Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Prawdopodobnie padła cewka zapłonowa


kiblos

Rekomendowane odpowiedzi

nie kupuj cewki , jakis miesiąc temu auto przestało mi palic na jeden gar , zacząłem po kolei odpinać cewki i na kazdej auto jeszcze bardziej sie przymulało tylko po odpięciu ostatniej nie było różnicy. wymieniłem cewke nie pomogło , wymieniłem swiece , również nie pomogło. okazało sie ze popsuł sie regulator zapłonu czy jak to sie nazywa. ten element jest umieszczony/przykręcony u góry na puszcze filtra powietrza , wyszło po podłączeniu vaga.

najlepiej weź podmień cewki miejscami , jesli nie bedzie palić na tym garze gdzie założyłeś podejrzaną cewke to znaczy ze jest walnięta a jesli odwrotnie to znaczy ze ten regulator :wink4:

cholera mam nadzieje że nie wydaję 550zl w gloto??? na cewki i świece jak będzie ten aparat zapłonowy

a co sie dzieje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były te same objawy palił na trzy gary trzęsło budą,byłem pewien że to cewka,okazało się że padł moduł wzmocnienia zapłonu

Kupiłem używkę na allegro,problem ustąpił do dnia dzisiejszego jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak wygląda palenie na 2 gary?

To moja pierwsza fura w życiu i nie bardzo jeszcze wiem jak co sie objawia.

Wczoraj było wszystko ok. Dziś w trasie trochę przycisnąłem i zaczął szarpać, samochód gaśnie i mniej żwawy, z rury wali benzyną

Z tego co wyczytałem mam do wymiany cewki lub aparat zapłonowy? Tylko czytałem że zużycie cewek początkowo objawia się na niskich obrotach... Na wysokich obrotach nic nie poprawia się.

Kabla niestety nie posiadam jeszcze. Kluczy do świec i do cewek też nie posiadam :/

Ale póki co wystarczy info czy to jest wypadanie zapłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...