no ogólnie to opłaca się w to zainwestować

odnośnie pułki, no ja bym tam głośników nie zakładał, chyba że masz rodzinę, dzieci, nie potrzebujesz żadnych efektów a jedynie chcesz żeby coś tam leciało, to wtedy to ma sens, ale większej frajdy ze słuchania nie będzie

na tył auta, czytaj bagażnik, wkłada się małą lub większą skrzynkę z głośnikiem niskotonowym w celu uzyskania basu jako uzupełnienie przodu

głośniki na przód, oryginalne to są jakoś 11cm, 13 cm wchodzi bez większych problemów, ale najlepiej pokusić się o 16cm, lecz żeby je zamontować to trzeba trochę się napracować i posiadać jakieś tam zdolności

więc, najważniejsze to jest ile chcesz przeznaczyć, czego oczekujesz od audio w aucie no i rodzaju słuchanej muzyki

a i poszukaj na forum, bo podobnych tematów jest od groma

ludzie zakładają najróżniejsze głośniki, od takich za 100 zł po takie za 2000 zł ale wiadomo że jakość idzie w parze z ceną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 z przodu masz seryjnie miejsce na głośniczki 13, a w tynej półce..? nie wiem.. nie używam :tongue4: Wygłuszenie drzwi to jest wyklejenie drzi matami bitumicznymi bądź polimerowymi.. nie będę się na ten temat rozpisywał bo jest na forum nawet ze zdjęciami w dziale warsztat. Wygłuszenie to kluczowa sprawa jeśli chcesz się trochę pobawić w upiększenie sceny dźwiękowej w aucie :) abo masz zamiar w przyszłości bardziej rozbudowywać zestaw audio.

Przede wszystkim liczy się moc nominalna. Dotyczy też to radyjka bo 50W to też jest moc max :wink4: Możesz kupić głośniczki 50W lub śmiało mocniejsze jeśli będziesz chciał kiedyś wrzucić jakiś wzmaczek. Radyjko uciągnie tyle ile da radę (nic się nie spali) Jeśli założysz głośniki z większą mocą RMS to teoretycznie będą ciszej grały bo więcej mocy będą potrzebowały. Moc na radyjku RMS to generalnie nie więcej niż te 20W... więc słabszych przetworników raczej nie wsadzisz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekowka :) Na warsztacik zajrze napewno. A jakie glosniczki polecacie? moze macie swoj wlasny komplecik? Jaka marka? i na co zwracac jeszcze uwage? No i jesli mam radyjko pioneera, to skompletowac do niego tez pioneerowskie glosniczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie pioneerowskie:) sporo też było na forum o głośnikach... generalnie stosunek cena/jakość np powerbass - często polecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie o nich slyszalem :> hertz, blaupunkt, magnat, jbl, pleiying, boschmann, phonocar. Które z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenia w głośnikach pod taki zestaw praktycznie nie ma znaczenia. Planujesz oczywiście zestaw odseparowany? Moc pod same radyjko to 50-60W będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 Watt to juz za duzo? mam wzmacniacz 2-kanalowy fusiona 300wat. taka padaka ale mi wystarczy. z tego co wiem, to zeby wszystko podlaczyc potrzebny jest 4-kanalowy? A glosniczki oczywiscie odseparowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby podłączyć zestaw odseparowany na przód do drzwi to wystarczy wzmacniacz 2 kanałowy, bo wyjście z wzmaka wpinasz w zwrotnice, a do zwrotnic podpinasz dopiero głośniki

ja bym poszedł w Helix DB 52.1 Dark Blue lub PowerBass S-5C

do tego kupisz maty i już to jakoś będzie grało :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz lepiej :naughty: a da sie jeszcze do tego wzmacniacza tube podlaczyc? a co z glosnikami z tylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki z tyłu podłącz sobie wtedy pod radio a przód przez wzmacniacz :)

no i nie dasz rady podłączyć tuby/skrzyni pod wzmacniacz, bo Twój wzmacniacz jest 2 kanałowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już masz jakiś tam ten wzmaczek to 70W będzie ok. Skoncentruj się narazie na przednim zestawie, wygłusz drzwi. Jak Ci to zagra to będziesz myślał dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka, ze dobiero teraz ale wiecie... wyzerka wigilijna byla :drool:. Ilu kanalowy wzmacniacz musialbym miec zeby podlaczyc do niego przody, tyl i skrzynie? nie chce tam nie wiadomo jakiej mocy a jedynie zeby to wszystko fajno gralo i sie nie popalilo. jakie wartosci nominalne glosnikow musialbym miec i jaki wzmacniacz?[br]Dopisany: 25 Grudzień 2009, 02:33_________________________________________________a da sie jakis wzacniacz jeszcze do tego podlaczyc? bo widze ze 5-kanalowe sa w grubych cenach :slina:

[br]Dopisany: 25 Grudzień 2009, 02:36_________________________________________________a jak mozna polaczyc wzmacniacz 2 z 4 kanalowym? moga byc rozne moce?[br]Dopisany: 25 Grudzień 2009, 18:38_________________________________________________i jeszcze jedno. na czym polega to zmostkowanie?

[br]Dopisany: 25 Grudzień 2009, 19:03_________________________________________________zmostkowanie juz skumalem.

Teraz zostalo tylko jak podlaczyc radio na 2 wzmacniacze...[br]Dopisany: 25 Grudzień 2009, 19:30_________________________________________________Troch poszperalem i wacham sie miedzy dwiema markami. Hertz i Magnat. Co sadzicie o tych firmach?[br]Dopisany: 25 Grudzień 2009, 20:49_________________________________________________nikt i nie poradzi? Nie wiem jeszcze czy np do glosniczkow z moca rms np 50watt mozna podlaczyc wzmacniacz o rms-ie 60watt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio na 2 wzmacniacze? Z radyjka musisz mieć wyjście przedwzmacniacza - dobrze jak są ze 2 :) jeśli tylko jedno to wzmacniacze mają też wyjścia RCA więc podepniesz jeden z drugim. Magnata lepiej sobie odpuść.. Natomiast z Hertz'em nie miałem doczynienia więc sie nie wypowiem:) Coś możiwego z niższej półki cenowej to szukaj np Carpower..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozna podlaczyc wzmacniacze o roznych mocach? A propos glosnikow to zastanawiam sie nad helixami. ma sporo pozytywow, z tym, ze ich moc rms wynosi 50watt a mam zamiar podlaczyc wszystko pod wzmacniacze, ktore na wyjsciu maja 60watt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...