Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wymiana uszczelki miski olejowej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szukałem na forum info odnośnie wymiany uszczelki miski olejowej. Piszą że można podnieść silnik albo trzeba demontować zawieszenie. Czy mógłby ktoś przybliżyć jakto jest z tym zawieszeniem. Czy koniecznie trzeba demontować, jeżeli tak to od czego zacząć. Za wszelkie info będę wdzięczny

Opublikowano

ja tez mam do wymiany uszczelke pod miska ale bede z tym czekac az bede wymieniac rozrzad albo zawieszenie bo wtedy jest lepszy dostem a tak to sporo roboty :confused4:

Opublikowano
  • Autor

ja już zmieniałem rozrząd w tamtym tygodniu ale do wymiany tej uszczelki trzeba podobno demontować ławę albo odkręcić silnik z poduszek i podnieść do góry

Opublikowano

Witam

ja tą wymianę robiłem w warsztacie i widziałem jak to robili najpierw odkręcił z poduszek silnik podjechał podnośnikiem i podczepił silnik podniósł go o jakieś 10 cm może 15 i miska ładnie wyszła pytałem, który sposób lepszy czy demontaż zawieszenia czy podniesienie silnika to mechanik powiedział, że lepiej i mniej problemowe jest podnieść silnik i powiedział, że wszystko musi być starannie odtłuszczone wymyte i uszczelkę dokręcał odpowiednim momentem. Czas wymiany ok 3,5h koszt już nie pamiętam ale w granicach 350 zł z uszczelką Elring. Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

ale silnik odkręcali tylko z tych 2 bocznych poduszek i on już się podniesie???????????

Opublikowano

ale silnik odkręcali tylko z tych 2 bocznych poduszek i on już się podniesie???????????

podniesie ale bez odciągnięcia pasa przedniego wentylatory Ci na to nie pozwolą

Opublikowano
  • Autor

a skrzyni biegów nie trzeba nigdzie odkręcać

Opublikowano

ale silnik odkręcali tylko z tych 2 bocznych poduszek i on już się podniesie???????????

podniesie ale bez odciągnięcia pasa przedniego wentylatory Ci na to nie pozwolą

dlatego najlepiej wymianiac ja razem z rozrzadem...

skrzynie biegow tez dobrze by bylo poluzowac bo jesli podnosimy silnik o te 10cm to sila rzeczy skrzynia tez musi sie opuscic w dol. Mocno Ci cieknie z tej uszczelki?

Opublikowano
  • Autor

trochę się sączy

Opublikowano

trochę się sączy

to normalne :wink4:

nie widziałem AFN'a na ori uszczelce z tego rocznika który by lekko nie sączył wokół miski... ale kapać nie kapie? :cool1:

Opublikowano
  • Autor

nie kapie lekko się sączy

Opublikowano

nie kapie lekko się sączy

ja tak mam od 2óch lat :wink4:

Opublikowano

Heh dobrze powiedziane :> cieknąca miska to wizytówka AFN`a,zostaw to bo tylko kosztów sobie niepotrzebnych narobisz :wink4:

Opublikowano

Witam witam Ja u siebie wymienialem dwa razy uszczeleczke i dalem sobie spokoj....Bo I tak po jakism czasie bedzie sie saczyc czy podkapywac i tak.....wiec wybor nalezy Tylko do was.... Uszczelka tak plus minus 60 zł i robota ze 200zl........:) Pozrawiam

Opublikowano

Witam witam Ja u siebie wymienialem dwa razy uszczeleczke i dalem sobie spokoj....Bo I tak po jakism czasie bedzie sie saczyc czy podkapywac i tak.....wiec wybor nalezy Tylko do was.... Uszczelka tak plus minus 60 zł i robota ze 200zl........:) Pozrawiam

zrobić można sobie samemu :wink4:

a uszczelke wymieniać dopiero przy sprzedaży :decayed:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

a wie może ktoś jak odkręcić te śruby od miski z tyłu bo tam przeszkadza wspornik od skrzyni

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.